Skocz do zawartości

Spadki Fps na GTX 670


Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem z moja nowa kartą graficzną gdyż w nowych grach są duże spadki fpsów i zużycia karty

Mój sprzęt:

 

-CPU: Intel Core i7 2600 + Zalman Performa CNPS10X

-MOBO: Gigabyte PA65-UD3-B3

-RAM: 4GB Kingstone HyperX Blue 1333Mhz

-GPU: Gigabyte Nvidia GTX670 OC 2GB

-PSU: OCZ ModXStream Pro 600W

-OS: Windows 7 64bit

 

Przykłady spadków klatek:

 

-Battlefield 3 (ultra,FullHD) w walce 38-65 , na bazie 75

http://tinypic.com/r/2lnh6hk/6

http://tinypic.com/r/bgojso/6

-Borderlands 2 (maksymalne ustawienia, FullHD) w walce 18-65, bez walki 90-110

http://tinypic.com/r/nega9u/6

-Minecraft (Sonic Ethers Shaders, FullHD) tragedia 20-38

 

Sądzę ze fpsy na takim komputerze powinny być wyższe, w końcu nie po to kupuje się sprzęt za 5k żeby grac na średnich/niskich ustawianiach. Sterowniki mam najnowsze, temperatury normalne na CPU i GPU. Jeszcze umieszczam linki gdzie ta karta i model wyższa przy nagrywaniu daje wiele więcej:

http://www.youtube.com/watch?v=iS0zOJl898E

http://www.youtube.com/watch?v=MW-xMXDKGwI

http://www.youtube.com/watch?v=dz-MCvDvd-E

 

 

Więc co może być problemem takich fpsów ?

Edytowane przez DDTX71
Link to post
Share on other sites

Jakby na pokładzie jego gpu było 1GB Vramu to owszem. Ale w takim wypadku nie brakuje mu ramu w BF3 przy takiej konfiguracji ponieważ ilość Vramu jest wystarczająca. Moim zdaniem to coś ze sterownikiem karty bądź jej biosem. Może coś nie tak z funkcją turbo gpu ? Takie spadki na takiej karcie to jest zastanawiające. Tak jakby taktowanie zegarów drastycznie spadało.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem, to powinieneś dokupić 4Gb ramu dla spokoju ;)

Jeśli masz Win 7 to on sam bierze prawie połowę, a do tego Bf3 Full Hd ;)

 

Tak, dokupie ram'u. Tylko mi się wydaje że problem tu nie spoczywa na ilosći ram'u, bo Borderlands 2 nie zużywa tyle zasobów co Bf3 a dalej tnie. Rozumiem że tam Physx na każdym kroku, ale ta karta spokojnie powinna sobie poradzić z tą grą.

 

 

zacznij od tego czy masz problem w singlu czy multi

 

Tu nie rozchodzi się głównie o grę BF3, bo w każdej bardziej wymagającej grze mam takie spadki fps. Najbardziej interesuje mnie problem dla Borderlands 2 bo jest ona średnio wymagająca. Jeśli chodzi o pytanie to spadki są na multi, a kampanii nie uruchamiałem

 

Spróbuj w biosie wyłączyć technologie HT dla procesora i napisz, czy teraz lepiej czy gorzej.

 

Hmm, wyłączyłem, przetestowałem w Borderlands 2 i Bf3. I muszę powiedzieć że jest lepiej. Może nie o dużo, ale 10 fps przybyło. Problem dalej jest bo w B2 dalej klatki spadają do wartości drastycznej i przez to ciężko grać, w grę na którą czekałem bardzo długo.

Link to post
Share on other sites

Cuda wianki przy takim konfigu... Szkoda Twojej kasy poprostu. Słuchaj Kolego, nie mam tej karty, ani nie miałem z nią do czynienia ale mogę Ci kilka pomysłów zapodać. Więc skoro nic nie pomaga, spróbujmy zrobić którąś z tych 4 rzeczy:

 

1) Czy masz prawidłowo podpięty RAM, w trybie dual? Jeśli tak sprawdz je w programie memtest.

 

2) Ustaw w jakimkolwiek programie do podkręcania wentylatory grafiki na sztywno, na 100% i uruchom problematyczne gry. Wiem, że suszarka będzie i wiem, że pisałeś iż tempy masz w normie. Może po prostu występują tak dyskretne skoki temperatury, że sensory nie zdążą zaragować.

 

3) Pobaw się w sterownikach Nvida - szczególnie przy PhysX - spróbuj zmniejszyć jej użycie - jeśli taka opcja tam jest. Ostatecznie - wyłącz i sprawdź efekt.

 

4) Spróbuj ustawić taktownie GPU w jakimś programie "na sztywno", jeśli to możliwe wyłączyć turbo.

 

 

Pozdro i powodzenia

BTW. W Battlefield tak już może być na multi.

Link to post
Share on other sites

1) Tak, na pewno są w trybie dual. A Memtest nie chce sie zbootować.Może jakiś inny program.

 

2)Nic nie dało,temperatura spadła, ale fpsy nadal takie same.

 

3)Przy wyłaczeniu niektórych funkcji fps rosną, a przy calkowitym wyłaczeniu w Borderlands 2 fpsy utrzymuja sie na poziomie 70. Ale chyba nie oto chodzi w tak wydajnej karcie graficznej, gdy inni mogą spokojnie grać i nagrywać.

 

4)Nie znam programu który by ustawił taktowania na sztywno lub wyłączyl turbo. W Google tez nie znalazłem odpowiedzi. Może znasz jakiś ?

 

Jeszcze takie pytanie, dlaczego mój konfig uważasz za "nie wart pieniędzy" ?

Link to post
Share on other sites

Odpowiem od końca. Nie pisałem "nie wart pieniędzy", tylko „Szkoda Twojej kasy poprostu” w sensie że jak masz grać na takich zacinkach to mogłeś tańszy komputer wziąć.

 

4) Nie pamiętam dokładnie, ale miałem taki przypadek z gamingowym laptopem i tam 8700M GT zmieniała takty przeskakując w dziwnych momentach z trybu 2D na 3D i to powodowało spadki i artefakty. Sztywna wartość Mhz dla 3D załatwiła problem. Wydawało mi się że to była EVGA Precission, ale to było x czasu temu więc może to był inny program...

 

3) po wyłączeniu w B2 ma 70fps, a jak się wtedy zachowuje Minecraft?

 

2) -

 

1) nie może nie chcieć – to nie kobieta ;) Albo jest źle wypalony, albo ustawienia botowania są niewłaściwe. Ten program występuje w 2 wersjach z i bez "+" – spróbuj ten którego nie brałeś.

Link to post
Share on other sites

U mnie ten problem wziął się nie wiadomo skąd jakiś tydzień temu i od tego czasu testuję na różne sposoby konfigurację.

Ciekawe jest ,że przez 2 tyg było wszystko ok i nagle się zes...

Podczas tych prób doszedłem do ciekawych wniosków. Sprawdzcie waszego antywira u mnie AVG uruchamiał jakiś proces ,który zamulał proca i to powodowało "ściny" . Dziwne jest też zachowanie gpu ,który powinien być równomierni obciążony a podczas spadków wartości fps jego użycie w bezzasadny sposób maleje (np Borderlands 2) .

Link to post
Share on other sites

Nova, minecraft działa dalej tak samo, on nie korzysta z physx. A taktowania to nie wiem czy da się ustawic na sztywno. Jak tak to podpowiedzcie. Nie sądze ze to błąd pamięci bo widzę że dużo osób ma z tą kartą problem :/ .

 

VanHell, nigdy nie korzystałem z żadnych programów antywirusowych. Chyba że z zapory systemu :) W Borderlands 2 podczas przejeżdżania z punktu do punkt fps są na poziomie 120-130 i wykorzystania karty 100%, a podczas walki i przypadkowych chwil fpsy spadają do 20 przy wykorzystywaniu 50-60 %

 

Zapraszam do wspólnego tematu na ten temat:http://forum.benchma...r-z-problemami/

Edytowane przez DDTX71
Link to post
Share on other sites

Nova, minecraft działa dalej tak samo, on nie korzysta z physx. A taktowania to nie wiem czy da się ustawic na sztywno. Jak tak to podpowiedzcie. Nie sądze ze to błąd pamięci bo widzę że dużo osób ma z tą kartą problem :/ .

 

VanHell, nigdy nie korzystałem z żadnych programów antywirusowych. Chyba że z zapory systemu :) W Borderlands 2 podczas przejeżdżania z punktu do punkt fps są na poziomie 120-130 i wykorzystania karty 100%, a podczas walki i przypadkowych chwil fpsy spadają do 20 przy wykorzystywaniu 50-60 %

 

Zapraszam do wspólnego tematu na ten temat:http://forum.benchma...r-z-problemami/

 

Nie mozna ustawic zegarow karty na sztywno.

Czy masz moze msi afterburner lub jakis inny program do robienia OC karty?

Sciagni msi afternurner 2.2.3 i ustaw power karty na 114%(czyli na maksa).

 

Kupilem bordelands zeby specialnie sprawdzic te spadki fps,no i w moim przypadku po graniu przez godzine na poczatku gry fps nie spadl nizej niz 70fps-60fps.

Czy wystepowalo to u CIebie na poczatku gry,czy pozniej jak przeszedles dalej?w innych rodzialach?

Link to post
Share on other sites

Tak, mam Gigabyte OC Guru 2 i maksymalna wartość dla mojej karty to 112%. Zmieniłem i nic nie pomogło. Jakie masz sterowniki do karty, i wersje physx ? Występowało to u mnie przez całą grę od 1 lvl do teraz czyli 22lvl. Najwięcej fpsów daje mi opcja odległość rysowania terenu (+20 fps na niskich) i mam największe spadki gdy patrze się np. na całe miasto z góry i walczę to spada do ok. 20 fps.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...