Skocz do zawartości

Wydajność BATLLEFIELD 3 oraz Phenom II x4 955 @4,0 GHz vs i5 3570K 3,4-3,8 GHz Turbo ON


Recommended Posts

Zrobiłem sobie prywatnie taki teścik na GTX 660 OC i wynik jest zupełnie inny, wartości minimalne dalej są takie same.

 

W tym temacie kolega też zmienił PII955 na I5 3570 i min fps dalej spadał do 32, nie podskoczyło nawet o 1 fps po zmianie proca na i5.

 

http://forum.benchma...i5/#entry741398

 

Więc takie rewelacje, że po wymianie proca nagle robi się więcej fps w bf3 można włożyć między bajki i tyczy się to tylko takich dziwnych grafik jak ma autor - dwuprocesorowego 6870.

 

I jeszcze teścik 50 CPU w 1920x1080 ULTRA

 

http://en.inpai.com.cn/doc/enshowcont.asp?id=7986&pageid=8147

Edytowane przez olejq1
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem sobie prywatnie taki teścik na GTX 660 OC i wynik jest zupełnie inny, wartości minimalne dalej są takie same.

 

W tym temacie kolega też zmienił PII955 na I5 3570 i min fps dalej spadał do 32, nie podskoczyło nawet o 1 fps po zmianie proca na i5.

 

http://forum.benchma...i5/#entry741398

 

Więc takie rewelacje, że po wymianie proca nagle robi się więcej fps w bf3 można włożyć między bajki i tyczy się to tylko takich dziwnych grafik jak ma autor - dwuprocesorowego 6870.

 

I jeszcze teścik 50 CPU w 1920x1080 ULTRA

Nie zgadzam się z tobą, różnica jest i to znaczna. Średnio FPS wzrósł nawet o 30-40%. Spadki zawsze będą się zdarzać bo BF3 jest bardzo wymagającym tytułem zarówno w stosunku do CPU jak i GPU.

 

W teście, który przytoczyłeś też użyto podobny wynalazek do mojego tylko wydajniejszy: GTX 590 to dwuprocesorowa grafika

 

bo w bf3 na single nic nie wzrasta tu mowa o multi!!!!!!!!!!!!!!! 32 osoby w zwyz

 

Dokładnie tak :)

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Przecież cały czas mam na myśli multi, singla nawet nie włączałem. Specjalnie zadałem sobie trud i wymieniłem płytę i proca i też mam spadki dalej do wartości 55fps na multi 1600x900 ultra. Do grania multi 1920x1080 ultra musi być co najmniej GTX 670.

 

hmm akurat od dłuższego czasu pogrywam w BF3 w 1080p z detalami na Ultra z MSSAx4 ( multiplayer ) na nieco podkręconym GTX 480 dlatego śmiem wątpić by potrzeba by tu było od razu karty pokroju GTX 670 :D

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

hmm akurat od dłuższego czasu pogrywam w BF3 w 1080p z detalami na Ultra z MSSAx4 ( multiplayer ) na nieco podkręconym GTX 480 dlatego śmiem wątpić by potrzeba by tu było od razu karty pokroju GTX 670 :D

 

A jaki masz minimalny i sredni FPS?

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od mapy i ilości graczy,ale nawet w miejscach tych najbardziej wymagających najmniejszy spadek jaki widziałem to 35kl/s ze średnią około 50-60 kl/s.Najlepiej było by konkretnie określić miejsce testowe,wielkość mapy,oraz ilość graczy wtedy miało by to większy sens ;)

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od mapy i ilości graczy,ale nawet w miejscach tych najbardziej wymagających najmniejszy spadek jaki widziałem to 35kl/s ze średnią około 50-60 kl/s.Najlepiej było by konkretnie określić miejsce testowe,wielkość mapy,oraz ilość graczy wtedy miało by to większy sens ;)

 

Dobrze więc zrób proszę pomiary w następujących ustawieniach:

 

- Detale: WYSOKIE predefiniowane, ULTRA predefiniowane (sam nic nie zmieniaj)

- Rozdzielczośc: 1600x900 i 1920x1080

 

- Serwer dla 64 graczy, minimum 58 graczy na serwerze, najlepiej jakby był max :)

- Mapa Pustynna Burza (Operation Firestorm)

- 3 pomiary FRAPSem po 10 min regularnej rozgrywki w każdej rozdzielczości i w każdym z trybów graficznych, w tym wypadku najważniejszy jest plik utworzony przez FRAPS o nazwie: fps. Wtedy będzie można zrobić takie wykresy jak na początku tematu :)

 

Będę wdzięczy jeśli podeślesz mi nieedytowane pliki FRAPSa podzielone na katalogi w zalezności od rozdzielczości i ustawień graficznych, na aders e-mail: bakak.kabak@gmail.com

Link to post
Share on other sites

Bardzo zaciekawił mnie ten temat i już wszystko wiadomo, ogólnie ma dobry wynik na i5 3570K , ale dziwi wlaśnie mnie ten fakt mikroprzycięcia , być może sekcja zasilania procesora w pewnym sensie ma skok , dobrze by było jeszcze potestować na kilku płytach. Skoro Ivy to nie za bardzo podkręca być może przez to ma inny układ. Mam drobną uwagę że SB ma poważną wadę z błędami w klatkowaniu Blu-ray o tym było głośno ale w grze na to nie ma wpływu.

Link to post
Share on other sites

Bardzo zaciekawił mnie ten temat i już wszystko wiadomo, ogólnie ma dobry wynik na i5 3570K , ale dziwi wlaśnie mnie ten fakt mikroprzycięcia , być może sekcja zasilania procesora w pewnym sensie ma skok , dobrze by było jeszcze potestować na kilku płytach. Skoro Ivy to nie za bardzo podkręca być może przez to ma inny układ. Mam drobną uwagę że SB ma poważną wadę z błędami w klatkowaniu Blu-ray o tym było głośno ale w grze na to nie ma wpływu.

 

Mikroprzycięcia nie powinny cię dziwić bo w konfiguracjach multiGPU zawsze występują. Co do samych skoków napięcia dla sekcji zasilania CPU to wątpię żeby to była przyczyna, ponieważ płyta ma 10 fazową sekcję, zaś zasilacz to 750 watowy chieftec :)

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...