Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Mam mały problem. Otóż, kupiłem nowy dysk SSD Intel S330 120GB. Podłączyłem i zainstalowałem sysytem. Po pierwszym uruchomieniu, zadziałał błyskawicznie. Po drugim czy trzecim rozruchu system/windows ładuje się równą minutę (od momentu naciśnięcia "pałera" w kompie). Najwięcej czasu bo aż ok 30sek. ładuje się po wpisaniu hasła. I to właśnie ten moment mnie niepokoi :(

 

Wszelkie "przyśpieszanie" dysku zrobiłem (korzystałem z tych porad na benchmarku właśnie: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Jak_przyspieszyc_dysk_SSD_w_Windows_7-3230.html)

Czy wszytsko co w podanym artykule, to mam to zrobione i oczywiście dysk podpięty pod SATA3 i mam ustawionego w biosie jako pierszą boot'owalną rzecz.

 

Dysk w testach HD tune wypada bardzo dobrze, praktyczne testy, w których coś kopiuję, zapisuję czy instaluję wykazują, że wszytsko jest w najlepszym porządku.

 

Reasumując, wszystko ok oprócz startu systemu. Może ktoś wie co jest nie tak lub miał podobny przypadek? Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Hmm prawdę mówiąc to zawaliłem go avastem i easy cleaner'em. Z tym, że po tym drugim czy trzecim rozruchu, na kompie nie było nic poinstalowane. Zrobiłem dwa razy instalację systemu (pierwszy raz zainstalowałem wszytsko i wyszło mi to długie uruchamianie a drugi raz nic nie istalowałem oprócz sterowników (mam najnowsze)).

Link to post
Share on other sites

CrisMasteR

 

Miałem napisać, że już to robiłem w różnych konfiguracjach ale...stwierdziłem, że zrobię to jeszcze raz. Po odznaczałem zrestartowałem i bach 23sekundy od restartu!

Niestety coś się stało, że miałem zupełnie inny pulpit(niezapisane kompozycje, brak możliwości jej zmiany bo bardzo dużo funkcji zablokowanych, brak dźwięku i neta itd.) Po wejściu w msconfig zobaczyłem, że wszystkie usługi są wyłączone :/ Także już wiem w czym problem (chyba). Trzeba powyłączać niektóre usługi, będę próbować. Ale nie wiem jakim cudem same się wszystkie wyłączyły.

Link to post
Share on other sites

U mnie na cieniutkim laptopie eMachines E725 wszystko włącza się w poniżej minuty nie mam ssd w lapku( 8 programów startowych). Na kompie z sygnatury jest to około 25 sek. (też 8 programów na starcie)

Btw włącz msconfig-> rozruch-> opcje zaawansowane-> liczba procesorów -> zaznacz wszystkie. To powinno skrócić czas uruchamiania o 1-2 sek. :D

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem nowe stery (oczywiście stare odinstalowałem) i niestety nic się nie stało. Nadal to samo. Mma płytę główną 890GX Extreme 3 od AsRocka a grafa na niej to Radeon HD4200. Oczywiście jak wyłączę tryb aero to system od włączenia pałera uruchamia się ok 19/20sekund.

 

Cóż, prawdę mówiąc dalej szukam rozwiązania. Może coś w biosie da się przestawić?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...