Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Nie wiem jakie kupić chłodzenie do 100 zł do i3.

Miejsce w obudowie jest na coś większego.

Nie robię OC, a i tak temperatura wacha się od 50°C do 90°C.

Wina pasty i wentylatora od intela (Zatarty).

Najchętniej wodne ale za 100zł raczej się nie znajdzie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez marcin648
Link to post
Share on other sites

Mugen z tego co widze jest w pierwszym wydaniu, wiec nie da rady go zalozyc na i3. Swoja droga nie wiem jak Wy, ale mialem w rekach SPC Fera i jego jakosc wykonania (wg mnie) pozostawia wiele do zyczenia. W tej cenie to za wiele nie poszalejemy, wiec albo Arctic Freezer albo Fera.

Edytowane przez _Crypt_
Link to post
Share on other sites

Swoja droga nie wiem jak Wy, ale mialem w rekach SPC Fera i jego jakosc wykonania (wg mnie) pozostawia wiele do zyczenia. W tej cenie to za wiele nie poszalejemy, wiec albo Arctic Freezer albo Fera.

 

Fera Pro ma jakość wykonania dokładnie taką samą jak Fera "non-Pro" czyli bardzo dobrą. Pomijam już fakt, że to Arctic ma gorszą jakość wykonania (ot, chociażby niemal zielone końcówki heat-pipe'ów w niektórych sztukach).

Kolejny "fanatyk" Arctic, który nie może przeboleć, że coś innego w tej samej cenie jest lepsze? ;/ Pomijam też fakt, że od Freezer 13 ma wydajność na poziomie Spartana Pro (i to nie tylko wedlug mnie jakby co ;)).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie widzie tutaj fanatykow czegokolwiek - jakbys nie zauwazyl, to napisalem wyzej, ze to "wg mnie" jest tak czy inaczej. Mozesz miec inna opinie (co do heat-pipe sie zgodze, bo bylo to szczegolnie widoczne w pierwszej wersji Freezera), ale nie oznacza to, ze mozesz od razu kogos fanatykiem nazwac. Najchetniej bym mu polecil Zerotherm'a Zen FZ120, bo to byl dopiero rarytasik wsrod coolerow do +/- 120zl, ale niestety nie wystepuje na nowe podstawki - a szkoda.

 

Zostaje wiec Arctic lub Fera - wybor nalezy do Autora.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, zielonkawe heat-pipey widziałem we Freezerach 7 Pro PWM rev. 2 jeszcze miesiąc temu proszę więc nie pisz mi tu o ich pierwszej serii ;)

 

Ostatnio nie mialem okazji niczego robic, zmieniac komus chlodzenia czy cos, wiec nie mam sie jak do tego odniesc. Nie zmienia to faktu, ze taki problem wystepowal - na szczescie dotyczylo to bardziej estetyki niz wlasciwosci :)

Link to post
Share on other sites

Tu wydajnościowo lepszy będzie Fera Pro. Ma większy wentylator (120mm) i większy radiator czyli większa powierzchnia oddawania ciepła. Jedynie montaż w przypadku Fera Pro może być trudniejszy dla niektórych mniej zaawansowanych użytkowników z uwagi na to, że trzeba wyjąć płytę. Na stronie producenta masz pokazane jak to wygląda - montaż

Edytowane przez bodek_
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...