Skocz do zawartości

OC AMD Phenom II 965


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich Forumowiczów jako, że to mój pierwszy post:)

Do tej pory starałem się radzic sobie z OC na własną rękę czytając co najwyżej w necie poraniki mądrzejszych ode mnie, ale dobrnąłem w końcu do momentu, gdzie mój problem staje się indywidualny i muszę zasięgnąc rady bezpośredno:)

Zaczynając, podkręcam kompa do pracy 24/7, mój sprzęt:

Cpu: Phenom II x4 965 BE rev. C3 3.4ghz

mobo: Gigabyte MA-770T-UD3P

gpu: MSI GF 650 OC

psu: FSP Raider 650W

ram: Geil ddr3 2x4gb 1866mhz 9-10-9 (wiem, że za mocny do tego sprzętu, ale kupiony okazjonalnie za grosze:)

cooler cpu: corsair h70 + 2x wiatrak 120mm

Aktualne OC:

proc 20x200=4ghz 1.475v

NB 12x200=240 nb 1.3v, cpu/nb vid 1.325v

ram 1600mhz 9-9-9-28-37 1.6v (na mniejsze v nie pozwala płyta głowna)

temperatura cpu po 1.5h occt linpack z 90% obciążeniem pamięci nie przekracza 60*C

I teraz zaczynają się pytania:

1. czy widzicie jakieś zagrożenie dla sprzętu w tych ustawieniach?

2. czemu podkręcanie NB i pamięci tak ciężko idzie? chodiz mi o to że przy tym napięciu cpu ma jeszcze ok 100mhz zapasu stabilnej pracy.

Natomiast ram długo nie chciał się ustablizować na 1600mhz nawet na 1.7 v przy NB na poziomie 2000mhz. Jeśli przekraczałem na ramie poziom 1680mhz komp nie wstawał. Nie jest to wina ramu bo ten ma jeszcze spory zapas fabrycznie.

Czy wynika to właśnie ze zbyt niskiego NB?

Czy jeli podniosę NB naprzykład do 2600mhz to dam radę też wyciągnąc wyżej ram?

3. NB, co z tym fantem zrobić? napięcia podane wyżej to absolutne minimum, aby komp działał stabilnie, a to raczej dużo v jak dla 2400mhz. Jakieś rady?

4. no i wreszcie. Na podanych ustawieniach komp jet stabilny, ale pojawia się dziwna rzecz. szyne fsb ustawiam na sztywno na 200mhz. komp rusza normalnie, robię testy, jest stabilny nawet przy 2h grzania OCCT. wyłączam go i przy następnym uruchomieniu, czy to po chwili czy po kilku h jak wystygnie, bardzo długo ładuje bios, a potem uruchamia się już normalnie. Ale po wejściu do biosu okazuje się ze szyna jest ustawiona na auto(czyli też 200mhz). co prawda nic to nie zmienia w OC, ale trochę mnie to martwi, bo jeśli będę dalej robił wyniki kręcąc szynę to zacznie być kłopotliwe. Czy onacza to jednak jakieś niestabilności? Z czego to może wynikać?

 

Sory za długiego posta w Świeta:)

Ale liczę na pomoc mądrzejszych ode mnie:)

pozdro!

GiS

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...