Skocz do zawartości

OC AMD Phenom II 965


Recommended Posts

Wszystko zależy od sztuki, jeden będzie działał na 1,475 inny na 1,5 V musisz sam to ustalić testując procesor po O/C, programami tj: OCCT, Prime95, Lynx itp. Jeśli procesor wytrzyma przynajmniej 30 minut takiego testu można uznać go za stabilny.

 

Edit

Mam PII 955 @4.0 GHz 1,5 V i nie zauważyłem problemów z wydajnością po jego O/C

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Ustawiłem napięcie na 1.4625V i jest stabilnie, C'n Q włączyłem, bo to cholerstwo trochę prądu ciągnie:)

 

Dodam, że jade na BOXowym chłodzeniu, bo CM mi padł, ale temperatury po OC w grach i pod obciążeniem nie przekraczają 40st. :P

 

To jest niemożliwe- 40 stopni po oc przy obciążeniu. I powiem Ci jeszcze jedno na 90% jestem pewny, że jak puścisz Prime 95 na noc to rano już nie będzie szedł bo sie wywali. Stabilność testuje się kilka jak nie kilkanaście godzin.Puść intelburntest i tam zobacz jakie masz temperatury.
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie warto na dłuższą metę katowac Phenoma II napięciami większymi niż 1.5v.

 

I powiem Ci jeszcze jedno na 90% jestem pewny, że jak puścisz Prime 95 na noc to rano już nie będzie szedł bo sie wywali. Stabilność testuje się kilka jak nie kilkanaście godzin.Puść intelburntest i tam zobacz jakie masz temperatury.

Osobiście do testowania podkręcania i stabilności odblokowanego rdzenia w moim CPU (PIIx4 720BE) używałem włączonych razem OCCT + LinX.
Link to post
Share on other sites

Deneby zawsze były równe, thubany różniły się bardzo od siebie, jak masz 965( nie powiedziałeś czy black edition) oznacza to że powinien proces OC przebiegać niemal tak samo jak na każdym innym, (jeżeli to wersja bez BE) to 1,4750v i daj mu fsb na 224 on ma chyba mnożnik 17, wyjdzie 3,8 i odpal prime, i tak jak wyżej ktoś powiedział 30 minut to mało, poczekaj do 2 godzin minimum, rozpatrz czy temperatury ci odpowiadają, i jeżeli bedzie ok, to atakuj do 4,0

 

aha i z ramem zjedź jak kręcisz Fsb, bo ram może ci bugi robić, jeżeli masz BE to zostawiasz wszystko w spokoju i jedziesz z mnożnikiem do 19x

 

a meritum tematu zapomniałem, oczywiście cnq wyłącz, bo to może zakłócać stabilność i nie będzie sztywnych napięć, Security Virtual Machine to bodaj jakaś technologia antywirusowa od AMD, to bym zostawił w spokoju na defaultach

Link to post
Share on other sites

Dodam, że jakby po OC był restart peceta bądź czarny ekran przy starcie komputera to musisz zrobić reset biosu zworką, przywrócić ostatnie stabilne ustawienia i kombinować, np obniżyć szynę a zwiększyć mnożnik, dowoltować procesor lub mostki, obniżyć taktowanie pamięci etc.

Link to post
Share on other sites

Tak, mam 965 BE, fsb ustawiłem na 215, a mnożnik na x19 i wyszło 4085 przy 1.46V i jest stabilnie, temp. też w porządku

 

Jeżeli masz wersje BE to najlepiej zostawić HTT w spokoju, ponieważ nie które procki mają tendencje do "szczelania focha" ( w tym mój) przy jednoczesnym podbijaniu htt jak i mnożnika. I pewnego dnia może być tak, że procek wywali BS podczas przeglądania neta, a stress test przeszedł pomyślnie.
Link to post
Share on other sites

Pisaliście wcześniej, że macie jakieś dziwne spadki wydajności na Phenom-ie II 9xx przy wysokim zegarze procesora.

Nie dawało mi to spokoju więc zrobiłem szybki teścik w dwóch ustawieniach CPU.

 

4,0 GHz i 3,9 GHz, pamięci 8GB 1600 MHz Cl9, CPUNB 2000 MHz. Radeon HD 6870x2

 

Test był trochę nietypowy. Wykonałem go na serwerze dla 64 graczy (wypełniony całkowicie) na mapie Operation FireStorm.

Ustawienia grafiki WYSOKIE, MSAAx2, Aniso x16, opóźniony AA wyłączony, HABO ON, rozdzielczość 1600x900 (przy wyższej rozdzielczości vRAM się krztusi)

Test polegał na przebiegnięciu z punktu A do B konkretnie z początkowego "respa" amerykanów, aż do drogi gdzie widać już zabudowania, klatki zliczał FRAPS w ciągu 60 sekund. Dla każdego ustawienia były 3 pomiary, z których wyciągnąłem średnią arytmetyczną

 

Co do samego miejsca testowego. Wybrałem je gdyż tylko tutaj można w miarę możliwości jednakowo powtórzyć pomiary.

 

A tak to się przedstawia na wykresie: link

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/db20b3ed55e44779.html

 

Jak widać do momentu zakończenia testu, wyższy zegar CPU ma przewagę, później gdy już świat się wali na głowę :) wykonanie testów graniczy z cudem ponieważ brak jakiejkolwiek powtarzalności :P

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Witam mam pytanie, mam phenoma II x4 965 BE, jakie macie ustawione NB? Wczesniejszy procek phenom II x2 BE 555 wyciągał spokojnie 2600 mhz na NB i HT 2200 mhz. Teraz przy BE 965 windows nie startuje przy NB 2600, po zmianie na 2400 windows chodzi normalnie, ale podczas grania np. w WoW'a komp rzuca blue screenami. Dopiero przy NB 2200 i HT 2200 jest stabilnie.

Link to post
Share on other sites

Witam mam pytanie, mam phenoma II x4 965 BE, jakie macie ustawione NB? Wczesniejszy procek phenom II x2 BE 555 wyciągał spokojnie 2600 mhz na NB i HT 2200 mhz. Teraz przy BE 965 windows nie startuje przy NB 2600, po zmianie na 2400 windows chodzi normalnie, ale podczas grania np. w WoW'a komp rzuca blue screenami. Dopiero przy NB 2200 i HT 2200 jest stabilnie.

 

U mnie CPUNB działa nawet na 2800 Mhz wymaga to jednak ustawienia jego napięcia do 1,4 V, na 2600 MHz wystarcza 1,3 V.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...