Skocz do zawartości

złącze d-sub? HDMI ?


Recommended Posts

W teorii tak jest.Ale to też zależy od konkretnego modelu monitora,kontrastu,podświetlenia,czy matryca to tn czy ips,czy matryca jest matowa czy błyszcząca.Myślę że dobrze skalibrowany monitor na złączu analogowym może dorównywać cyfrowemu.Oczywiście zawsze lepiej jest podłączyć cyfrowo ale czasami się tak fatalnie trafia(mój przypadek)że się nie patrzy-kupuję monitor i po miesiąca się okazuję że monitor nie ma dvi ani hdmi ;/

Wracając do obrazu,sygnał analogowy ma też minusy których sygnał cyfrowy nie ma,otóż część osób twierdzi że gdy monitor jest na analogu to jeżeli jest dużo ruchu na obrazie to czasami widać takie pasy przechodzące przez monitor.Osobiście tego nie doświadczyłem jeszcze,ale może ktoś z tych tu czytających doświadczył coś takiego?Jestem bardzo ciekawy,jak coś wiecie to piszcie

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Wracając do obrazu,sygnał analogowy ma też minusy których sygnał cyfrowy nie ma,otóż część osób twierdzi że gdy monitor jest na analogu to jeżeli jest dużo ruchu na obrazie to czasami widać takie pasy przechodzące przez monitor.Osobiście tego nie doświadczyłem jeszcze,ale może ktoś z tych tu czytających doświadczył coś takiego?Jestem bardzo ciekawy,jak coś wiecie to piszcie

nieskalibrowany clock/phase, z reguły jest w porządku, ale w niektórych przypadkach trzeba ustawić ręcznie i problem znika

Link to post
Share on other sites

nieskalibrowany clock/phase, z reguły jest w porządku, ale w niektórych przypadkach trzeba ustawić ręcznie i problem znika

 

Korzystając z twoje doświadczenia,jak odniesiesz się do tego,że tak jak wspomniałem wcześniej część osób twierdzi że gdy monitor jest na analogu to jeżeli jest dużo ruchu na obrazie to czasami widać takie pasy przechodzące przez monitor

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

napisałem, trzeba ustawić clock/phase

drugi wariant jest taki, że gra ma w sobie "to coś" np w Dirt2 pojawiają się takie pasy niezależnie czy monitor podłączysz cyfrowo czy analogowo

 

Nie chce tutaj,odbiegać zbytnio od tematu ale myślę że poruszam ważne sprawy sygnału analogowego :D

Grałem w Dirt 2 oczywiście to zależy jak np nie widziałem żadnych pasów(na laptopie).

 

Czyli jednak jest możliwość pozbycia się tych pasów :) przynajmniej nie będe się martwił.Ale tylko gdzie i jak dobrze ustawić to clock/phase aby znikły pasy... nigdy też nie wiadomo czy domyślne ustawienia niwelują powstające pasy...

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Grałem w Dirt 2 oczywiście to zależy jak np nie widziałem żadnych pasów(na laptopie).

to możliwe, nie zawsze się pojawiają, afaik problem dotyczy piątej serii radeonów i czwartej gtx'ów

 

Czyli jednak jest możliwość pozbycia się tych pasów przynajmniej nie będe się martwił.Ale tylko gdzie i jak dobrze ustawić to clock/phase aby znikły pasy... nigdy też nie wiadomo czy domyślne ustawienia niwelują powstające pasy...

tu jest znajdziesz co trzeba

http://www.lagom.nl/lcd-test/clock_phase.php

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tylko jest problem-znalazłem wcześniej tą stronę i próbowałeś coś zrozumień ale niestety nic nie zrozumiałem bo mój angielski jest marny...

Co dziwne jak włączam tą stronę to słyszę jak monitor wydaję taki pisk,ale tylko na tej stronie.Trochę się zmartwiłem,myślę że w grach tak nie będzie bo na moim sprzęcie w wymagające gry nie grałem z rok...Też tak masz?

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Też wcześniej przez translator próbowałem ale chyba nareszcie skumałem ustawiam obraz na ten obrazek i naciskam autodostrajanie w monitorze.Tylko że ja lubię strony powiększać ctrl z + i po zmianie wielkości inne ustawienia mam,nie wiem czy to coś ma wspólnego ale jak przewijam stronę z tym obraskiem to widać lecące pasy.

 

Ponawiam też pytanie:

Co dziwne jak włączam tą stronę to słyszę jak monitor wydaję taki pisk,ale tylko na tej stronie.Trochę się zmartwiłem,myślę że w grach tak nie będzie bo na moim sprzęcie w wymagające gry nie grałem z rok...Też tak masz?

Link to post
Share on other sites

Ponawiam też pytanie: Co dziwne jak włączam tą stronę to słyszę jak monitor wydaję taki pisk,ale tylko na tej stronie.Trochę się zmartwiłem,myślę że w grach tak nie będzie bo na moim sprzęcie w wymagające gry nie grałem z rok...Też tak masz?

nie, ale się zdarza, te plansze są tak skonstruowane

Link to post
Share on other sites

Dla pewnosci sprawdziłem i podłaczyłem monitor do laptopa i właczyłem ta strone i dalej jest ten pisk,nie wiem czy to normalne i czy nie wystepuje gdy monitor jest przeciazony mam taka nadzieje i tak katuje ten monitor bo jest aktualnie podłaczony do kompa sprzed 7 na ktorym zepsuł mi sie stary monitor,ale jezeli u ciebie mie ma tego pisku a u mnie jest to chyba cos jest nie tak???

 

drachenfeles jak to oglądasz to odpowiedz na moje pytanie :)

Edytowane przez Yamakasi512
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...