Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jestem zmuszony wziąć mobilnego net'a (niestety) tylko nie wiem, która oferta będzie najlepsza.

Zastanawiałem się nad Play - oferta studencka, cyfrowy polsat - z racji posiadania telewizji (+3GB),

zostaje jeszcze t-mobile, plus oraz aero2 które nie mam pojęcia jak działa i sprawdza się w praktyce.

Orange z tego co słyszałem ma fatalny zasięg, więc odpada.

Nie chciałbym płacić więcej niż 30zł/m-c, góra 50zł jeśli oferta będzie naprawdę świetna.

Byłem w salonie polsat'u i pani ładnie powiedziała, że za 15zł mam 1GB + 3GB za to, że mam telewizję, tylko... w necie jak się przyjrzeć to dochodzi do tych 15zł dodatkowo 10zł/m-c z racji kupna modemu! Mimo to 25zł/m-c za 4GB i do tego darmowe noce to nie jest dużo.

 

Edytowane przez Cacek93
Link to post
Share on other sites

Neta mam orange freedom (w sumie to samo co neostrada, tel mam na kartę też w orange i dostaję pakiet złotówek).

Następnie pytanie: czy internet LTE w polsacie to tylko LTE, czy także te starsze technologie (dokładnie nie wiem i nie chce się wygłupić), bo jeśli obsługuję też inne to zrezygnowałbym z tego bajecznie drogiego modemu lte i kupił coś tańszego oszczędzając 10zł/m-c zachowując przyzwoitą prędkość.

AeroMaxx mógłbyś coś więcej napisać o tym aero, jak z kosztami oraz dokładniej z prędkością, pingami oraz czy nie zrywa połączenia.

W poniedziałek raczej będę coś brał, więc prosiłbym o rzeczowe i szybkie odpowiedzi.

Edytowane przez Cacek93
Link to post
Share on other sites

http://www.speedtest.net/result/2224578566.png

 

Tak to wygląda, cena to koszt modemu na USB czy jaki tam chcesz ważne żeby obsługiwał "Dostępu do Internetu to terminal kategorii 10, obsługujący transmisję danych w technologii HSPA+ w paśmie 900 MHz (pasmo 8) lub kategorii 3 obsługujący transmisję danych w technologii TD-LTE w paśmie 2500MHz (pasmo 38)" około 100zł. Co do połączenia to zrywa się i wznawia samoczynnie co godzinę (jedyny szkopuł w aero2) takie jest założeni i nic z tym nie zrobisz jak jesteś w zasięgu t w miarę działa. Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć to pisz.

Edytowane przez AreoMaxx
Link to post
Share on other sites

to orange wszystko na jednym rachunku i 8 gb za 49 ale ja masz neta od nich to może też obejmuje promocja - 15zł(taka jest jak masz kom od nich)

No niestety nie ma, przynajmniej znaleźć nie mogę, jest promocja tylko jeśli posiadasz neostrade... co jest idiotyczne, poza tym znajoma mieszkająca w tym samym miejscu mówiła, że z zasięgiem było tragicznie.

Dlatego opcja cyfrowego polsat'u: 25zł/m-c za 1GB +3GB (za telewizję od nich) + darmowe noce + modem LTE o wartości 250zł wydaje mi się najlepszą ofertą.

AreoMaxx, a jak ma się sprawa z kosztami? Rozumiem, że będę musiał kupić modem, o którym wspomniałem wyżej (ten za 250-300zł), a co z kartą?

Edytowane przez Cacek93
Link to post
Share on other sites

Kartę zamawiasz za chyba 1zł, ten intrnet jest darmowy.

Ale ten modem LTE muszę mieć? Sam jaki posiadasz/posiadałeś? I jest jeszcze kwestia zasięgu, pokrywa się on z mapkami polsatu/play/tmobile?

 

PS: Na stronce aero2 http://www.aero2.pl/modemy.html jest lista modemów zgodnych z usługą, a na allegro jest masa innych modemów, które jak pisze sprzedawca działają z aero2, np. http://allegro.pl/modem-usb-gsm-huawei-e1752-7-2-5-7-aero2-e173-i2679141367.html

Link to post
Share on other sites

To mapa ze strony aero2, myślałem o czymś dokładniejszym, ale pewnie nie ma :P

Gdybym kupił ten: http://allegro.pl/sierra-wireless-aircard-usb-307-aero2-gwarancja-i2686323496.html bez LTE, a po jakimś czasie kupił neta w polsacie (LTE) to czy będzie działał (może jakoś wolniej na HSPA) na tym modemie?

Link to post
Share on other sites

Ja bym sobie LTE odpuścił na starcie. Niestety ma "drogie megabajty" a limit przy takich prędkościach wykorzystasz w pare godzin. Polecam Play ze względu na stałe prędkości, za czym idą stałe pingi (są 50% większe niż na neo ale da się już gać w fps) darmowe noce od 24 do 9 rano. Sam miałem sporo mobilnych dopóki nie dostałem nowych kabli. Najlepiej spisywał się właśnie Play. Miałem 12Gb, 2mb, darmowe nocki za 39zł. Raczej nie było problemów zawsze miałem pełna prędkość i stały ping (jak o radiówce można coś takiego powiedzieć).

Link to post
Share on other sites

Miałem 12Gb, 2mb, darmowe nocki za 39zł.

To jest oferta dla studentów? To jest najtańsza opcja, ale nie ma darmowych nocy tak jak piszesz, podaj linka jak możesz.

limit przy takich prędkościach wykorzystasz w pare godzin.

Zastanów się co napisałeś, twierdząc, że za duża prędkość jest wadą :sciana:

Play - oferta dla studenta:

29zł 5GB

39zł 12GB

Polsat - +3GB za telewizję:

25zł 4GB + niezły modemik e367 (3 miechy bez opłat)

29zł 7GB + swój modem (darmowe noce)

Znajdę coś innego?

Link to post
Share on other sites

robi się tak: 8)

bierzesz internet na próbę i w ciągu 7 dni rezygnujesz. Jesteś już stałym klientem więc masz specjalne promocje. Ja darmowe nocki miałem w pakiecie, ale można dokupić za 10zł miesięcznie.

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...