Skocz do zawartości

Cooler Master Elite 430--Chłodzenie CPU


Recommended Posts

potrzebuje chłodzenia do obudowy z tematu

odsyłam do strony producenta

http://www.coolermas...product_id=6654

gdzie jest napisane że chłodzenie do 163 mm

zastanawiam się nad dwoma chłodzeniami

http://techplanet.pl...hite,34341.html

a

http://techplanet.pl...odoo,31401.html

 

Moja konfguracja

i5-2500k 3,3Ghz | AsRock P67 Pro3 | Corsair 8GB 1600Mhz | Geforce 9500GT DDR2 1 GB | OCZ ZT Series 550W |Seagate Barracuda 1TB SATA3 (ST1000DM003)| Cooler Master Elite 430

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich! Podepnę się do tematu:) Proszę o radę i pomoc w wyborze coolera na CPU. Myślałem o Thermalright HR-02 - Macho rev2, ale t.luk już pisał że ten cooler nie wejdzie do mojej obudowy ELITE 430. Mimo to że na stronie producenta jest inf że można używać coolerów do 163 mm, czyli byłoby na styk. Elite 311 mieści 160mm, więc może nie byłoby tak źle?? t.luk sprawdzałeś obudowę ELITE 430 czy tylko 311??Bo różnica jak widać jest? Proszę o informację bo już mnie szlag trafia jak słyszę BOX-owe chłodzenie. Aha komp służy mi do gier i do filmów. Będzie OC CPU (phenom x4 955 be).

Link to post
Share on other sites

T.luk w takim razie co byś polecał do tej obudowy? Fortisa czy macho 120mm. Czy warto dopłacać do macho kilkadziesiąt zł?? Płyta główna asus m4a89gtd pro/usb3.

 

Zmierzyłem odległość od chłodzenia boxowego do boku obudowy, wyszło mi 103mm gdzieś wyczytałem że wysokość chłodzenia boxowego to 62 mm, czyli daje to 165mm. Możliwe to?? Może trafił mi się dziwny model elite 430:) Chyba, że błędnie odczytałem wymiary chłodzenia boxowego.

Edytowane przez mieki3
Link to post
Share on other sites

Montowałem bratu Macho (wersję z wentylatorem TY-140) do Elite 370, który ma takie same wymiary i szkielet co Elite 430 i bok się zamknął normalnie, bez żadnego problemu. Fakt faktem że po założeniu tego chłodzenia w Elite 370 można pożegnać się z 1 wentylatorem na górze i jednym na bocznej ściance.

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Montowałem bratu Macho (wersję z wentylatorem TY-140) do Elite 370, który ma takie same wymiary i szkielet co Elite 430 i bok się zamknął normalnie, bez żadnego problemu. Fakt faktem że po założeniu tego chłodzenia w Elite 370 można pożegnać się z 1 wentylatorem na górze i jednym na bocznej ściance.

Patrzysz na wymiary podawane przez Cooler Master? One są g...o warte ;)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...