Skocz do zawartości

Recommended Posts

Karta ma 31,2 GB pamięci i mam dotyczące do niej pytania:

1. Jaki powinna mieć transfer przesyłu danych z dysku (100MB) na tą kartę pamięci ?

2. Jaki najlepiej wybrać rozmiar jednostki alokacji przy formatowaniu tej karty pamięci: 16KB,32KB czy 64KB ?

3. Dlaczego wybrany rozmiar jednostki alokacji (ten który podacie) jest akurat korzystny ?

4. Lepiej mieć system plików w niej FAT32 (domyślnie) czy NFTS ?

5. Który z powyższych systemów plików jest szybszy ?

 

Proszę o odpowiedzi. :)

Edytowane przez asnex
Link to post
Share on other sites

a jak chcę sformatować przez system NFTS to czekam minutę i wyświetla komunikat, że system nie mógł dokończyć formatowania. Co jest tego powodem ?

 

Formatowanie przez system plików FAT32 idzie szybko ( do 10s) a formatowanie NFTS nie kończy windows i nie da się sformatować...

Link to post
Share on other sites

A gdzie ten przełącznik powinien być?

Bo jeśli na obudowie karty, to nie ma go.

 

 

Dziwne, teraz wpiąłem ją do noki i nie widzi jej nokia. Nokie podłącze pod pc i też pc nie widzi karty przez nokie. Nie mam bezpośredniego czytnika żebym mógł ją odczytać bezpośrednio przez pc. Teraz nie dziala kompletnie. Urządzenia jej nie widzą, pomysły jakieś na odczyt jej ma ktoś?

Link to post
Share on other sites

Zależy od karty SD. 10MB/s zapisu obecnie mają słabe karty SD klasy 10-tej. Jeśli karta ma być używana w aparatach do zapisu HD to przydałyby się szybsze. Sandisc i kilka innych firm produkują karty z zapisem 15-45MB/s i odczytem nawet w okolicach 90MB/s

 

Do aparatów potrzeba niestety sformatować w FAT. Jako pamięć przenośną możesz sobie sformatować jak chcesz.

Link to post
Share on other sites

Komputer nie widzi karty pamięci po jej podłączeniu.

Inne karty widzi system tylko tej jednej nie widzi, była podłączona pod czytnik kart pamięci i ani drgnie, efektu żadnego aby była znaleziona przez system.

 

Problem rozwiązany. Karta spalona.

Kilkanaście miunut użytku i sprzęt wysiadł.

Teraz na rynku podróbek się namnożyło jak mrówek.

Edytowane przez asnex
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...