Skocz do zawartości

Oszustwo na Tablica.pl - oddam za darmo


Recommended Posts

Witam

 

Już od jakiegoś czasu obserwuję ogłoszenia na portalu tablica.pl - zwłaszcza te z ofertą "oddam za darmo". Niedawno zauważyłem jednak, że tego typu oferty są dobrym sposobem na zarobek (oczywiście nie do końca uczciwy).

 

Kilka razy z ciekawości zgłosiłem się po daną rzecz (laptop, telefon, aparat) i oczywiście oferujący odpisuje, że dana rzecz jest jeszcze dostępna (widocznie tylko ja przeglądam tego typu oferty, a innym odłączyli internet). W odpowiedzi pojawia się jednak historyjka (najprawdopodobniej zmyślona), że ktoś jest chory, ledwo uszedł z życiem i rozdaje swoje rzeczy bo może innym się przydadzą (prawie jak jakiś miłosierny samarytanin). Pojawia się też informacja o konieczności przelania 30 zł na paczkę, a potwierdzeniem wiarygodności ma być skan dowodu tożsamości.

 

Przyznam się, że dalej nie brnąłem w te oferty - jak się domyślam, nie do końca prawdziwe. Wszystkie oferty wymagają przelania pieniędzy na konto:

 

44 1090 0075 4172 2310 7028 2499

dziwne prawda :menda:

 

Poniżej jeszcze przykładowe odpowiedzi - od razu czuć, że to wałek. Dodam, że dziwnym trafem konta oferujących nagle zostały usunięte...

http://i.imgur.com/nIFlh.jpg

 

http://i.imgur.com/pDX24.jpg

  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

Witam Zostałam oszukana przez użytkownika portalu tablica. Kupiłam netbooka asus. Facet miał jeszcze nokie lumia i laptopa. Adres do przelewu podał marcin marciniak ul.wojska polskiego 43/3 77-430 Krajenka.Na tablicy podawał miejscowość Bielsko-Biała, Dębica i Złotów. telefon 726227917 używał imienia Marcin i Mateusz.. Jego mail nie odpowiada [email protected]. Proszę o kontakt wszystkich oszukanych, bo na bank jest nas więcej. Zgłosiłam sprawę na policję. Im nas więcej tym szybciej dokopiemy temu oszustowi !!!!!!!!!! móje gg 44863928 lub na maila [email protected] :):)

Link to post
Share on other sites

to akurat prawda

mi tez wiele osob ufa na slowo nawet tutaj choc tak naprawde nie wiadomo kto siedzi z drugiej strony monitora

np w tamtym misiacu sprzedalem gtx 670 bez allegro - dostalem wpalte na konto

tak samo wymiana xboxa na Netbooka i to ja mialem pierwszy dostac i dostalem komputerek po czym wyslalem xboxa

akurat jestem bardzo uczciwa osoba ale osobiscie sam bym tak nie zrobil nawet z osoba majaca 500 postow (mysle trzezwo)

albo cos za pobraniem albo allegro (i tez nie 2-3 komentarze)

w dzisiejszych czasach trzeba uwazac

Link to post
Share on other sites

Widzę, że teraz oferujący zmienili metodę - nadal opowiadają historyjkę, ale nie podają już za pierwszym razem nr konta (podają po zainteresowaniu już nowy nr - szczegóły niżej).

 

Akurat dorwałem ofertę z moich okolic i zobaczymy jak się sprawa potoczy.

A więc jak to mówią stay tunned 8)

 

 

EDIT:

 

nowy nr konta:

70 1090 0075 5339 0810 7025 2449

Edytowane przez regist88
Link to post
Share on other sites

Drobne kradzieże niby nie wielkie, u nas w gimnazjum to kiedyś było.. Dziewczyna nakradła kilka tysięcy łącznie, w różnej postaci, tj. telefony, gotówka, biżuteria itp... Trzeba takich sie pozbywać a nie dawać im kraść dalej, nie ważne czy to cukierek czy 120 złotych, od tego się zaczyna...

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...