Skocz do zawartości

Ulepszamy sprzęt benchmarkowców: drugi komputer carnivor


Recommended Posts

Aj sorry, nie zauważyłem że on ma DDR2, w takim razie ramu nie ma co wymieniać i kupić lepszą grafę - 9800GT.

 

 

Ale najlepiej chyba wyjdzie kupienie 6000+, zasilacz i mocną kartę graficzną.

 

np. Corsair 450W + R4830 /4850.

Link to post
Share on other sites

Znam amacroxy, dla mnie za głośne, ale kto co lubi. Natomiast Twoja propozycja oznacza, że przy następnej zmianie sprzętu będzie musiał ponownie wymienić zasilacz, który został kupiony kilka miesięcy wczesniej.... (ucialem)

 

Masz racje Amacroxy nie są tak ciche jak Seasonic czy bequiet, ale też nie są tak głośne jak chieftec z serii GPS, a przy okazji są dużo tańsze od SS i BQ, ale przy tym budżecie nie ma sensu kupować aż tak drogiego zasilatora. Czy będzie musiał zmieniać zasilacz? Niekoniecznie - jeden, dwa dodatkowe HDD czy jakaś karta na PCI/PciE to nie problem. Z doświadczenia wiem że "duże" zasilacze kupuje się bardziej dla komfortu psychicznego a nie dlatego że ma się takie potrzeby.

 

W moich oczach modyfikacja wyglądała by następująco:

 

MC FEEL => zasilacz za 150-200zł markowy (pomyślimy poźniej)

Athlon 64 => X2 Brisbane 65W może 5600+ ~280? (płyta nie pociągnie 125W Windsorów więc z podkręcaniem też może być słabo poza tym nie wiem czy warto się pchać w 89W Brisbane 6000+ dla 200Mhz)

GF7600 => Radeon 4830 ~500zł (ach ten drogi dolar) A może kolega ma 17" monitor i wystarczył by mu 9600GT za 400zł?

 

Szkoda że kurs dolara taki wysoki :)

Link to post
Share on other sites

Zasilacz powinien być markowy do 300 zł można z kilku powybierać. Co do Chifteca to jakoś zaufania nie mam ale na pewno będzie lepszy od wszystkich za 150zł i od aktualnego Feel 3 także

Myślę, że nawet za 200pln coś się znajdzie. Oczywiście jeśli zdecydujemy się na wymianę zasilacza. Prywatnie uważam, że jest ona konieczna. Ten Feel III 400W raczej nie pociągnie wydajniejszej karty grafiki.

Link to post
Share on other sites

 

W sumie niezły, tylko ta grafika. Moim zdaniem bardziej by pasował 4850.

Radek oczywiście lepszy ale też droższy... Można także spróbować 4830 choć słabo orientuję się jak z jego dostępnością.

Zobaczymy co da się zrobić. Może uda się wyrwać 4850 taniej od kogoś. Nigdy nie wiadomo :]

Link to post
Share on other sites

Ja mam pomysł na taki zestaw:

 

Radeon 4830 Asus 512MB 2xDVI (PCI-E) - 481 zł

AMD Athlon 64 X2 6000+ BOX (Socket AM2, 89W) - 329 zł

Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W bulk - 205 zł

 

Wychodzi 1015 zł, ale 15 zł ponad tysiącem nie powinno chyba stanowić problemu. Ceny wziąłem przed chwilą z Komputronika.

Bardzo fajna konfiguracja. Jeśli uda się kupić komponenty z małym rabatem, to może nawet starczy na 4850? Kto wie :]

Link to post
Share on other sites

Radzio 3850 - 300-350zl lub 9600gt wg gustu cena 50 zl wiecej

X2 5600+ - 280zl

Wymienic 2 gb na 2x2gb - 130zl 2x2 juz mozna nabyc

Zasilacz Warrior 450 w zupelnosci wystarczy - 150 zl

Dysk 500gb 200 zl raptem

Razem 1100zl - Choc w komputroniku bedzie troszke drozej :]

Pamięci prawie na pewno nie będziemy ruszać. Szkoda wydawać gotówkę na coś, co da bardzo mały przyrost wydajności.

Link to post
Share on other sites

Dysku bym nie zmieniał. 160 GB powinno narazie wystarczyć. Także ram na dziś nie jest najgorszy. I najłatwiej go w przyszłości wymienić. Co do zestawu do znacznie wydajniejszą propozycję stworzył Parseus

Mam podobne zdanie. Dysku nie ma sensu ruszać. Można go ewentualnie wymienić w późniejszym terminie. Pamiętajcie, że Carnivor dostanie swój stary sprzęt - będzie więc mógł go sprzedać.

Link to post
Share on other sites

No to chyba już wiemy na czym stanęło. X2 (chyba cos brisbane'owego ze względu na TDP), dobry zasilacz i 9800GT lub 4850, jeśli starczy kasy. Na swoim monitorze ~1400x900 carnivor zobaczy ze 3x wiecej fps :D Trudno nie być zadowolonym.

 

Moim zdaniem zmiana całej platformy, co niektórzy sugerują, to przerost formy nad treścią. Szkoda kasy. Za rok złoży sobie coś na i7 :]

Link to post
Share on other sites

Ajć nie zauważyłem, że płyta główna pozostaje w zestawie :] Mój błąd :D W takim razie 6000+ będzie dobrym wyborem i przy odrobinie szczęścia i dobrym chłodzeniu wykręci go spokojnie na 3.4GHz

Tak na prawdę jeszcze nie wiemy, czy płyta główna zostanie. Wszystko zależy od tego, jak ewentualnie sprawować się będzie obecna płyta z wybranym nowym procesorem :)

Link to post
Share on other sites

Podsumowując mamy:

 

Procesor Athlon64 X2 (6000+ z dobrym coolerem)

Markowy zasilacz za ok 250zł

Karta grafiki GF 9800GT lub Radeon 4850

wg nieźle, ale pozostająjeszcze wolne pamięci (667) które również przydało by się zmienić na jakieś 800 Mhzw dualu.
Link to post
Share on other sites

Jeśli zdecydujecie się na Athlona X2 6000+ to polecam zmienić boxowe chłodzenie na coś wydajniejszego... Carnivor zyska na ciszy i temperaturze... Koszty też bardzo nie wzrosną np. Arctic Cooling Freezer 64 Pro to tylko 65zł do tego dwa wiatraki Arctic Cooling Fan Pro za 12zł sztuka a komputerek będzie chłodny i w miarę cichy. Jeśli oczywiście cisza ma znaczenie.

 

Co do pamięci to wzrost wydajności rzędu 5% chyba nie jest wart wydawania dodatkowej kasy

Link to post
Share on other sites

Chciałem jeszcze raz poruszyć temat partycypacji finansowo-sprzętowej uczestnika. Wiem, że założeniem akcji jest sprawdzenie o ile da się przyśpieszyć starszy komputer za przysłowiowego "patyka", ale należy zwrócić uwagę na fakt, iż w momencie ogłoszenia akcja (październik?) 1000 zł to 400$, gdy aktualnie zaledwie 300$. W między czasie ceny w dolarach praktycznie się nie zmieniły.

Moja propozycja to umożliwienie sfinansowania nadwyżki ponad 1000 zł przez uczestnika. Oczywiście też w granicach rozsądku np.: maks. 400 zł. Bądź też ewentualnie dokupienie w sklepie Benchmarka jakiejś części i jako adres dostawy podać biuro redakcji ?

Link to post
Share on other sites

Ajć nie zauważyłem, że płyta główna pozostaje w zestawie :] Mój błąd :D W takim razie 6000+ będzie dobrym wyborem i przy odrobinie szczęścia i dobrym chłodzeniu wykręci go spokojnie na 3.4GHz

Tak na prawdę jeszcze nie wiemy, czy płyta główna zostanie. Wszystko zależy od tego, jak ewentualnie sprawować się będzie obecna płyta z wybranym nowym procesorem :)

Jeżeli tak, to radziłbym zmianę procesora na Athlona X2 7750. Oczywiście jeżeli zmienicie płytę główną. Procesor na defaultowych taktowaniach jest niemal tak szybki jak 6000+, różnica to około 200-300 punktów w 3DMark Vantage, więc po podkręceniu (a kręci się całkiem nieźle jak na dwa rdzenie od AMD) musi być jeszcze lepiej. No i jest tańszy niż 6000+, więc jeżeli dostaniecie jakiś rabat, to myślę że powinno udać się złożyć fajny zestawik

Link to post
Share on other sites

Ogólnie potrzeba trochę urozmaicenia więc intel odpada. Bo co za sztuka wpakować to co ostatnio E5200+EP43+HD4850. Zasilacz od biedy by to ruszył toż to Feel3 :mrgreen:

 

Nie lubię MSI ale proponuję ADV6000DOBOX CPU Desktop Athlon 64 X2 6000+ (3.1GHz,1MB,89W,AM2) box

, ceny idą w górę bo niedługo będzie EOL. 6400 to już przeszłość. Pojawił się w dystrybucji został wyprzedany i już go nigdy nie będzie. Z X3 bym nie kombinował na tak paździochowej płycie...

 

Do tego HD4830 i zasilacz dałbym Corsaira 450W styknie no i pamięci Kingstona KVR800 tanie i dobre :] a jak wiadomo pamięci idą w górę!!

 

Pzdr!

Link to post
Share on other sites

Jeżeli tak, to radziłbym zmianę procesora na Athlona X2 7750. No i jest tańszy niż 6000+, więc jeżeli dostaniecie jakiś rabat, to myślę że powinno udać się złożyć fajny zestawik

Nie jest tańszy... :?

Bez zmiany płyty zabawa w nowe X2 7XXX i X3 niema sensu...

Link to post
Share on other sites

 

Jeżeli tak, to radziłbym zmianę procesora na Athlona X2 7750. No i jest tańszy niż 6000+, więc jeżeli dostaniecie jakiś rabat, to myślę że powinno udać się złożyć fajny zestawik

Nie jest tańszy... :?

Bez zmiany płyty zabawa w nowe X2 7XXX i X3 niema sensu...

Jest tańszy, nie wiem w jakim sklepie kupujesz facet, ale napewno przepłacasz :]

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...