Skocz do zawartości

i5 2500K vs. FX6100 (i5 słabszy?)


Recommended Posts

Myślę, że wystarczyło jasno napisać, że FX 6xxx nie ma startu nawet do i5. Przed premierą fxów można było snuć jakieś przypuszczenia ale na dzień dzisiejszy owe porównanie nie ma kompletnie sensu. Fx8xxx jest dobrym wyborem tylko w poszczególnych profesjonalnych zadaniach ale też nie wszystkich. Myślę, że jeśli już ktokolwiek z Was będzie chciał porównywać te dwie zupełnie różne architektury do siebie to warto poczekać do premiery AMD Vishera. Ale nikt nie da sobie ręki obciąć, że obecne dysproporcje się zmienią. Byłoby fantastycznie gdyby AMD w jakiś sposób poprawiło swoje procesory by chociaż dorównać wydajnościowo Intelowi. W takim układzie takie procesory byłyby bardzo silną konkurencją dla cepów Intela choćby z uwagi na niższe ceny produktów ze stajni AMD.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli 4 wątki i 4 rdzenie to najlepszy wybór?

Czy 2 rdzenie i 2 wątki?

Bo z tego co rozumiem to 6 rdzeni i 6 wątków nie jest odpowiednie dla wysokiej wydajności w grach.

 

chodzi o to że intel i jego procesor (2500k) 4 rdzeniowy (tak naprawdę 4 rdzenie 4 wątki po jednym na rdzeń) jest dużo lepszy od procesora AMD 8120 8 rdzeni (tak naprawdę 4 rdzenie i na każdy rdzeń 2 wątki czyli 8) - do gier

ale FX są lepsze w innych zastosowaniach poczytaj parę testów w serwisie i wszystko stanie się jasne

pozdro

Link to post
Share on other sites

chodzi o to że intel i jego procesor (2500k) 4 rdzeniowy (tak naprawdę 4 rdzenie 4 wątki po jednym na rdzeń) jest dużo lepszy od procesora AMD 8120 8 rdzeni (tak naprawdę 4 rdzenie i na każdy rdzeń 2 wątki czyli 8) - do gier

ale FX są lepsze w innych zastosowaniach poczytaj parę testów w serwisie i wszystko stanie się jasne

pozdro

 

Niby tak ale Procki amd mają spory pobór mocy i mnijeszy potenciał OC od 2500k a nawet bez OC w niektórych zastosowaniach (nie gry) bedzie lepszy . Ogólnie serii fx (teraz) nie opłaca się kupować
Link to post
Share on other sites

i po co takie tematy amd juz nie ma startu do intela i raczej miec nie bedzie bo sa 2 lata wstecz, zamiast przeportowac phenoma II do 32nm, lub mniej to strzelili sobie w stope fxami, nie jestem zadnym fanboyem kupuje to co bardziej oplacalne, co teraz jest utrudnione bo intel ma monopol na procesory mocniejsze od phenoma II 965

Link to post
Share on other sites

i po co takie tematy amd juz nie ma startu do intela i raczej miec nie bedzie bo sa 2 lata wstecz, zamiast przeportowac phenoma II do 32nm, lub mniej to strzelili sobie w stope fxami, nie jestem zadnym fanboyem kupuje to co bardziej oplacalne, co teraz jest utrudnione bo intel ma monopol na procesory mocniejsze od phenoma II 965

 

to prawda... jakby zrobili phenoma 965 w nowszym procesie lub jeszcze bardzie by go poprawili to byłby mój nowy prockek a tak siedzę na athlonie 250 i czekam i czekam i czekam ....
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...