Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Zabieram się za zakup mikrofonu pojemnościowego USB. Wpadł mi w oko AKG Perception 120 USB i Samson G-track. Co sądzicie o tych mikrofonach? Może znacie jakieś lepsze modele z tą samą, albo niższą ceną? (jeżeli cena będzie wyższa od 750zł też zastanowię się nad jego zakupem)

 

Dodatkowo mam kartę muzyczną ASUS Xonar essence ST i teraz moje pytanie, czy mikrofon nie będzie kolidował z kartą i czy będzie działał bez podłączenia do karty? (W sensie, że kupię a tu lipa, nie działa.)

Dziękuję za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że Rock Alone ma Yeti.(Yeti ma bardzo kiepski statyw) Mało słyszałem o tej firmie. Samson,Shure, AKG to jedne z bardziej rozpoznawalnych firm. Wolę właśnie takich producentów. Mikrofon będzie używany do głosu: gameplay'e, lektor, wokal w muzycze może itp.

Edytowane przez Czajniczek
Link to post
Share on other sites

Co ma w tym momencie karta dźwiękowa do mikrofonu, jeżeli podłączamy go przez USB? Nic nie ma. Mikrofon będzie działał. Zdajesz sobie sprawę z tego, że mikrofon pojemnościowy zbiera wszystkie dźwięki z otoczenia?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

:oMikrofon będzie używany do głosu: gameplay'e, lektor, wokal w muzycze może itp.

Dlaczego się dziwisz? Kolega może chcę nagrywać wokal chóru, bębny lub cokolwiek innego niż wokal. Dlatego się pytam.

 

Też chciałem kupić mikrofon pojemnościowy. Wyprzedził mnie znajomy, gdy rozmawiam z nim poprzez różne komunikatory, to słychać auta przejeżdżające za oknem, pralkę, dialogi osób znajdujących się w 2 pokoju. Za namową wielu osób i pewnego użytkownika forum, którym jest randallandhopkirk (serdecznie dziękuję jeszcze raz) zakupiłem mikser + mikrofon dynamiczny.

Edytowane przez mi1996
Link to post
Share on other sites

Ale po co kupować coś, co z góry wiesz że będziesz musiał poprawiać?

 

Właśnie, Kubuś_73 dobrze mówi. To tak samo jak byś kupił klawiaturę z czerwonym podświetleniem i od razu wymienił je na niebieskie. Nie lepiej od razu kupić coś, co bez poprawek jest dobre?

 

 

chce mikrofonu dynamicznego do VOIP, let's play'ów itp, a potem są zaskoczeni, że im wszystko zbiera

 

Chyba chodziło ci o mikrofon pojemnościowy :)

Link to post
Share on other sites

Używają pojemnościowych, bo pojawił się jakiś dziwny "trend" na pojemnościówki. Zauważ, że 99% takich osób mają mikrofony na USB. Dlaczego? Prosta odpowiedź. Podłączamy mikrofon przez USB i problem z głowy. Jeden kabel, przeważnie podstawka w zestawie itp. A z mikrofonem dynamicznym już jest taki problem, że o ile nie mamy karty z porządnym wzmacniaczem mikrofonowym, to trzeba zaopatrzyć się w taki przedwzmacniacz lub mikser.

 

Z tego co wyczytałem, to twoja karta ma wejście liniowe. Połączenie wyglądało by tak: Mikrofon dynamiczny -> kabel -> mikser lub przedwzmacniacz -> kable -> wejście liniowe karty dźwiękowej. Istnieją też miksery na USB.

Edytowane przez mi1996
Link to post
Share on other sites

Zauważ, że 99% takich osób mają mikrofony na USB. Dlaczego? Prosta odpowiedź. Podłączamy mikrofon przez USB i problem z głowy. Jeden kabel, przeważnie podstawka w zestawie itp.

...czyli same zalety. jeżeli są drgania to od czego jest kosz, a jeżeli są "dmuchania mówiącego podczas mówienia p, b itp." no to zakłada się siatkę nylonowa i tyle. Edytowane przez Czajniczek
Link to post
Share on other sites

To sobie kup mikrofon dynamiczny pod USB i też będziesz miał same zalety... Kupujesz pojemność, do tego koszyk + statyw + popfiltr i na akcesoria wydajesz z 300 zł. Trochę bez sensu, co nie? Masz dobrą kartę dźwiękową, to dlaczego nie chcesz jej wykorzystać tylko kupować coś na USB, co ma własne przetworniki gorsze X razy od tych w karcie?

Link to post
Share on other sites

Pojemnościowy bardziej nadaje się do Let's Play niż dynamik? To przez błędne przekonania ludzkości. Mogło by się wydawać, że pojemnościowe stawiasz na biurku i wszytko super. Dynamiczny też możesz wsadzić w koszyk, statyw czy trzymać w ręce. Dynamiczne się lepiej nadają, gdyż znacznie mniej łapią dźwięk otoczenia, chyba, że chcesz abyś podczas nagrywania nagrywał dźwięk przecudownej kosiarki spalinowej sąsiada, jaką jest Stiga Turbo Excel 50!!

Mikrofon dynamiczny ma ponoć gorszą jakość dźwięku

Błędne przekonanie. Dynamik jest do wokalu. Pojemność ma częstotliwości do wokalu, instrumentów itp.

dodatkowo nie łapią daleko dźwięku

Przecież to zaleta. Po co nagrywać miauczące koty albo wspomnianą wcześniej kosiarkę sąsiada.

Popfiltr można zrobić samemu

Nie będzie tak samo wykonany jak ten firmowy.

statyw dają razem z mikro

To co dają to przeważnie trójnóg. Ja sobie nie wyobrażam przykręcenia koszyka do takiego "statywu".

 

Mikrofony dynamiczne potrzebują siły głosu do działania, dlatego nie zbiera dźwięków z otoczenia. Mają zakres częstotliwości skrojony do mowy, a pojemnościowe zazwyczaj mają szersze pasmo przenoszenia (którego zwykły głos nie wykorzysta), dlatego są lepsze do np. nagrywania instrumentów itp.

Edytowane przez mi1996
Link to post
Share on other sites

Co do łapania dźwięku chodziło mi o zasięg, nie czułość. Na przykład jeżeli postawię pojemnościówkę na drugim końcu biurka to będzie mnie słychać, a jak postawię dynamika to słabiej(jeżeli wogule). A w pokoju jest naprawdę cicho, ani koty, ani kosiarki nie słychać(no chyba, że się ma otwarte okno)

Edytowane przez Czajniczek
Link to post
Share on other sites

Przy pojemnościowym słuchać cię z większej odległości, dlatego, że ma większa czułość, logiczne.

 

jeżeli postawię pojemnościówkę na drugim końcu biurka to będzie mnie słychać

Ale będziesz musiał:

  • głośniej mówić,
  • zwiększyć jego głośność

jak postawię dynamika to słabiej(jeżeli wogule)

Racje, będzie cię bardzo słabo słychać. Dynamik musi być blisko ust.

 

A w pokoju jest naprawdę cicho, ani koty, ani kosiarki nie słychać(no chyba, że się ma otwarte okno)

Znajomy myślał, że też ma naprawdę cicho w pokoju, do puki nie kupił pojemności :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...