Skocz do zawartości

Podkręcenie AMD Phenom II X4 840


Recommended Posts

Witam. Chciałbym podkręcic phenoma x4 840 na boxowym chłodzeniu do ok 3.7 ghz. W stresie procesor osiąga max 50 stopni, w spoczynku ~22. niebawem zamierzam kupić jakiś cooler na niego. Jestem w podkrecaniu kompletnie zielony, wiec jesli ktos by mogl mi pomoc, jak dobrac napiecia itp to bardzo prosze http://overclock.pl/forum/images/smilies/smile.png

Moj zestaw:

Procesor AMD Phenom II x4 840

Sapphire Radeon 6870

RAM KINGSTON HYPERX RED DDR3 4GB CL9 1600MHz RAM, druga kosc jakis no-name 1333mhz 4gb cl9

Plyta glowna GIGABYTE M68MT-D3

ZASILACZ OCZ ZS 550W 80+ BRONZE PFC 135MM 12V/38A

Edytowane przez Acrome
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

czyli na tej plycie nie ma szans ani do 3.4 go podkręcic ?

 

On chyba ma napięcie standardowe 1.4 (sprawdź to) ustaw ręcznie takie napięcie. Zwiększ o 100mhz taktowanie i przetestuj stabilność Prime 95. Edytowane przez rezerwuar
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

tak wiem, pojawiły się ale nie w mbi tylko advancet chipset features. Zmieniłem te cpu frequency na 300 (maksymalna wartosc) i zmieniło się z 3.2ghz na 3.21.

 

Nic się nie zmieniło poprostu wpisałeś astronomiczną wartość szyny i komp sie zresetował do wartości domyślnych. Poszukaj gdzieś na necie o podkręcaniu phenomów bo ciężko będzie na forum krok pokroku Ci opisywać co i jak.

200x16=3200ghz-twój proc. 300x16=kosmos

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Tak, tylko tam zmieniają wartości napięć, częstotliwość ramów itp, a na mojej plycie ponoc to raczej nie da rady :) czyli nie jesteś w stanie mi jakoś pomóc podkręcic go chociaz troche ?

 

Kurcze jakbym widział te opcje w biosie to by mi było łatwiej.

A spróbuj tak: ustaw szyne z 200 na 212(212x16=3392) HT czyli hyper transport ma być w okolicy 2000 choć może być stabilny na 2120-trza sprawdzić. nb frequency 212x10.

http://forum.benchmark.pl/topic/16471-podkrecanie-amd-poradnik-dla-laikow/

Edytowane przez rezerwuar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...