Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Jestem nowy na tym forum. Mam pytanie. Ostatnio coś mi się stało z kompem i wogóle mi nie czytał dysku twardego. Zaniosłem go do kumpla (informatyka) ale po powrocie z naprawy komputer zamula. Przed naprawą mogłem spokojnie grać w TES V Skyrim na Średnich detalach a po naprawie zacina się na najniższych. Ostatnio zakupiłem Battlefielda 3 z nadzieją że pójdzie mi na niskich ale też ścina niemiłosiernie. Prosiłbym o pomoc, już od ponad miesiąca się z tym męczę i nie wiem co z tym zrobić...Ogółem wszystkie gry w które kiedyś dało się grać płynnie teraz się ścinają.

z góry dzięki.


Pozdrawiam.

Spec Komputera

Intel pentium dualcore E7500 2,7ghz

3GB ddr 2 Ram

Karta graficzna hd4350

Edytowane przez Bakusss
Link to post
Share on other sites

To wytłumacz mi dlaczego przed naprawą spokojnie grałem na średnich ustawieniach? I całą grę przeszedłem 2 razy... Bf3 na moje oko powinnien działać ale przez ten problem niestety nie mogę wogóle pograć w żadną z tych gier.

Edytowane przez Bakusss
Link to post
Share on other sites

z tą kartą zapomnij. Do batelfild 3 min hd4850 . Skyrim nie potrzebuje tak mocnej . Jak uważasz że wcześniej chodził zauważalnie lepiej to odpal gpu-z i cpu-z i sprawdz na jakich taktach chodzi grafa i proc .Sprawdz w menadzeże jak proc ma obciążenie w idle , powinno być ok 5%. Jak większe to format bo wirus .

Link to post
Share on other sites

W menadżeru zadań obciążenie procesora wacha się od 0% do 5%. A czy jest taka możliwość że mi się karta graficzna rozłączyła od zasilania lub płyty głównej? mam 2 karty jedna w płycie głównej (zintegrowana chyba tak to się zwie) a drugą na slocie. Płytę główną mam P5KPL-AM

Edytowane przez Bakusss
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Poszukaj w ustawieniach gry lub sterowników czy nie masz wymuszonej synchronizacji pionowej lub antyaliasingu bo to mocno obciąża kartę grafiki i nie pozwala uzyskać płynności w grach. Możesz zresetować np. ustawienia sterowników karty graficznej do domyślnych. Przeskanuj na wszelki wypadek system czy nie masz jakiegoś. (robala). Moi koledzy przeważnie zawsze coś mają na dysku i potem dziwią się, że system zamula. Wypal pobrany z tej strony http://www.avira.com/en/download/product/avira-antivir-rescue-system plik iso na płycie i ustaw bootowanie z napędu CD-DVD. Przeskanuj dysk. Jak nic nie znajdzie. Możesz jeszcze użyć tego programu http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html Polecam też użycie jakiegoś programu narzędziowego do naprawy błędów w systemie np. Advanced System Care lub podobnego.(Program w pełnej wersji z nowym PCFormat). Na początek zrób reset płyty głównej zworką CMOS. By wykluczyć złe ustawienia w bios.

Link to post
Share on other sites
Reset płyty głównej chyba nie wchodzi w grę dlatego że nie posiadam wiedzy "jak to zrobić" (no chyba że ktoś pomoże). A tak poza tym. Czy dało by się wsadzić jakąś kartę do tego zestawu co mam? np. Hd 4650 lub hd 7770, gtx260? nie obchodzi mnie to że będzie mniejsza wydajność. Narazie mam ograniczony budżet i starczy mi na kartę + zasilacz (ew. chłodzenie jak by się nagrzewał) w następnym roku bym wymienił procek + płyta główna. Z góry dzięki za odpowiedź. Edytowane przez Bakusss
Link to post
Share on other sites

a z tym procesorem co teraz mam czy mógłbym grać w bf3 w rozdzielczości 1366x768 na ustawieniach średnich na tej karcie? Na youtubie widziałem że na tej karcie ta gra chodziła płynnie :D

 

A z tym restartem biosu... czy jak zrestartuje tego biosa to może mi się coś wykasować z dysku twardego?

Edytowane przez Bakusss
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...