Skocz do zawartości

Jaka Lustrzanka dla ? NIKON D3100/ D5100? CANON 1100d? A może coś innego..


Recommended Posts

Witam :) , szukam lustrzanki. Tak jak w temacie myślałam nad Nikonem D3100/D5100 lub Canonem 1100d lub oczywiści einne propozycje w granicach 2600 zł (obiektyw 18-105). Oczywiście to są tylko moje namysły a tak naprawdę nie wiem co jest lepsze, bardziej opłacalne jeżeli chodzi o późniejsze dokupowywanie jakiś obiektywów lub innych akcesorii. Tak samo jak nie wiem jaka jest jakość tych zdjęć. Dlatego proszę Was bardziej doświadczonych o pomoc w wyborze, sama nie dam rady :) .
Link to post
Share on other sites

Witaj, na twoim miejscu kupił bym Nikona D90+18-105vr jest za 2888zł+filtr tiffen UV w fotojokerze :) To stare dobre lusto ze śróbokorętem, 2 kółka nastaw w miarę wygodny uchwyt sterowanie lampami w systemie CLS wizjer pentapryzmatyczny. Moim zdaniem warto :)

 

Posiadam takowy aparat więc jak chcesz to pytaj :)

Link to post
Share on other sites

Jak nie interesuje Cię kręcenie filmów to nie ma się co zastanawiać, a w fotojokerze weżniesz do ręki zrobisz zdjęcia i sprawdzisz czy nie ma jakiegoś uszkodzenia i masz spokojną głowę. Warto dopłacić te 200zł i masz fajny aparat z dobrym obiektywem jak na KIT szybko ostrzy i ma stabilizację:)

Link to post
Share on other sites

Krecenie nie dla mnie ;) . Do tej pory robiłam zdjęcia kompaktem , teraz potrzebuję czegoś więcej i iść w tym kierunku. Tańszego a porównywalnego aparatu nie ma do tego d90?

Wiem że jeżeli chodzi o jakość i cenę to się opłaca ale nie wiem jeszcze jak to wyjdzie bo jestem ograniczona funduszowo.

Link to post
Share on other sites

Jak dla Ciebie jest wygodny D3100 to bierz śmiało. A jak chcesz wyżej to N D5100 lub C 600d weźdo ręki i weź co wygodne, wygoda to podstawa. dla mnie. Jak na wygodę nie patrzysz to weź D3100+18-105+N 35m f/1.8 lub N 50 mm f/1.8 lub lampę :D a jak patrzysz to weź d5100 lub 600d nie wiem jaka klawiszologia ci pasuje N czy C a to też jest ważne, ja lepiej się czuje w N i wybrałem d90.

A jak możesz używki to poszukaj C 40d lub 50d

Link to post
Share on other sites

Witam :) , szukam lustrzanki. Tak jak w temacie myślałam nad Nikonem D3100/D5100 lub Canonem 1100d lub oczywiści einne propozycje w granicach 2600 zł (obiektyw 18-105). Oczywiście to są tylko moje namysły a tak naprawdę nie wiem co jest lepsze, bardziej opłacalne jeżeli chodzi o późniejsze dokupowywanie jakiś obiektywów lub innych akcesorii. Tak samo jak nie wiem jaka jest jakość tych zdjęć. Dlatego proszę Was bardziej doświadczonych o pomoc w wyborze, sama nie dam rady :) .

 

 

Generalnie obiektyw 18-105 (taki jak chciałaś) ma tylko Nikon. Canon ma 18-135. W twoim budżecie nie kupisz raczej Canona 1100d +18-135. Pozostaje d3100/d5100, z tych dwóch wybrał bym d5100, ale jeżeli jeszcze dasz radę dołożyć 200zł to tak jak kolega wyżej pisał to wybierz d90 pomimo, że jest to starsza konstrukcja ma wiele zalet. Polecam też lekturę:

http://www.optyczne.pl/84.1-Test_aparatu-Nikon_D90-Wstęp.html

http://www.optyczne.pl/155.1-Test_aparatu-Nikon_D5100-Wstęp.html

Edytowane przez bajker
Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej :)

Do tej kwoty to szukaj N D5100 + 18-105 VR (sam mam i jestem zadowolony), ewentualnie N D90 + 18-105 VR ( tańsze obiektywy ze względu na AF w korpusie, czego brakuje N D5100 :/ )

Poszukaj w sklepach typy Media Markt, EURO AGD RTV, itp... czasem mają fajną promocję ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Podłączam się do postów wyżej. D90 to jedyny i słuszny wybór jeśli zamierzasz w przyszłości trochę więcej czasu poświęcić fotografii. Bardzo "rozwojowe" body. Dzięki wymienionemu wyżej "śrubokrętowi" nie jesteś ograniczony w wyborze obiektywów - jak wiadomo obiektywy z silnikiem są droższe i jest ich mniej.

 

Poza tym witam w gronie nikoniarzy :D życze udanych pstryków

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...