Skocz do zawartości

laptop za +/- 3000 zł


Recommended Posts

Podjąłem decyzję, kupię MSI, mam nadzieję że proc nie okaże się za słaby, chociaż nie powinien :), dzięki za pomoc.

 

Mam jeszcze jedno pytanko, jakie są akumulatory w tym MSI, pod jaką nazwą ewentualnie szukać zamienników jeśli ten akumulator będzie dla mnie za słaby (przynajmniej raz w miesiącu podróżuję 2h pociągiem)??

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie. Zakupiłem MSI GE60 :) Nie wiem czy jestem przewrażliwiony czy tak musi być, ale podczas korzystania z touchpadu co jakiś czas słychać taki w środku w laptopie takie klikanie czy pstrykanie. Ciężko to nazwać. Nie jest to głośny dokuczliwy dźwięk, ale chciałbym się upewnić czy to nie jest jakaś usterka czy coś. Może ktoś kto ma MSI też ma taki problem?

u mnie również słychać takie dźwieki więc to raczej nie jest wada :)
Link to post
Share on other sites

Witam. Też jestem na etapie zakupu laptopa ok 3000 pln.

 

zastanawiam się miedzy dwiema ofertami:

 

http://allegro.pl/ms...2687734531.html

 

a

 

http://allegro.pl/le...2710872554.html

 

Pewnie już bym się zdecydował na lenovo gdyby nie dysk 5400 obrotow.

 

Proszę o pomoc przy wyborze pomiędzy tymi ofertami.

Edytowane przez matir1
Link to post
Share on other sites

Poczytaj ten cały temat to dowiesz się o zaletach/wadach MSI GE60 i Lenovo Y580. Mi te opinie bardzo pomogły w wyborze laptopa.

 

Akurat czytałem cały temat i każda ze stron ma swoje plusy i swoje minusy... Ktoś pisz, że niema różnicy pomiędzy tymi układami graficznymi a jednak mimo wszystko lenovo został przygotowany pod 20 procent mocniejszy/podkrecony uklad, na podstawie http://www.videocard...h_end_gpus.html co przychyla mnie bardziej na stronę lenovo wbrew temu co pisze w postach. może jeszcze innymi czynnikami powinienem się kierować podczas tego wyboru? Edytowane przez matir1
Link to post
Share on other sites

Lenovo ma gorszą od GE60 matrycę, do tego układ chłodzenia "gotuje" dysk (głupawe poprowadzenie rurek cieplnych). Natomiast na "+" nieco mocniejsze GPU i troszkę fajniejsze materiały z których wykonano obudowę.

 

To jest dobre podsumowanie.

 

1)Tylko czym sie rozni matryca w tych modelach które podałem kilka postów wstecz (obie są błyszczące i maja taka sama rozdzielczość)?:

 

a) http://allegro.pl/ms...2687734531.html

 

b) http://allegro.pl/le...2710872554.html

 

2)Który z powyższych modeli byście wybrali?

Edytowane przez matir1
Link to post
Share on other sites

Polecasz go w każdym temacie, bo sam go kupiłeś. Nie patrząc na to że masz najdroższą wersję wyposażeniową (z zupełnie inną matrycą), bo ta w wersji HDReady to piach masakryczny. Brak jakiejkolwiek powłoki anty-refleksyjnej (GE60 takową ma), błyszcząca ramka, która w słoneczne dni piekielnie bije po oczach...

 

Lenovo to laptop do domu, do postawienia na biurku i zasłonięcia rolet. Nie nadaje się na oświetloną aulę, czy posiedzenie z nim na działce. Matryca 1080p nieco lepiej wypada w kwestii kątów widzenia, ale dalej bije po oczach (a ramka to już żart).

 

Na dodatek GTX 660M w Y580 jest "oszukany". Ponieważ każdy GTX w ofercie kart mobilnych jest układem MXM (nadającym się do wymiany na inny model - lepszy np). GTX 660M w Y580 to układ BGA (na stałe dolutowany do płyty), więc jest to po prostu GT 650M z innym biosem :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ostateczna decyzja pada na y580 z i7 i 660m tylko teraz zastanawiam się miedzy matryca 1366 x 768 a 1920 x 1080

 

Boje się, że do używania internetu i niektórych aplikacji full hd będzie ona za duże przy przekątnej 15,6?

Wiem, że istnieje możliwość zwiększenia czcionki itp ale np niektóre strony się przez to rozjeżdżają.. a zmniejszenie rozdzielczości powoduje niewyraźny obraz.

 

Proszę o szybką odpowiedz.

Edytowane przez matir1
Link to post
Share on other sites

bierz z full hd, naprawdę praca przy natywnej rozdzielce jest bdb, a przy grach zmiana rozdzielczości nie wpływa jakoś bardzo mocno na obraz, poza tym wydajność w grach przy rozdzielczości HD + aa wychodzi na to samo co Full hd bez aa, bf3 ma mniejsze wymagania od max payne 3 a ta gra chodzi na high przy full hd bez aa od 31-55 fps, średnio u mnie jest 47fps

Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony rozdzielczość natywna w tym przypadku FHD będzie za duża do komfortowego grania w niektóre tytuły. Dla przykładu BF3 przy tej rozdziałce na tej karcie to max ustawienia średnie w rozdzialce niższej wskoczysz na wysokie bez AA

 

Dokładnie i oprócz tego przy FHD będą wyższe temperatury tego układu. Chciałbym zauważyć, że więcej laptopów nawet powyżej 4000zl na allegro aktualnie sprzedaje się z ta mniejsza rozdzielczością. Czy to tylko chwyt marketingowy pakować do 15,6 full hd czy ktoś ma jeszcze inne zdanie w tej kwestii ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...