Skocz do zawartości

laptop za +/- 3000 zł


Recommended Posts

wybierz się stary do jakiegoś dobrego sklepu kom. pooglądaj, pomacaj i wybierz idealną opcje pod siebie. trochę wiedzy już masz z forum, więc wiesz czego się spodziewać mniej więcej. pozdro

Ale lepiej nie słuchaj co mówią sprzedawcy, bo po prostu chcą sprzedać to co mają na stanie. Sam dziś byłem świadkiem takiej sytuacji w x-kom. Jak wcisnęli pewnemu panu Samsunga NP355 za bagatela 2000 zł.
Link to post
Share on other sites

Ale lepiej nie słuchaj co mówią sprzedawcy, bo po prostu chcą sprzedać to co mają na stanie.

dlatego autor zapytał na forum, dostał porządne informacje i dzięki temu nikt mu nie wciśnie chłamu.

nie sugeruje aby dokonywał zakupu akurat w x-komie, tylko z tego co wiem i widziałem to akurat tam (odział w krk) mają pokaźną liczbę wystawionych modeli.

Link to post
Share on other sites

Y580 nie jest z plastiku (niby) a moja stara Tośka A300 (notabene plastikowa) przewyższa go jakością wykonania o 3-4 klasy. Ma się wrażenie jakby Toshiba była laptopem kupionym niegdyś za kilkanaście patyków, a przecież to też była klasa średnia.

Link to post
Share on other sites

toshiby kiedyś były super robione, naprawdę jakość wykonania i materiały były z najwyższej półki, teraz to co robią z laptopami to jest mega przesada, pamiętam jak wujek miał laptopa IBM ok. 1999r z Pentium 3 i działał przez 10 lat i nic nie skrzypiało a kupił go jakoś za 8 czy 9 tys to wtedy były mega jakości lapki

Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda tak, że byłem dzisiaj w krk załatwiać sprawy ze studiami i wstąpiłem do x-kom'u. Asus N56VZ za 3600 zł, Lenovo za 3300 zł, jedynie co Dell 15R SE był poniżej 3000zł. MSI nie widziałem na półkach a i nie miałem okazji zapytać po ile idzie. Wszystkie 3 laptopy wizualnie podobały mi się. Nie wiem co mam zrobić. MSI GE60 mogłbym kupić, ale jakos nie widzi mi się 'bawienie się' podkładką chłodzącą. Wiem, że pewnie marudzę, ale chcę żebym był z laptopa zadowolony, a nie ma sensu kupować jakiś model na siłe. Macie może jakieś pomysły, propozycje co do kupna laptopa?

Link to post
Share on other sites

Problemy grzejących się GE60 dotyczą wersji z i7-3610QM, który jakby nie mówić jest procesorem o znacznie większym współczynniku wydzielanego ciepła niż 2-rdzeniowy i5-3210M. Przykładowo taki Clevo W110ER z i7 też jest nie do użytkowania, a z i5 nie ma już żadnych problemów.

 

Dell to też ciekawa propozycja, wydaje się solidnie wykonany i komponenty ma niczego sobie. Czemu nie zdecydować się na niego?

Link to post
Share on other sites

No tak, bo na notebookcheck oceniali MSI z procesorem i7 i wyszły im wlaśnie takie testy że się grzeje i głośno chodzi pod obciążeniem. No a jeśli mówisz, że z i5 powinien nie osiągać takich temperatur to może warto się na niego zdecydować. No chyba, że dell'a brać pod uwagę.

 

Czy 2-rdzeniowy procesor będzie sobie dobrze dawał rade z programowaniem ? W ogóle czy duża różnica wydajności jest pomiędzy i5 a i7?

Link to post
Share on other sites

Natknąłem sie na Dell XPS 15 (L501x). Dlaczego on jest taki drogi?

Bo to jest XPS. Do tego to już jest stary model Della.

 

a powiedzcie mi jak to jest z MSI jeżeli chodzi o servis?

Nie różni się zbytnio od innych serwisów renomowanych producentów laptopów. Edytowane przez radelgar
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie. Zakupiłem MSI GE60 :) Nie wiem czy jestem przewrażliwiony czy tak musi być, ale podczas korzystania z touchpadu co jakiś czas słychać taki w środku w laptopie takie klikanie czy pstrykanie. Ciężko to nazwać. Nie jest to głośny dokuczliwy dźwięk, ale chciałbym się upewnić czy to nie jest jakaś usterka czy coś. Może ktoś kto ma MSI też ma taki problem?

Link to post
Share on other sites

Podepnę się do tematu bo akurat szukam laptopa w podobnym przedziale cenowym i nie chcę zakładać następnego tematu :)

Ogólnie szukam laptopa do gier, solidworksa, internet, multimedia, podobnie jak autor tematu. Zainteresowały mnie 2 modele.

 

Jeden z nich to już wcześniej opisywany MSI ge60. Jak wygląda sprawa pracy na baterii w tym MSI, gdzieś przeczytałem że nie przekracza 2h, jak z tym jest naprawdę??

 

Drugi laptop nad którym się zastanawiam to HP Pavilion DV-6 z i7 i HD7690M XT, wydajność grafiki bardzo zbliżona, ale procesor zdecydowanie lepszy w HP (ta sama cena), tutaj z kolei nie wiem jaka jest jakość matrycy, bo ciężko znaleźć test tego konkretnego modelu. Kolejna sprawa, to do MSI nie znalazłem zamienników baterii z większą pojemnością, do HP są nawet o pojemności przekraczającej 10000 mAh.

 

Sporo się tu pisze o matrycach błyszczących, znalazłem coś takiego http://allegro.pl/folia-ochronna-gllaser-max-anti-glare-15-6-w-i2632690454.html , ma ktoś z tym doświadczenie?

Link to post
Share on other sites

Pokazujesz mi test msi z i7 i matrycą FHD, nie da się tego porównać do wartego 3k msi z i5 i matrycą hd. A jeśli chodzi o grafikę bardziej opieram się na porównaniu w grach, tam jest 5-10 fps mniej w większości z gier, dla mnie to żadna różnica, jeśli miałbym się męczyć z tym laptopem. Inna sprawa, właśnie przeczytałem, że karta hd7690m xt to to samo co 6770m, którą podobno można zmodować na FirePro M5950.

Edytowane przez hunt3d
Link to post
Share on other sites

Akurat moim skromnym zdaniem FHD w 15,6'' to średni pomysł. Po pierwsze, obraz najlepiej wygląda w rozdziałce natywnej, a GT650M / GTX660M to troszkę mało do 1080p. A po drugie rozmiar matrycy jednak dość niewielki jak na FHD,

 

Mobilny i5 to desktopowy i3 (2C/4T), mobilny i7 to pełnoprawny odpowiednik desktopa (4C/8T), więc tutaj różnica będzie spora. Natomiast w grach przy układzie typu GT650M raczej niezauważalna.

 

Warto też dodać że i7 lubi łapać wysokie temp, i szybko "zjada" baterię co w lapku jest taką sobie sprawą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...