Skocz do zawartości

laptop za +/- 3000 zł


Recommended Posts

gt 650 a gtx 660 to chyba tylko 15% różnicy można powiedzieć ze niczym się nie różni, a za 3 tyś MSI masz 8gb ramu a w lenowo max 4 za taką kwotę, msi nie grzeje sie tak jak lenovo, y580 jest fatalny co do pracy na dworze czy świecącym słońcu, sam zastanawialem sie nad y580 a ge 60 i wybór pada na tego msi ge 60 te 2 laptopy są można powiedziec identyczne co do parametrów lecz wykonanie i temperatury to inna bajka ja polecam ge 60.. ale sam zdecyduj

Link to post
Share on other sites

poczytaj sobie recenzje każdego modelu tj y580 i ge60 na notebookcheck.pl i zdecyduj, msi ma swoje plusy i minusy jak i również lenovo, a fifa 13 pójdzie płynnie na każdej karcie powyżej GT540m na max detali więc nawet laptop z GT630m wzwyż da radę

 

kerach16 akurat msi ma niezbyt dobre temp. w porównaniu do lenovo, cpu grzeje się dużo bardziej a gpu są na podobnym poziomie, a o wykonaniu to się lepiej nie wypowiadaj bo akurat msi jest fatalnie zrobione jak i każde inne msi

Link to post
Share on other sites

poczytaj sobie recenzje każdego modelu tj y580 i ge60 na notebookcheck.pl i zdecyduj, msi ma swoje plusy i minusy jak i również lenovo, a fifa 13 pójdzie płynnie na każdej karcie powyżej GT540m na max detali więc nawet laptop z GT630m wzwyż da radę

 

kerach16 akurat msi ma niezbyt dobre temp. w porównaniu do lenovo, cpu grzeje się dużo bardziej a gpu są na podobnym poziomie, a o wykonaniu to się lepiej nie wypowiadaj bo akurat msi jest fatalnie zrobione jak i każde inne msi

 

Akurat wydaję mi się że MSI nie miałeś nigdy okazji dotykać. Bo zachwalasz fanatycznie w każdym temacie tego Y580 nie biorąc pod uwagę, że:

-kupiłeś najdroższą wersję tego lapka która diametralnie różni się od tej za 3 tyś

-nie masz jakiegokolwiek punktu odniesienia bo posiadasz 1 laptop, który po przesiadce ze starego wydaje się cudowny, ale gdybyś tak miał okazję postawić go obok produktów konkurencji zdanie byś zmienił

 

Dobre chłodzenie? To ma ASUS G55VW

Dobra matryca? To matryca matowa, a takiej Y580 nie posiada (nie ma nawet powłoki antyrefleksyjnej, nawet wersja 1080p)

Solidne wykonanie? To mają Lenovo ale z serii ThinkPad

 

Y580 jest laptopem jakich wiele, tylko Lenovo akurat w GK107 wrzuciło bios od GTX 660M a nie GT 650M, co oczywiście podnosi temperatury i zapotrzebowanie na prąd ale i wydajność na słupkach. Do GE60 zawsze można wrzucić Afterburner i podbić sobie taktowania GPU do poziomu 660M - wówczas otrzymujemy dokładnie to samo.

 

Btw. Lenovo ma dobre temp. tak? Podaj swoją temp. HDD w stresie :P

 

Ten Y580 stał się jakimś kultem na tym forum, jak prosiłem o doradzenie lapka wszyscy chóralnie wyskoczyli "bierz Y580" i powiem tak, więcej takiego błędu nie popełnie. Pech chciał że żaden mój klient wcześniej tego nie brał, bo miałbym okazję sprzęt osobiście obadać. A tak to zostałem z laptopem, który jest ani do gier (bo podkręcony GT 650M aka GTX 660M, w żaden sposób wydajny nie jest). Ani do pracy w terenie, bo matryca to porażka a i bateria pozostawia sporo do życzenia... Więc do czego jest ten Lenovo? Do chwalenia się "mam GTX w laptopie"?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja z podkładką chłodzącą mam temp. dysku ssd do 54*, ale to jest jedyny minus tego że jest taka temp., dla mnie matryca błyszcząca jest ok, a co do tego to mylisz się, jak wybierałem laptopa to oglądałem asusa n56vz i obok miałem lenovo i zdecydowałem się na lenovo bo mi bardziej odpowiadał, i zależy w co się gra ja gram tylko w Diablo 3, max payne 3 i od jutra fifa 13 i dla mnie to wystarczy, gry chodzą na max detali w full hd a powłokę antyrefklesyjną mam w okularach:P a tak na poważnie to koniec tych rozważań bo w kółko to samo, do 3 tysięcy jest duży wybór, więc co kto lubi

 

a co do baterii to u mnie działa ponad 5h :)

Link to post
Share on other sites

a tak na poważnie to koniec tych rozważań bo w kółko to samo, do 3 tysięcy jest duży wybór, więc co kto lubi a co do baterii to u mnie działa ponad 5h :)

Skoro jest duży wybór to proszę zaproponujcie jeszcze jakieś o podobnych parametrach jak w/w. No oczywiście żeby cena była w okolicach 3000zł :)

Link to post
Share on other sites

Kurcze jeżeli chodzi o możliwości to chyba wygrywa Lenovo, no ale minusem jest matryca. Również martwie się o temperature laptopa. Natomiast MSI ma bardzo dobrą matryce no ale temperatura i głośność laptopa podobno jest uciążliwa. Oj ciężko bedzie..

 

A jeżeli chciałbym kupić laptopa z troszkę gorszymi parametrami niż w/w laptopy, ale żeby nie osiągały wysokich temperatur i w miare cicho chodziły to jakie polecacie?

Link to post
Share on other sites

Natomiast MSI ma bardzo dobrą matryce no ale temperatura i głośność laptopa podobno jest uciążliwa. Oj ciężko bedzie..

bierz tego ge60, sam tak zrobiłem kilka dni temu i jest ok.

do tego dorzuć http://allegro.pl/silentiumpc-podkladka-glacier-nc400-biala-czarna-i2673696400.html i będzie git.

temp spadła, nie jest źle.

Link to post
Share on other sites

Rf teraz strasznie drogo stoi i jest mało opłacalny. Ale jeśli chodzi o jakość obrazu i wykonanie to przewyższa serie 3 i 5 od Samsunga.

 

GE60 też nie jest jakiś super, ale trzeba przyznać że jest lepiej zrobiony niż jego poprzednik z tej serii. Co już nie można tego powiedzieć o GE70. Jedyne co może denerwować w tym laptopie to dość słabe spasowanie obudowy od matrycy.

 

Może Dell 15R SE ci się spodoba.

Link to post
Share on other sites

Hm karta graficzna Radeon, nie przepadam za nimi. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś z mojego doświadczenia to nie za bardzo nadawały się do grania w gry.

 

Może jeszcze jakieś propozycje laptopów. Myślę, że musi mi się wreszcie coś spodobać :) Bardzo wam dziękuje za pomoc i proszę o dalsze udzielanie sie.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś z mojego doświadczenia to nie za bardzo nadawały się do grania w gry.

widzisz, lata lecą i ostatni przegania pierwszego.

 

Dostałeś już kilka propozycji wartych uwagi, a nawet ukierunkowaliśmy cię na poszczególne modele w cenie do 3000pln. Nic lepszego nie wytargasz w tej cenie. Moja propozycja (sam tak zawsze robię, najpierw forum a potem, czytaj poniżej):

wybierz się stary do jakiegoś dobrego sklepu kom. pooglądaj, pomacaj i wybierz idealną opcje pod siebie.

trochę wiedzy już masz z forum, więc wiesz czego się spodziewać mniej więcej.

pozdro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...