Skocz do zawartości

laptop za +/- 3000 zł


Recommended Posts

Cześć! Za kilka dni zaczynają się studia a ja nie sprawiłem sobie jeszcze żadnego laptopa. Zawsze pracowałem na komputerze stacjonarnym więc nie mam za dużej wiedzy na temat laptopów. Poszukuję jakiegoś fajnego laptopa za ok. 3000 zł do takiego normalnego użytku czyt. przeglądanie stron internetowych, pogrywanie w nowsze/najnowsze gry typu fifa, cod; programowanie, oglądanie filmów. Zaznaczam, że nie ma być to typowy laptop do gier.

 

Zależy mi na:

- procesorze i7 lub i5 - nie wiem jak duża jest różnica pomiędzy tymi procesorami

- karta graficzna - Geforce

- pamięc ram - myślę że wystarczy 4gb ddr3

- dysk twardy - 500 tb - 1000 tb

- matrycy 15'6

 

Proszę o pomoc :)

Edytowane przez mikeQ
Link to post
Share on other sites

Y580 jest o tyle ciekawą wizją laptopa do gier, że bebechami takiemu G55VW nie ustępuje, a nie wygląda przy tym jak gadżet z odpustu w Koziej Wólce.

 

Natomiast GE60 ma lepszą matrycę.

 

Btw. GTX 660M = podkręcony GT 650M. Nie ma co rozpatrywać tych układów jako 2 różnych.

Link to post
Share on other sites

tak zdecydowanie tak, i tak raczej do listopada nic nie ulegnie zmianie, chyba że masz możliwość dołożyć to polecam z matrycą full hd o niebo lepsza od tej z wersji HD

 

Matryca w wersji HD nie nadaje się do niczego, ta 1080p to a i owszem. Ale jak ma brać Y580 z 1366x768 to lepiej GE60. Btw. Y580 podrożał ostatnio i za 3 tyś. ciężko wyrwać nawet podstawową wersję bez systemu.

 

A ty się tak masakrycznie ekscytujesz tym laptopem... to jest badziewiak troszkę

Link to post
Share on other sites

Jeżeli będziesz korzystał z niego w pomieszczeniach nasłonecznionych, ew. na wolnym powietrzu. To zapomnij o Y580 bo się do tego nie nadaje, matryca jest tragiczna... czasem gorsza niż w lapkach za 1200zł z marketu. Na dodatek HDD w tym lapku strasznie łapie wysokie temp, a klawiatura odciska się na ekranie przy zamkniętym lapku(wada każdego Lenovo z serii Y).

 

Kolega wyżej namawia, bo ma droższą wersję z lepszą matrycą i troszkę mniej kłopotów w tym temacie.

 

Bierz GE60, gdybym mógł drugi raz wybrać wybrałbym GE60 ale namówili mnie na tego Y580 i żałuję. A prawda jest taka że 99% "speców" czyta w specyfikacji GTX660M i namawia nie wiedząc co poleca.

Link to post
Share on other sites

MSI i Lenovo to 1 pies... ta druga należy niby do koncernu IBM, ale de facto jest to w 100% firma chińska. Na dobrą sprawę należy zadać sobie pytanie co teraz jest porządną firmą... może poza Sony i Apple które się ewidentnie cenią nie ma jakiś wielce się wyróżniających, no a kupuje się chyba laptop a nie logo.

Link to post
Share on other sites

Ja bym polecił Ci MSI GE70, ma 17' kosztuje około 3100 na allegro od x-kom, podzespoły są o niebo lepszej jakości niż w Y580, jedyna różnica to grafika, która w laptopach jest i tak nie bardzo wydajna, ale czy ta w lenovo czy w msi wystarczy spokojnie, żeby pograć w BF na średnich płynnie na przykład, ponadto różnica między msi GE60 a GE 70 to rozmiar ekranu, a różnica w cenie około 50zł, większy jest wygodniejszy do gier i wcale nie mniej mobilny - do plecaka i tak się zmieści spokojnie.

Link to post
Share on other sites

No właśnie mi nie chodzi o laptopa tylko do gier, a jednak 15'6 jest wygodniejszy w podróży i jednak wolę przy takim ekranie pozostać. Na notebookcheck bardziej w teście bardziej zachwalają lenovo - tak przynajmniej zrozumiałem czytając. Pozostaje mi wybór pomiędzy lenovo a msi - trudny wybór...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...