Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kilka dni temu odkryłem lukę w finalnej wersji systemu Windows 8 RTM build 9200, która umożliwia uzyskanie pełnego dostępu do wszystkich plików w komputerze bez konieczności logowania na konto użytkownika. Możliwy jest także dostęp do plików z kont Windows Live. Kilka dni później potwierdziłem, że błąd występuje także na wszystkich wersjach Windows 7 i Vista.

 

http://static.frazpc.pl/board/2012/09/a0d8091f7d4fc80f.jpg

 

Jak widzicie na poniższym filmiku, jestem w stanie uruchomić przeglądarkę Internet Explore, a następnie przy pomocy konta GMail uzyskać dostęp do wszystkich plików znajdujących się na komputerze i np. wysłać je w dowolne miejsce na świecie czy nawet skasować.

 

http://www.youtube.com/watch?v=eVH8kKsDRyE

 

Z powodów bezpieczeństwa nie podaję szczegółów dotyczących błędu, ale filmik w żadnym stopniu nie został sfabrykowany. Podobny efekt można uzyskać poprzez modyfikację rejestru systemowego lub podmianę pliku systemowego "Utilman.exe", ale w moim przypadku niczego nie modyfikowałem i nie podmieniałem!

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

Oczywiście, filmik zrobiony jest z "przymrużeniem oka" ;)

Link to post
Share on other sites

Czy czasem o podobnej "metodzie" nie pisano już na jakimś zagranicznym forum?

 

Nie, ludzie znaleźli tylko hack związany z edycją rejestru i podmianę pliku Utilman.exe.

 

Edycja rejestru powoduje, że jakieś programy same się załadują na ekranie logowania, natomiast podmiana Utilman.exe uruchomi program dopiero po kliknięciu na ikonę "Ułatwienia dostępu" - jednak ja mogę udowodnić, że plik nie został zmodyfikowany i nic się nie uruchamia samoczynnie.

 

To samo na innym komputerze z Windows 8, "metoda" działa również na Windows 7.

 

http://static.frazpc.pl/board/2012/09/8ddd6d003a421a8c.jpg

Edytowane przez Marcin-prv
Link to post
Share on other sites

Cały haczyk opiera się jedynie na załadowaniu IE, tutaj pojawia się pytanie czy jeśli ktoś wyłączy IE w funkcjach systemu to dasz radę zrobić to samo. Przez edycję rejestru, podmianę pliku odpowiadającego za aplikację ułatwienia dostępu na pewno da się załadować każdą dowolną przeglądarkę. Natomiast staram się rozkminić co żeś wymyślił i dojść do tego samego efektu :)

Link to post
Share on other sites

Cały haczyk opiera się jedynie na załadowaniu IE, tutaj pojawia się pytanie czy jeśli ktoś wyłączy IE w funkcjach systemu to dasz radę zrobić to samo. Przez edycję rejestru, podmianę pliku odpowiadającego za aplikację ułatwienia dostępu na pewno da się załadować każdą dowolną przeglądarkę. Natomiast staram się rozkminić co żeś wymyślił i dojść do tego samego efektu :)

 

Nie jestem żadnym hakerem, a na początku filmiku po prostu nieźle się bawię.

Natomiast dobrze mi idzie wykrywanie różnych błędów i znajdywanie obejść.

  • W 2009 roku jako pierwszy na świecie zainstalowałem Windows w Nokii.
  • Odkryłem sposób jak instalować Microsoft Security Essentials w Windows 8 RTM.
  • Miesiąc temu udostępniłem sposób aktywacji systemu plików ReFS w Windows 8 RTM.
  • Obecnie przez przypadek znalazłem ten "idiotyczny" błąd umożliwiający uzyskanie dostępu do plików bez konieczności logowania.
Edytowane przez Marcin-prv
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...