Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie będe owijał w bawełne, chciałem kupić dla wujka komorke Sony Ericsson C905.Znalazłem na allegro za 300 zł i z wysyłką gratis, czyli w miare dobra okazja mniej więcej kilka dych taniej.Zawsze jak kupuje to sprawdzam użytkownika czy ma dużo pozytywów, ten miał http://allegro.pl/show_user.php?uid=1611499.Zakupiłem w poniedziałem, czekałem kilka dni i nie dostałem przesyłki, więc postanowiłem mu wysłać zapytanie, czy już wysłał.Odpisał mi dzisiaj i napisał tak:

 

Witam,

Ktoś włamał się na moje konto i nielegalnie sprzedawał na nim telefony pod moimi danymi.

Sprawa została zgłoszona na policję i do allegro.

 

Już we wtorek mi coś nie pasowało, bo pisało, że ma konto zawieszone.Wiem,że ten telefon zdążyło kupić co najmniej sześć osób.I w związku z tym mam pytanie : Co mam robić i czy mam szanse odzyskania pięniedzy.Piszę od razu, ze nie popuszczę póki nie odzyskam pienedzy, nawet gdybym musiał się procesować z allegro.

Link to post
Share on other sites

ostatni9e komenty 2 lata temu

bankowo ktos mu sie wrypal

jak placiles przez payu ? jak nie to twoja strata bo przelales oszustowi

jak bys placilprzez payu oszust by nie wypacil na swoje konto bo by musial znac id ostatniej wyplaty a tak to "pobite gary"

dlatego ja zawsze TYLKO PAYU

Link to post
Share on other sites

to niech koles cofnie wplate lub wyplaci na swoje onto i po wszystkim (niech pozniej odda przelewem)

nie mozliwe by ktos kto sie wplamal na jego konto allegro zmienil konto wyplat payu gdyz by to zrobic trzeba znac id ostatiniej wypalty ktore widnieje w ostatnim przelewie z payu jakie robil

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Faktycznie wyglada to na wlam ale koles nie musi znac ostatniego ID wplaty poniewaz PAUY na allegro chyba niedawno weszlo i raczej nie bylo pierwszej wyplaty. Nie wiem jaka jest zasada pierwszej wyplaty ale moliwe ze trzeba sie troche o nia postarac.

 

Druga sprawa ze jesli oszust (nie wlasciciel konta) dostal pieniadze do reki to nie mozna oczekiwac od wlasciciela konta ze bedzie zwracal pieniadze. On jest ofiara w tym wypadku tak samo jak kupujacy. Fakt ze trzeba sprawdzic czy nie robil przekretu ale jesli nie robil to nic nie musi oddawac.

 

A tak poza ta sprawa to powiem tylko ze nie znam bardziej niekompetentnej firmy niz PAYU. Ostatnio robilem wdrozenie dla ich systemu i wszyscy zaangazowani w ta sprawe nie mogli uwierzyc jak mozna byc takim tlukiem jak osoby z PAYU. Nie polecam tej firmy NIKOMU. Cala ta grupa allegro to jacys amatorzy.

Link to post
Share on other sites

Nie będe owijał w bawełne, chciałem kupić dla wujka komorke Sony Ericsson C905.Znalazłem na allegro za 300 zł i z wysyłką gratis, czyli w miare dobra okazja mniej więcej kilka dych taniej.Zawsze jak kupuje to sprawdzam użytkownika czy ma dużo pozytywów, ten miał http://allegro.pl/sh...11499.Zakupiłem w poniedziałem, czekałem kilka dni i nie dostałem przesyłki, więc postanowiłem mu wysłać zapytanie, czy już wysłał.Odpisał mi dzisiaj i napisał tak:

 

Witam,

Ktoś włamał się na moje konto i nielegalnie sprzedawał na nim telefony pod moimi danymi.

Sprawa została zgłoszona na policję i do allegro.

 

Już we wtorek mi coś nie pasowało, bo pisało, że ma konto zawieszone.Wiem,że ten telefon zdążyło kupić co najmniej sześć osób.I w związku z tym mam pytanie : Co mam robić i czy mam szanse odzyskania pięniedzy.Piszę od razu, ze nie popuszczę póki nie odzyskam pienedzy, nawet gdybym musiał się procesować z allegro.

 

od kwoty 251zł jest już przestępstwo, więc poproś go ładnie o zwrot kasy i poinformuj w przeciwnym razie odezwą się do niego mens in blue :D

Link to post
Share on other sites

Ja również zostałem oszukany jakiś miesiąc temu na karcie graficznej za 500zł+20zł przesyłka i pieniądze wysłałem przelewem. Znalazłem też inne oszukane osoby, łączna kwota na jaką okradł ten user to około 2500zł też na podzespołach komputerowych, najlepsze jest to, że ten użytkownik miał kilka pozytywów a konto od 2003 roku, odpisywał na gg lecz problem był z telefonem. Użytkownik po zakupie ciągle przedłużał termin przesyłki, aż pewnego razu znalazłem jego nick w pewnej grze komputerowej i był na TS napisałem do niego a on mówi mi, że: ukradli mi konto allegro, gadu gadu, skype, mail i potem ten sam użytkownik nie logował się już na tym serwerze TS lub zmienił nick, a następnie kontakt mailowy się zupełnie urwał. Więc wraz z innymi oszukanymi (inne miejscowości) zgłosiliśmy sprawę na policję, ja już czekam na odpowiedź policji około 22 dni.

Link to post
Share on other sites

A czy policja może odmówić wszczęcia dochodzenia w tej sprawie i ile mniej więcej będze to trwało ?

 

Czy stan rachunku konta oznacza to że mam tyle pieniędzy ?

http://i50.tinypic.com/vh4v80.jpg

 

uzupelni dane w allegro i podaj swoje konto to wyplacisz te pieniazki :)

to sa prawdopodobnie pieniadze za ten telefon :) koles byc moze cofnal wplate bo moze tak zrobic i pieniadze zaksiegowalo na twoim koncie allegro i jak pisalem - uzupelnij dane i je po prostu wyplac na podane przez siebie konto :)

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...