Skocz do zawartości

Bios EVGA 8800GTX


Recommended Posts

Siema skąd mam wziąć taki bios.

Karta to 8800GTX ale wygląda jak ultra.

Teraz mam bios Gigabyta i nie moga ustawić napięcia rdzenia na 1,3V,

w nibitorze mam 1,1 , 1,2 , i 1,4 ustawione mam 1,4V, vendor Gigabyte

500mhz rdzeń, 1525mhz shaders i 1000mhz mem.

Mógłbym edytować bios i dać 1,2V ale czy to zadziała??

 

Wolałbym bios od mojej karty, na tym czymś nie da się ustawić fabrycznych taktów gpu/rop/tmu

bo sypie artefaktami, fabrycznie powinno być 575-1350.

Link to post
Share on other sites

Nibitorem można chyba tylko zgrać bios z karty i go edytować a nie wgrać. Wgrać można tylko nvflashem. A EVGA Precision to program podobny do MSI Afterburner. Z tego co zrozumiałem chcesz zmniejszyć napięcie rdzenia karty z 1,4V na 1,3V lub 1,2V. Efektem zmniejszenia będzie niestabilność karty już przy nominalnym taktowaniu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie zmieni się napięcia żadnym programem w GeForce 8800GTX. Możecie sobie w Nibitor ustawiać napięcia jakie chcecie. Tak czy inaczej na GPU twardo będzie się trzymać 1.3V mimo, iż na przykład GPU-Z pokaże napięcie takie jakie zostało ustawione w Nibitor. Mam duże doświadczenie z chipem G80, miałem trzy GeForce 8800GTX i jednego 8800GTS 320mb. Do teraz używam GeForce 8800GTX więc wiem co mówię. Kombinowałem z tymi kartami i nic oprócz v-moda nie jest skuteczne. V-moda nie robiłem i robić nie będę bo szkoda mi karty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że tak się wpycham do cudzego tematu, ale skoro temat nvflasha jest już poruszony, to... Czy istnieje możliwośc wgrania na GTX560 biosu z 560 ze zmienionym modelem na np. 590? Czyli że tylko w nibitorze zmienioną opcją?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...