Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema wszytkim ostanio dostałem zadanie rozprowadzenia internetu do sąsiedniego budynku i mam prośbę do was gdyż jestem nowicjuszem w tych sprawach. Mam liveboxa 2.0 i chce podpiąć do anteny która wysłała by sygnał wi-fi i tam by była kolejna antena odbierająca go podłączona do routera. tylko jakie anteny mi potrzebne i jak to zrobić?

Link to post
Share on other sites

a) wyrzucić liveboxa

b) podać więcej szczegółów - czy w pierwszym i drugim budynku mają być dostępne WiFi? czy może służyć tylko do komunikacji pomiędzy. jaka jest odległość między budynkami, przeszkody itd., jaki masz budżet na to rozwiązanie, czy masz możliwość i potrzebę zamontowania anten zewnętrznych kierunkowych (patrz odległość)? czy zależy ci na max prędkości pomiędzy obiektami czy wystarczy "zmieścić" neostradę?

Link to post
Share on other sites

najlepszym rozwiązaniem (chyba najmniej problematycznym) byłby: w budynku A router z modemem (jako klient neostrady i rozsiewacz pierwszej WiFi dla mieszkańców budynku A (np ASUS DSL-N10, DSL-12), do niego podpięty kablowo AP (lub router odpowiednio skonfigurowany) z wymienioną anteną na kierunkową panelówkę zewnętrzną (tutaj nie mam konkretnego typu, kto ma niech podpowie)

z drugiej strony (budynek B) można użyć jakiegoś routera najlepiej z dwiema niezależnymi antenami i funkcją WISP - to pozwoli ja bycie z jednej strony klientem dla sieci sianej przez APka z panelem, z driugiej strony na rozsianie drugiej lokalnej sieci WiFi dla budynku B - ten router oczywiście też doposażony w zewnętrzną antenę panelową.

co do drugiego routera, z wispem najpopularniejsze są tp-linki (ale na tego nie pisałem na głos), ale myślę że Asus RT-n12 też powinien dać radę (ma funkcję AP repeater, nie do końca wiem jak z niezależnością anten)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...