Skocz do zawartości

i5 3470 vs i5 2500k


Recommended Posts

Witam, mam tutaj mały problem dotyczący tych dwóch procków. Nie wiem co jest lepszym wyborem jeżeli nie będę dokupywał chłodzenia ani bawił się w modernizacje komputera przez najbliższe 2/3 lata. W dodatku jeden jest wykonany w technologii ivy bridge a drugi w sandy bridge. Do teraz nie wiem która jest lepsza i wydajniejsza. Podobnież ivy bridge mają mniejszą żywotność i to nie brzmi zbyt dobrze. Czy 2500k za 2/3 lata będzie jeszcze dobry do gier? (oczywiście po OC) Czy w takiej chwili lepiej zakupić i5 3470 z tańszą płytą i bawić się od nowa w wymianę?

 

1. i5 3470 + tańsza płyta (b75) a za oszczędzone pieniądze zakupić lepszą grafikę

2. i5 2500k + płyta (p67) bez OC przez najbliższe 2 lata

Link to post
Share on other sites

Kto ci powiedział, że Ivy Bridge ma gorszą żywotność? W życiu nie słyszalem, żeby komukolwiek padł procesor Ivy Bridge.

 

Ja jestem za opcją nr 1, nawet jak podkręcisz i5-2500K to nie da ci to aż takiego wzrostu wydajnośći (10-15%?). Pamiętaj, że 3470 ma turbo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A o ile 2500k po maxymalnym podkręceniu jest lepsze od takiego i3470 :?:

 

I nie za bardzo się znam ale wyczytałem że Ivy Bridge posiada pastę termoprzewodzącą co jest gorszym rozwiązaniem niż lutowanie zastosowane w Sandy Bridge :wariat:

 

@UP

 

Ja nie wiem, niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem -.- Chodziło mi o to że na początku nie mam zamiaru się w to bawić. Czekają mnie jeszcze wydatki w między czasie takie jak np. nowy monitor, myszka, klawiatura i głośniki a na komputer nie chce wydawać majątku więc chciałbym wiedzieć która opcja lepsza. Czy 2500k wgl będzie się opłacało podkręcać za 2/3 lata :)

Edytowane przez Sabatax
Link to post
Share on other sites

Czyli lepiej kupić i5 3550 lub 3470 i w przyszłości zmienić (jak przestanie być wystarczający). To w takim razie mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tego turbo o którym wspomniałeś

 

1. Czy to jest coś podobnego do OC? %-)

2. Czy to mogę zrobić na każdej płycie?

 

I ogólnie o co w tym chodzi? :lol:

Link to post
Share on other sites

Ok dzięki wielkie, bardzo mi pomogłeś :) Wszędzie + for u :P

 

A takie pytanie z innej beczki, słyszałem wiele dobrego o radeonie hd7850

 

czy ten model jest warty swojej ceny? http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd7850-x-edition-1gb-ddr5-256bit-2dvi-hdm-vx7850-1gbd5-2dhx-502306/

 

Czy za tę kasę kupić zupełnie inną?

Link to post
Share on other sites

Nie opłaca się! Kupno zestawu do podkręcania daje tylko 15% więcej wydajności, a kosztuje 30% więcej, doliczając chłodzenie to 50% więcej. W dodatku podkręcony proc żre więcej prądu, grzeje się i krócej żyje. Wiem, że na tym portalu uznacie to za herezje, ale takie są fakty.

Edytowane przez wallhack
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No właśnie chodzi mi o to że różnica jest nie wielka więc po co mi procek do podkręcania skoro go nie będę robił.

 

Zastanawia mnie karta która podałeś, niestety jest trochę droższa i co najgorsze w innym sklepie niż chciałbym kupić zestaw :)

 

Więc minusy tamtej to tylko hałas? :P Bo jeżeli tak to mi to nie będzie przeszkadzało, grunt żeby dawała radę w grach i była w 100% sprawna ^_^

Link to post
Share on other sites

żre więcej prądu

Nieznacznie. W przypadku IB/SB to nie ma znaczenia, bo i tak pobór jest bardzo niski.

 

, grzeje się

Ta? Chyba wasze IB i SB, bo mój 955 @4.1 przy Performie 10X ma 47*C -_- (testowane OCCT) Teraz jednak mam stock przy 1.2V i okrągłe 40-42*C OCCT

 

i krócej żyje

Jakoś już półtora roku mój cep działa na 3.8-4.1 i nie zauważyłem spadków wydajności, czy gorszych możliwości O/C

Link to post
Share on other sites

A o ile 2500k po maxymalnym podkręceniu jest lepsze od takiego i3470 :?:

 

I nie za bardzo się znam ale wyczytałem że Ivy Bridge posiada pastę termoprzewodzącą co jest gorszym rozwiązaniem niż lutowanie zastosowane w Sandy Bridge :wariat:

 

@UP

 

Ja nie wiem, niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem -.- Chodziło mi o to że na początku nie mam zamiaru się w to bawić. Czekają mnie jeszcze wydatki w między czasie takie jak np. nowy monitor, myszka, klawiatura i głośniki a na komputer nie chce wydawać majątku więc chciałbym wiedzieć która opcja lepsza. Czy 2500k wgl będzie się opłacało podkręcać za 2/3 lata :)

 

te glupoty na temat grzejacych sie ivy bridge to jakis nonsens sam posiadam i5 3570k po oc do 4,6 w prime 95 temp 58-60 stopni na chlodzeniu powietrzem Edytowane przez grbprc
Link to post
Share on other sites

Nie opłaca się! Kupno zestawu do podkręcania daje tylko 15% więcej wydajności, a kosztuje 30% więcej, doliczając chłodzenie to 50% więcej. W dodatku podkręcony proc żre więcej prądu, grzeje się i krócej żyje. Wiem, że na tym portalu uznacie to za herezje, ale takie są fakty.

 

Faktem jest, że box jest tragiczny i wymaga wymiany dla każdego szanującego własne nerwy użytkownika.

Druga rzecz, że turbo przy różnych skokach obciążenia jest kłopotliwe, bo powoduje skoki klatek co skutkuje irytującym rwaniem.

 

Z tym "żre więcej prądu" to nie przesadzaj, myślę że jest adekwatnie do wzrostu wydajności w przypadku core i5 2500k.

Krótsze życie?

O ile? ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...