Skocz do zawartości

Restarty Asrock p67 pro b3


Recommended Posts

Witam mam problem z płytą asrock p67 pro b3 bios p3.20(chciałem wgrać 2.00b ale nie wykrywa mi pendrive w instant flash)i podczas przeglądania neta komputer się restartuje. Dzieje sie tak od momentu gdy probowalem go podkrecic(link do tematu gdzie opisałem problem :http://forum.benchmark.pl/topic/59046-asrock-p67-pro-b3/?do=findComment&comment=692804). Zrestartowałem bios do ustawien startowych cmosem i dalej jest to samo.

Link to post
Share on other sites

Odepnij kable zasilający pc, wyjmij baterie z płyty głównej na 2 minuty. Naciśnij kilka razy przycisk Power na obudowie bez baterii i zasilania. Potem zamontuj baterie i odpal peceta. Nie wgrywaj tak starego biosu bo może nie obsługiwać twojego procesora i wtedy będziesz miał problem.

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Co to daje ? Jakiś rytuał szamański ? :wariat:

 

Chodzi o to żeby w komputerze nie bylo żadnego napięcia.

 

Ten restart baterii pomógł. Teraz mam troche inny problem. Gdy ustawiam napięcie na 1,35 mnoznik na 45 komputer sie uruchamia

ale po kilku minutach prime95 resetuje sie bez bsoda. Tempy około 81stopni wtedy ma.

 

Na 43 i 1,25 jest stabilny.

Link to post
Share on other sites

Nie każdy procesor podkręca się jednakowo. Czasami to wina płyty głównej(słabej jakości podzespoły i kiepskiej sekcji zasilania CPU). Płyty Asrocka nie zawsze gwarantują dobre efekty podkręcania. Gdzieś czytałem że mają problemy z uzyskaniem stabilnych napięć, w twoim przypadku może być podobnie.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to żeby w komputerze nie bylo żadnego napięcia.

Czyli jednak rytuał szamański :) To nic nie daje, włącznik nie jest włącznikiem sieciowym w ATX więc jeśli płyta nie ma zasilania to nie zapoczątkuje procedury startu zasilacza. Proponuje nie wymyślać bezsensownych rytuałów bo tylko tych mniej obeznanych w temacie ogłupiają. Potem będą power wciskać żeby resztka prądu z rur zeszła %-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czasami wyjęcie baterii z płyty gł. nie wyczyści ustawień dopóki płyta ma ładunek w kondensatorach. Żeby rozładować elektrolity najprościej użyć przycisku power. Kontrolowane rozładowanie. Ale Fenio możesz użyć śrubokręta i zwierać każdy kondensator osobno lub czekać, aż płyta rozładuje się sama co może trwać dość długo. Jednak za dużo grzebiesz w nosie Fenio, a za mało w pecetach skoro nie wiesz takich oczywistych rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Nie rozładujesz kondensatorów od zasilania biosu przez przycisk power bo to całkowicie różne obwody, przestań zmyślać. Druga sprawa to już Ci pisałem o tym że nie odróżniasz zasilania AT od ATX gdzie power to nic innego jak zwarcie 2 pinów na płycie głównej a nie w zasilaczu. Bez zasilania płyty na tych pinach nie ma żadnego napięcia więc możesz sobie wciskać power nawet tysiąc razy a efektu nie będzie żadnego. Doucz się i skończ z bajkopisarstwem. EOT z mojej strony.

Link to post
Share on other sites

Niczego nie zmyślam. Robiłem tak setki razy i zawsze przynosiło efekty. Naciśnięcie przycisku Power powoduje start płyty głównej. Tyle że bez zasilania płyta nie wystartuje. Zakręci wiatrakami sekundę i to wszystko. Ale dzięki temu, taki Start na sucho rozładuje wszystkie elektrolity do końca. To stary metoda, której się nauczyłem pracując w serwisie. I nie ja ją wymyśliłem. Zawsze działała więc ją stosuję. Jak się komuś nie podoba jego sprawa. Nie musi robić tego co ja. Na pewno nikomu nie zaszkodziła. Czepisz się Fenio jakbyś wszystkie rozumy pozjadał. Przy....ałeś się jak rzep psiego ogona i komentujesz. Nie mąć wody bo mieszasz koledze Kserax w głowie i zniechęcasz ludzi do korzystania z tego forum. Wymyśl jak rozwiązać problem kolegi a nie przypierniczaj się do kogoś kto chce pomoc.

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widać jednak nie nauczyli cię w tym serwisie że zasilanie płyty ze złącza ATX nie jest używane do podtrzymywania ustawień biosu. Całe podtrzymanie biosu leci z baterii i tylko z niej. Zostaw włączone zasilanie, zrób reset zworką i wyciągnij baterię. Żadna płyta nie zachowa ustawień. W serwisach różne głupoty ludzie robią, większość bez zrozumienia bo dobrego serwisu to ze świeczką szukać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...