Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie :) Mam zamiar zakupić dobry jakościowo mikrofon, który służył by mi do rozmów oraz nagrywania mowy (jako lektor). Mikrofon ten będzie podłączony do PC. Czy kupując mikrofon Shure PG48 <- klik i podłączając go do PC kablem Stereo Jack M - XLR F <- klik będzie on normalnie funkcjonował? Czy będę musiał dokupić jeszcze przedwzmacniacz lub inne tego typu urządzenia? Karta dźwiękowa to zintegrowana 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec) (ASRock P67 Extreme4 Gen3).

Edytowane przez mi1996
Link to post
Share on other sites

Działać owszem będzie działał, ale nie spodziewaj się rewelacji jeżeli chodzi o jakość dźwięku. Zintegrowane kodeki, a w szczególności przedwzmacniacze mikrofonowe zawarte w nich to krótko mówiąc totalna lipa (szumy, zniekształcenia, zerowa dynamika). To trochę tak jakby do Syreny Bosto wsadzić silnik od SL63, można ale po co ? Przy takim połączeniu stracisz 98 procent jakości mikrofonu, lepiej byłoby kupić jakiś przedwzmacniacz mikrofonowy ewentualnie najtańszy mikser z wejściami XLR (lub nawet taki od razu z wbudowanym interfejsem dźwiękowym na USB) i z wyjścia podłączyć do wejścia liniowego. Obecnie takie urządzenia nie są kosmicznie drogie.

 

Oczywiście nie podłączysz tym kablem który podałeś, bo potrzebujesz z jednej strony XLR a z drugiej mini jack 3,5mm aby podłączyć do intergy na płycie.

Edytowane przez randallandhopkirk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź :) Polecasz może jakiś tani przedwzmacniacz lub mikser? Zastanawiam się też nad mikrofonem pojemnościowym, ale z tego co wiem strasznie zbiera on dźwięki z otoczenia, a tego nie chcę.

 

PS. Chodziło mi o ten kabel + przejściówka na mini jack :)

 

Pisząc "działać" miałem na myśli dobrą jakość dźwięku, brak szumów i zakłóceń.

Link to post
Share on other sites

Do lektorki (i generalnie do głosu) dużo lepszy bedzie mikrofon dynamiczny właśnie ze względu na mniejszą czułość na dźwięki otoczenia. Pojemnościowe lepsze są do nagrywania instrumentów czy ogłosów otoczenia, ze wzgledu na lepszą czułość i większą wierność przekazu.

 

Nie wiem jakim budżetem dysponujesz ale możesz zwrócić uwagę na takie misery jak : http://www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i10727,alto,alto-zmx-52.html

czy z wbudowanym interfejsem USB

http://www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i4944,alesis,alesis-multimix-4-usb.html

Zyskujesz od razu wstępną możliwość regulacji barwy i wzmocnienia w szerokim zakresie przed nagraniem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chcę wydać jak najmniej. Założeniem było kupno samego mikrofonu do 180 zł. Teraz dochodzi jeszcze cena miksera/wzmacniacza.

 

Rozumiem, że ten mikser: http://www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i10727,alto,alto-zmx-52.html

 

Będzie dużo lepszym rozwiązaniem, niż ten przedwzmacniacz: http://www.djshop.pl/k7,mikrofony/i1598,behringer,behringer-tube-ultragain-mic200.html ?

 

W mikserze widzę wyjście słuchawkowe, oznacza to, że będą mógł podpiąć tam słuchawki i mieć odsłuch (zależało by mi na tym)? Będę mógł do niego podpiąć w przyszłości mikrofon pojemnościowy?

 

Lepszą jakość uzyskam przy mikserze z interfejsem USB czy podłączanym do wejścia liniowego?

Link to post
Share on other sites

Tak, będziesz mógł podłączyć w przyszłości do niego mikrofon pojemnościowy, będziesz również miał możliwość odsłuchu na słuchawkach. Mic 200 owszem jest lepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o jakość dźwięku, ale raczej polecałbym go w przypadku korzystania z jakiegoś bardziej rozbudowanego systemu i raczej do konkretnych mikrofonów pojemościowych albo do gitar elektrycznych. Teoretycznie lepsza jakość będzie przy korzystaniu z interfejsu wbudowanego w mikser, ze względu na separację od bezpośrednich zakłóceń z elektroniki komputera, w praktyce zależy mocno od konfiguracji komputera i jakości zasilacza, generalni im więcej dysków twardych i mocniejsze i bardziej prądożerne karty graficzne są w komputerze tym większe zakłócenia przenoszą się na integrę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź :) Chyba zdecyduję się na ten mikser + Shure PG48. A może jest jakiś sposób, aby nie przekraczając kwoty 200 zł zakupić cały sprzęt, dzięki któremu cieszył bym się dobrą jakością dźwięku?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...