Skocz do zawartości

Fractal Design Define R4 vs Corsair Obsidian 550D


Recommended Posts

Witam,

W najblizszym czasie czeka mnie zakup nowej obudowy, po przejrzeniu calkiem sporej ilosci recenzji wybralem 2 - jak w temacie, nie moge sie jednak zdecydować. Glownie interesowalyby mnie doswiadczenia uzytkownikow - jakosc wykonania, bo w sumie funkcje i kwestie techniczne znam. Fractal ma troche wiecej mozliwosci, ale Corsair wydaje mi sie byc lepiej wykonany. Ma wrazenie ze we freactalu te plastiki za przednimi drzwiczkami i przednie mocowanie wentylatora na zaczepach sa watpliwej jakosci. Nie mialem niestety jeszcze okazji tego "pomacac" osobiscie, ale moza ktos z uzytkownikow mial do czynienia z tymi obudowami i ma jakies ciekawe spostrzezenia?

 

Dodam tylko ze na chwile obecna obie budy sa praktycznie w tej samej cenie, fractal jest minimalnie tanszy ale po dokupieniu jeszcze jednego wentyla na front wychodzi tak samo.

 

Pozdawiam i czekam na jakies konkretne info ;)

Link to post
Share on other sites

Ja wybrał bym Fractala R4 , dobra obudowa , grube blachy , chłodna , dobrej jakości materiał.

 

W sumie to Corsair 550D też jest bardzo dobra , ale jednak wybrałbym Fractala.

 

Plastikowe elementy , wiadomo. Nie mają takiej samej trwałości jak metalowe , ale są całkiem dobrej jakości. Jeśli nie będziesz w tym grzebał po 20razy dziennie , to będzie Ok.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Osobiście mam Fractala R3 i te plastiki są naprawdę porządnej jakości. Mogę zdecydowanie polecić Fractala R4 jako, że poprawia praktycznie wszystkie mankamenty jakie miałem z poprzednią wersją (czyli całe 3). Sam będę brał R4 do nowego kompa.

Edytowane przez Numik
Link to post
Share on other sites

Dzieki za informacje, w testach i na forach wszyscy praktycznie polecaja fractala i w sumie jestem swiadomy jego zalet, jednak od strony estetycznej bardziej odpowiada mi corsair, ehh chyba jednak bedzie trzeba trzymac sie glosu rozsadku ;) Pewnie w weekend pojade obejrzec obie obudowy i zdecyduje ostatecznie.

Dzieki za opinie i pozdrawiam ;)

 

Link to post
Share on other sites

Mam R4 i mogę powiedzieć, ze wykończenie stoi na najwyższym poziomie, jednak plastiku wiadomo, nigdy nie są wystarczająco wysokiej jakości. Przednie drzwiczki nie są pancerne i na pewno nie wolno się na nich opierać, ale o ile będziesz dbał o front, bez kopania ze złości w niego, bedzie ok.

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Wiadomo, że co test to mogą być różne wyniki. Bierz to co się Tobie bardziej podoba lub co jest tańsze. W przeciwnym wypadku nigdy nie kupisz obudowy (zresztą już teraz mam wątpliwości co do Twojego zakupu obudowy bo pytasz o to od wielu miesięcy).

Link to post
Share on other sites

Obudowa jest cicha i nie można jej zarzucić włąściwie niczego poza tym, że drzwiczki w wersji białej (taką mam) mogłyby być z aluminium lub po prostu innego materiału niż plastik. różnica 3-4 decybeli to nic. Przyjmuje się, że próg szkodliwościa hałasu stanowi dźwięk o natężeniu 35dB, a > 85 dB już jest określony jako  "hałas nieznośny", więc r4 daje radę mimo wszystko.

Link to post
Share on other sites

 

 

różnica 3-4 decybeli to nic

 

Różnica 3-4 decybeli oznacza, że hałas jest ponad dwukrotnie większy. Bel, którego 1/10 jest decybel, to jednostka logarytmiczna, a nie  liniowa.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...