Skocz do zawartości

Nowy komputer. Co po złożeniu? Co zainstalować?


Recommended Posts

Witam

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, jeśli nie to proszę o przeniesienie.

A więc tak niedługo będę miał złożonego nowy komputer i teraz powstaje parę pytań odnośnie tego co dalej.

1. Gdy już wszystko popodłączam, to co następnie należy zrobić? Włączyć komputer, włożyć płytkę z Windowsem i go zainstalować? To wystarczy? Czy w trakcie instalacji będzie można podzielić dysk? Czy komputer od razu pójdzie z płyki, czy trzeba coś w biosie zmienić by odpalał z płytki (jeśli tak to jak?). Zdarzyło mi się już formatować komputer, ale był to już komputer stary a nie zupełnie nowy tak jak teraz, więc nie wiem czy wszystko będzie przebiegać tak samo?

 

2. Gdy już uda mi się zainstalować system i wszystko będzie działać, to co należy zainstalować? Jakie programy, sterowniki, czy co tam jeszcze? Hmm mam też ważne pytanie co w zamian za MS Office, bo póki co mnie nie stać na kupno tego pakietu, tak więc potrzebuję czegoś darmowego. Słyszałem o OpenOffice i LibreOffice, co lepsze? Jeśli możecie to podajcie jakiś link gdzie można bezpiecznie ściągnąć taki program.

Z tego co widziałem to w pudełku z płytą główną nie było żadnej płytki, tak więc pewnie sterowniki będę musiał sam ściągnąć? Karty graficznej nie mam, tzn. jest w procesorze, i jak sprawić by ta karta działała? Czy z monitora trzeba coś zainstalować, czy sam się zainstaluje? Przy monitorze jest jakaś płytka. Jakie jeszcze programy będą potrzebne?

Pytanie też jak z internetem, czy komputer sam wykryje modem jak podłączę go do niego?

 

3. Czy warto mieć akutalizacje Windowsa czy lepiej wyłączyć? System mam oryginalny, tylko chodzi mi o to czy aktualizacje coś dają? Co jeszcze poustawiać, pousuwać w Windowsie żeby go zoptymalizować?

 

4. Jak zabezpieczyć komputer przed wirusami itd.? Z tego co kojarzę coś jest na Windowsie, tak? Jakie antywirus, kupić czy pobrać za darmo? Warto wydawać pieniądze na antywirusa? Na pewno nie stać mnie na coś za parę stów, góra coś koło 100zł, ale i tak ciężko będzie coś wysupłać, bo kupno nowego komputera trochę kasy już pochłonęło.

 

Póki co to chyba tyle pytań, ale sądzę że w ciągu najbliższych paru dni będę miał ich pewnie sporo więcej :) W każdym razie dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

1.

Możliwe, że trzeba zmienić, aby czytało najpierw z nagrywarki. Jeśli choć trochę znasz angielski, to dasz radę. Dysku nie warto dzielić na partycje.

 

 

2.

Stary ściągasz ze stron producenta, a zainstalujesz, to co potrzebujesz. Nikt nie powie ci co wolno co nie. Co do Antyvira, to twój wybór. Jeśli nie wchodzisz zbyt często na stronki XXX :menda: lub z piratami, to Avast da radę. PC prawdopodobnie sam wykryje urządzenia, ale jeśli jest płytka, to warto zainstalować. GPU w CPU powinno wystartować samo.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O kurde, no dobra, zacznijmy od początku...

1. Wystarczy włożyć płytę i wcisnąć F12 po uruchomieniu, a potem wybrać CD-ROM. Oczywiście przy instalacji jest możliwość partycjonowania.

2. LibreOffice podobno się teraz dynamiczniej rozwija, ale ogólnie są dość podobne (wspólny korzeń).

Sterowniki najlepiej ściągnąć z netu (oprócz modemu, bo skądś ten internet trzeba mieć). Sterowniki do monitora to kompletny bezsens, wszystkie wysyłają taki sam sygnał. Z jakiegoś powodu producenci sprzętu chcą nas uszczęśliwiać na siłę i dołączają jakieś dziwne oprogramowanie. Najlepiej wejść w Menadżer urządzeń, tam wybrać urządzenie, "Zainstaluj sterownik" i wskazać mu katalog ze sterownikami, wtedy mamy pewność, że zainstalujemy tylko sterowniki bez żadnych pierdół.

3. Nie zaszkodzą.

4. Tu już nie pomogę, nigdy nie miałem antywirusa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Albo w biosie ustawiasz w Boot Device Priority jako pierwsze urządzenie napęd DVD, albo przy uruchamianiu klikasz F8 (albo F10, różnie) i powinna się pojawić lista urządzeń. Ewentualnie po prostu włóż płytkę, może ją załapie bez żadnych zmian. Przy instalacji można dzielić dyski na partycje.

 

2. Sterowniki do wszystkich urządzeń, jakie masz, oczywiście jeśli tego wymagają. Nic nie trzeba instalować, aby zintegrowana karta z procesora działała. Open Office i Libre Office - nie widzę różnicy, oba są bardzo dobre. Ściągasz z oficjalnej strony, poszukaj w Google, pierwszy link pewnie będzie prowadził, ze strony Oracle chyba...

Niech tylko ktoś się jeszcze wypowie nt. sterowników do zintegrowanej grafiki.

 

3. Dziwne pytanie... Trzeba włączyć dla bezpieczeństwa...

 

4. Zależy, czy masz ważne dane i pracujesz na kompie, czy używasz go do grania. Jeśli to pierwsze, to wykosztuj się na antywira, a jeśli to drugie, to wystarczy Microsoft Security Essentials, Avast czy coś w ten deseń...

Edytowane przez kubekpop
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

...Dysku nie warto dzielić na partycje.

Dysk niech chociaż podzieli na dwie partycje (system + dane) co w razie ewentualnych problemów z windowsem pozwoli na wykonanie bezproblemowej reinstalacji systemu, nie martwiąc się o pozostałe dane.

 

Moim zdaniem takie rozwiązanie jest optymalne dla przeciętnego użytkownika i przyznam, że zdziwiło mnie wręcz odwrotne zalecenie, mógłbyś wyjaśnić dlaczego lepiej trzymać wszystko na "dysku C"?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@UpLeci plus. Też nie wiem czemu nie wolno dzielić go na partycje? Jakiś problem występuje? Ja podzieliłem swój 1TB na dwie partycje. Jedna do systemu i najważniejszych pierdół systemowych, sterownikó i takie tam, a druga do gier i mniej ważniejszych plików/rzeczy.

1. Tak jak wyżej. Musisz ustawić by z płytki bootowało i zainstalować Windowsa.

2. Nikt ci nie będzie wybierał. Instaluj co chcesz i tyle. Serio nie masz płytki z sterownikam do płyty głównej/karty graficznej? Jakim cudem przy nowym kompie? Używany od kogoś, czy sklep składał i przysłał tylko sam PC? Ja tam instalowałem tradycyjnie Windowsa, sterowniki do modemu, do karty graficznej, do płyty głównej itp. Wszystko oczywiście z płytek dostarczonych wraz z danym podzespołem. Reszte ściągałem z strony producenta, lub na jakimś serwisie. Po wszystkim tradycyjnie przeglądarkę jaką będę używał (IE olewam od razu), konfiguracja zakładek i różnych opcji. Na koniec ściąganie różnych Adobe, Javy, PowerISO, Winrara i takich innych pierdół. Ja jednak za wczasu pokusiłem się o nagranie takich programów na płytkę, bo stratą czasu jest czekanie i ściąganie tego. Problemem była jedynie Java i Adobe, bo automatycznie się pobierały się z serwera producenta (coś w ten desen).

3. Warto jednak mieć włączone.

4. KASPERSKY i nic więcej do dodania.

Edytowane przez Dip79
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odzew :) A teraz jeszcze parę pytań do tego co napisaliście.

 

1.Właśnie jak to z tym dzieleniem? Tzn. trochę zaskoczyło mnie to co napisał Sn1PeR, w końcu warto dzielić czy nie? :) Z tego co kojarzę to zawsze miałem w komputerze dysk C gdzie był zainstalowany system i potem różne jakieś programy, czy coś; i drugi dysk D gdzie zapisywałem jakieś swoje pliki itp. Już za bardzo nie kojarzę jak to z tym dzieleniem, na ile miałbym podzielić bo tam się chyba wybiera z tego co kojarzę wielkość dysku? A może się mylę? :) Dość dawno już tego nie robiłem :)

 

2.Zastanawia mnie czy nie będzie problemu z internetem... Tzn. teraz mam jakiś modem, ale w zasadzie nie mam do niego żadnej płytki ani nic, nawet dokładnie nie wiem jak się nazywa muszę sprawdzić czy gdzieś na nim nie ma nazwy :) To chyba nie podejdzie tak, że po prostu podłączę kabel do komputera i od razu załapie? Czy jednak może załapie?

 

3.Czyli jeśli płytka z Windowsem nie odpali, to trzeba zmienić ustawienie w biosie, i teraz może głupie pytanie :) bios mi się sam włączy jeśli nie będzie w napędzie płytki czy muszę jakiś klawiszem F coś go uruchomić?

 

4.Z tego co kojarzę przy starym komputerze miałem jakieś sterowniki, teraz żadnej płytki nie ma, czyli będę musiał szukać po necie, no i chyba lepiej żeby to były sterowniki z stron producetów, bo z tych innych, to nie wiadomo chyba czy czegoś razem ze sterownikiem się nie ściągnie? :) No właśnie a jak jest ze sterownikami do karty graficznej zintegrowanej? Też spokojnie znajdę w necie?

 

5. Co do antywirusów, to rozumiem, że warto jakiś kupić tak? Kaspersky, ewentualnie coś jeszcze możecie polecić? To są tylko jedne wersje czy te antywirusy mają różne wersje (lepsze-gorsze)? W zasadzie jeśli idize o moje użykowanie kompa, to jakoś nie przchowuję w nim ważnych rzeczy, przewaznie też staram się na bieżąco wszystko zgrywać.

Link to post
Share on other sites

A takie pytanie jeszcze dla upewnienia, Windows7 32 czy 64 bity? Sprzęt wygląda tak:

PROCESOR: AMD A8 Series A8-3850 2.9GHz

PŁYTA GŁÓWNA: Gigabyte GA-A75M-S2V

PAMIĘĆ: Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM Blue (KHX1600C9D3B1/4G)

DYSK: WD Cavair Blue 3,5", 500GB, SATAIII, 7200RPM

NAPĘD: LG

ZASILACZ: Aerocool AEROPGSVP-450

OBUDOWA: Aerocool PGS Qs -200

 

Raczej z tego co czytałem to chyba 64bity, ale gdzieniegdznie czytałem też że na tych 64bitach nie zawsze jest wszystko ok, choć może to były starsze posty i teraz wszystko już jest w porządku?

 

 

Jeszcze pytanie odnośnie antywirusa. Patrzyłem na Kasperskiego i z tego co widzę jest Internet Security 2011 i 2012, lepiej brać chyba nowszy rocznik? Ta wersja Internet Security wystarczy? I drugie pytanie czy Kaspersky nie ma antywirusa na 1stanowisko, bo z tego co widzę to najmniej to jest na 2stanowiska, a w sumie nie jest mi potrzebny antywirus na 2st. Widziałem też Kasperskyego 2013, ale to była wersja testowa do pobrania, tak więc chyba nie warto?

Ewentualnie jakie inne antywirusy byście polecili? Kiedyś miałem McAffe dołączonego do neostrady, ale jak po jakimś okresie gdy Affe coś mulił i nie ściągał aktualizacji zainstalowałem darmowego Avasta i wykrył całą masę wirusów. Potem właśnie siedziałem długo na Avaście, i w zasadzie nie wykrywał żadnych wirusów, co trochę wydaje mi się dziwne, jest to możliwe by siedząc w necie nie łapać żadnych wirusów? Na nie moim laptopie był NOD32, skończyła się licencja zainstalowałem Avasta i także wykryło sporo wirusów, teraz tam jest znowu NOD32. Ogólnie zasnawia mnie skuteczność antywirusów, tzn. zauważyłem, że przeważnie gdy używa się przez jakiś czas jednego a potem zainstaluje się nowego i nim przeskanuje się komputer to wykryje wirusy, których poprzednik nie wykrywał. Rozumiem, że warto jednak wyłożyć kasę na jakiś antywirus, bo darmowe jednak nie dadzą takiej samej ochrony? I takie jeszcze pytanie, bo nie wiem czy zdążę kupić antywirusa przed zainstalowaniem kompa, tak więć pewnie najpierw zainstaluję jakiś darmowy, czy avast wystarczy na początek?

Edytowane przez sokrates1906
Link to post
Share on other sites

Dobra komputer jest już w domu, wszystko działa, tzn. według serwisu (choć pan w serwisie powiedział że płyta głowna jest dziwna, ale że wszystko działa, tłumaczyl mi o co biega, ale za bardzo nie czuję klimatów :) ) teraz muszę sprawdzić to sam, ale jeszcze wcześniej zakup klawiatury i myszki :) Moje pytanie jest jeszcze takie, bo powiedzieli mi że wgrali system Win7 Home Premium na 30dni, czyli teraz komp już nie jest czysty tak więc jak mam zainstalować Windowsa, nie powinno być chyba problemów z odpaleniem z płytki?

 

Co do płytki to jest w pudełku od płyty głownej, tak więc gdzieś wczęsniej musiała się schować, albo niezbyt dokładnie szukałem ;)

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie podłączenia monitora. Tzn. mam przy moniotrze (NEC AS221WM) 3 kable. Jeden to na pewno kabel który muszę podłączyć do listwy, drugi z dwoma prostokątnymi zakończeniami muszę podłączyć do kompa podejrzewam że do wejścia niebieskiego, bo takiego koloru jest kabel i zostaje jeden kabel z cienkim wejściem, okrągłym jeden koniec fioletowy drugi zielony. Na instrukcji mam gdzie go podłączyć do monitora (zresztą nie ma tam chyba więcej opcji), tylko pytanie jaki kolor idzie do monitora a jaki ma iść do komputera?

Edytowane przez sokrates1906
Link to post
Share on other sites

Dobra, dobra :) Dałem radę z tym monitorem, super wrażenie jest jak się patrzy na takie 22cale w swoim domu :) Ale jeszcze jest parę pytań. Pierwsze odnośnie kabli, tzn. nie wiem czy mam wciskać na chama? Trochę się boję by czegoś nie rozwalić :) Choć główny kabel od monitora dopiero jak wcisnąłem na chama to wszedł dobrze :) Z kablem niebieskim czyli chyba D-Sub też miałem lekki problem ale chyba wszystko weszło, tzn. przy obudowie ten kabel jak go się porusza to lekko chodzi, ale za bardzo chyba nie da się go wcisnać więcej czy dokręcić. Pytanie mam też odnośnie kabla zasilającego komputera, też mam wrażenie że siedzi za luźno, tzn. trochę chodzi góra - dół ale też raczej nie ma opcji docisnąć go mocniej. W starym jak teraz patrzyłem to też trochę chodził, ale dużo trudniej było go wyjąć. Ogólnie po włączeniu wszystko poszło, nic nie wysiadło i mam nadzieję że nie wysiądzie :)

 

Teraz mam prośbę o odpowiedź na moje wcześniejesze pytanie. Z tego co widzę na kartce z serwisu pisze, że zainstalowali Win7 HP 64bity bez numerów na 30dni. Powiedziano, że zobaczymy jak to będzie działać. Z tego co też widzę, jest tylko jeden dysk, dysk C, drugi dysk D, to na CD. Hmm czyli teraz mam zrobić już wszystko tak jak robiłem przy formatowaniu starego komputera? Włożyć płytkę z Win7 i już dalej samo pójdzie? :) W międzyczasie podzielić dysk na C i D, podzielić porówno?

Link to post
Share on other sites

No to pierwsze koty za płoty, przy uruchomieniu nic nie poszło z dymem :) Ale do rzeczy, umieść płytkę z win'em w napędzie i lecimy dalej, a tutaj znajdziesz poradnik, który przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces instalacji windowsa 7.

I moim zdaniem trzymając się tego co wcześniej napisałem, podziel dysk na dwie partycje. Myślę, że 50GB jest optymalną i wystarczającą pojemnością na system wraz z zapasem na całe pozostałe oprogramowanie, choć jest to też kwestia dość indywidualna, niemniej jednak stawiałbym na 50GB a pozostałe megabajty do wykorzystania przeznaczyłbym na dysk D i wsio.

 

50GB * 1024MB = 51200 MB

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, moim zdaniem 50GB dla win7+soft jest optymalną pojemnością. Natomiast jeśli chodzi o wtyczkę przewodu zasilającego myślę, że jeśli są jakieś nieznaczne luzy to nie ma powodów do obaw, problem byłby wtedy gdyby poruszenie wtyczki miałoby wpływ na działanie jednostki (przerwa w obwodzie = odcięcie 'prądu').

Link to post
Share on other sites

Pierwszy problem, tzn. jak wejść do BIOS-a? Wciskam Delete podczas uruchamiania komputera i nic... Komputer dalej uruchamia się normalnie. Płyta Windows po włożeniu też nie zaskakuje, tak więc chyba jednak muszę zmienic te ustawienia.

 

Czy możliwe jest by klawiatura nie reagowała podczas uruchamiania kompa? Jak się uruchamia zdążyłem zobaczyc, że jest napisane Del - Bios, coś tam - f12, wciskam Del zero rekacji, wciskam to f12 zero reakcji. Klawiatura jest na USB, mam jaką starą w domu na ps2, ale nie wiem czy w ogóle podejdzie...

 

Dobra udało się, wszedłem w bios i płytka Windowsa odpaliła :)

 

Hmm mam nadzieję, że ktoś szybko odpowie. Instaluję Windows, jestem teraz na etapie: Gdzie chcesz zainstalować Windows? I mam wyświelony Dysk 0 Partycja 1: Zastrzeżone przez system 100MB. I drugi nieprzydzieone miejsce. Ten dysk z zastrzeżonym przez system mam usunąć?

Ok, najpierw wszystko usunąłem, tak by mieć wszystko do podziału, bo to chyba było z tego co mi w serwisie wgrali, potem podzieliłem i i tak pytało o te 100mb więc utworzyłem. Podzieliłem na 65GB (tam będzie system) i reszte czyli 400GB. Mam nadzieję, że będzie ok :) Trochę mnie zdziwiło, że tu tylko wciskało się "format" i chwilę coś tam myślało, z tego co kojarzę na XP trzeba było coś tam wybrać jakieś N coś tam coś tam :)

 

 

 

 

Wygląda, że jest ok, ale mam problem z rozdzielczością. Tzn Ikonki są za duże, tu chyba mozna gdzieś to zmiejszyć. Pytanie jednak o rozdzielczość, po zainstalowaniu była rozdzielczość 800x600. Monitor mam Nec 22cale 1680 x 1050, takiej opcji nie ma gdy próbuję zmienić rozdzielczość. Teraz mam 1024 na 768, próbowałem ustawić 1600 x 1200, ale się nie da, zresztą to chyba za duża rozdzielczość do tego monitora? Jak więc ustawić monitor by pracował w swojej rozdzielczości? Czy trzeba może najpierw poinstalować wszystkie dodatki tzn. sterowniki do płyty i sterowniki grafiki?

 

Sterowniki płyty głownej itd. to wszystko mam instalować na dysku gdzie jest system czy na tym drugim?

I pytanie jeszcze o sterowniki do kart graficznej. Tak jak pisałem procesor: AMD A8 Series A8-3850 2.9GHz. Mam coś stąd pobrać http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonaiw_vista64.aspx#1 ?

 

Przegladam płytkę ze sterownikami i za bardzo nie wiem co mam zainstalować... Z tego co kojarzę na starym komputerze instalowało się chipset, i coś żeby był dzwięk, do tego chyba Acrobat żeby w pdf wyświetlało pliki. Tu na tej płytce trochę tego jest i szczerze mówiąc nie wiem co jest co :) Jedna zakładka "Sterowniki Chipsetu", z tego co kojarzę to na starym chyba wszystko się instalowało. Tutaj nie mam pojęcia co to jest Splashtop Connect; VGA - czyli grafika tak?; Realtek Lan - internet? więc pasowałoby zainstalować; a75 series south bridge driver - tu nie wiem co to jest? Tak samo jak on/off charge? Gdzieś tu jest sterownik dźwięku? Gigabyte Utility: Easy Tune, DMI Viewer, Face-Wizard, @Bios, Q-Share, Smart Recovery 2, Update Manager, G.O.M. Oprogramowanie: Acrobat, Realtek Ethernet Diagnostic Utility, AMD GAME!, AMD LIVE!, Fire Fox, AIWI Game 64bit, Win Zip, Norton Internet Security 2010, Tren Micro PC-Cillin, Kaspersky Internet Security 2011.

W zasadzie większość rzeczy nie mam pojęcia co to jest :) Mógłby ktoś napisać, co jest takie podstawowe do zainstalowania by wszystko ładnie śmiagało :) Nie wiem czy z Chipsetu mam dać tą opcję Xpress instal total instal?

Wiem, że może banalne pytania, ale jak się człowiek nie zna na czymś kompletnie to woli się o wszystko dokładnie dopytać :) Tak więc mam nadizeję, że ktoś coś odpowie :)

Edytowane przez sokrates1906
Link to post
Share on other sites

Sterowniki instaluj do domyślnej lokalizacji czyli nic nie zmieniaj. Natomiast jeśli chodzi o ich instalację to wybierz po prostu Xpress Install total, przynajmniej będziesz pewien, że nic nie pominąłeś.

 

Z dodatkowego oprogramowania nic nie wgrywaj, a zamiast Acrobat Reader możesz zainstalować sobie Foxit Reader, który działa po prostu szybciej (chyba, że w Acrobat Reader to się już zmieniło - nie używam go od x lat).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze parę pytań :) W tym momencie sytuacja wygląda tak, że zainstalowałem sterowniki przez to Xpress Instal, z płytki nic więcej nie zainstalowałem, ani nic z Utility, ani nic z oprogramowania. Dźwięk w komputerze był bez zainstalowania sterowników, nie mam pojęcia skąd :) W każdym razie jest. Dalej zinstalowałem na razie Avasta Free i Firefox, no i dałem aktualizacje Windowsa.

 

1. Najprawdopodobniej za jakiś czasu kupię pewnie jakiegoś antywirusa, ale póki co mam pytanie co dorzucić do tego Avasta? Z tego co czytałem to jakiś firewall by się przydał (Windowsowy nie starczy?), co byście polecili z darmowych? Czy antywirus+firewall spokojnie będą ze sobą pracować, nie będzie żadnych problemów?

 

2. Ma ktoś z was może linka z tym jak poustawiać ustawienia w przeglądarce Firefox żeby było ok, czy coś jeszcze ściągnąć? Gdzieś mi się obiło o uszy, żeby pobrać Adblock?

 

3. Instalując sterowniki był tam sterownik grafiki, z tego co kojarzę na płycie głównej też jest karta graficzna, tak więc teraz na kompie mam kartę z płyty gł., a nie z procesora?

 

4. Przy takim podziale dysku (65GB-400GB), wszystkie programy istalować na dysku C?

 

5. Mam też pytanie dotyczące myszki, a mianowicie strasznie szybko goni kursor :) W panelu sterowania znajdę te ustawienia?

 

6. Jak to jest z kontem administratora - zwykłego użykownika? Gdzieś przeczytałem, że najlepiej pracować na koncie zwykłego użytkowanika, teraz po wejściu jestem chyba na koncie administratora, bo nie ma więcej kont. Powinienem założyć konto użytkowanka i na nim spędzać większość czasu? I jeszcze pytanie czy jest możliwość zlikwidowania hasła przy otwieraniu systemu? Z kompa korzystam w domu tylko ja, tak więc chyba za bardzo hasło nie jest mi potrzebne :)

 

7. Przy opcjach Windowsa w zabezpieczeniach jest napisane, że wyłączona jest opcja: "Ochrona dostępu do sieci", nie wiem za bardzo co to znaczy, czy trzeba to włączyć? Pozostałe opcje są włączone.

 

8. Na pulpicie wyskoczyły mi dwie ikonki Splashtop Connect i Games Zynga, nie mam pojęcia co to jest, można je usunąć?

Link to post
Share on other sites

Ad 1) Zamiat avast lepsza avira, zapora comodo - nie gryzie się. Dodatkowe skanery : malwarebytes anti - malware, Emsisoft Emergency Kit. W windows 7 podobno wystraczy sam antywirus.

Nietrzeba koniecznie płatnych programów antywirusowych. Avira + Comodo Firewll dobrze się spisze.

 

Ad 2) AdBlock blokuje niechciane reklamy, więc to przydatny program.

 

Ad 3) Co do grafiki odinataluj sterownik graficzny z cd płyty głównej a zainstaluj najnowsze ściągnięte z internetu.

 

Ad 4) Warto zostawić trochę miejsca na c.

 

Ad 5) Mysz jakie ma dpi ? np. 800 dpi straczy do rozdz.HD

 

Ad 6) Zlikwidować hasło powinnno się dać w panelu sterownia. Czyli ustawić puste pole.

 

Odpowiedzi na pytania z 18.09:

 

Ad 1) Ja to zrobiłem tak : Weszłem do biosu - ładuj optymalne ustawienia. Potem cd z windows, format i instalacja systemu (ew. podział na partycje po formacie). Potem instalacja sterowników z cd płyty głównej (wszystkich oprócz grafiki).

 

Ad 2) Open office: http://www.openoffic....download.html# lub dobreprogramy.pl. Inne programy: AIMP i K-lite codeck pack, Ashampoo Burning Studio 6 FREE 6.81, 7 zip, acrobat reader.

 

Do monitora nie trzeba dodatkowych programów.

Edytowane przez retigon
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi :) Jeszcze mam parę wątpliwości:

 

1. Grafika. Sprawdzałem w menedżerze urządzeń i jest tam podana HD6550D, tak więc wygląda, że jest to grafika z procesora. Choć w sumie nie mam 100% pewności, bo nie instalowałem żadnych sterowników jeśli idzie o grafikę, tzn. chyba zainstalowało się coś ze sterowników płyty głównej. Ale nie ma w menedżerze urządzeń żadnych znaków zapytania, tak więc wygląda że wszystkie sterowniki są.

 

2.Mam problem z nowymi głośnikami, problem opisałem tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/59217-glosniki-modecom-mc-s1/ Nie podoba mi się to buczenie, ale nie wiem czy to podejdzie pod gwarancję? Tzn. głośniki z tańszej półki więc może takie coś jest normalne? Dziś głośniki podłączyłem po prostu do zwykłego kontaktu, bez podpinania do kompa i buczenie, szumy wystepują, tak więc chyba wszystko wskazuje, że przyczyna leży w głośnikach. Przy podgłaszaniu, ściszaniu nic się nie zmienia, wszystko jest na takim samym poziomie głośności (tzn. mam na myśli to buczenie i szum, a nie dźwięk, gdy normalnie puszczę jakąś muzykę to da się podgłaszać, ściszać itd.), nawet gdy pokrętło dźwięku jest ustawione tak, że dźwięku nie ma, to buczenie występuje nadal.

 

3.Kwestia sterowników do dźwięku. W menedżerze urządzeń jest napisane, że zgodny z HD Audio czy coś takiego, gdy sprawdzam szczegóły to wygląda, że jest to sterownik Microsoftu, tak więc chyba muszę ściągnąć sterownik do płyty głównej? Przy instalacji z płytki nie widziałem nigdzie sterownika audio, choć np. w instrukcji na obrazku gdzie są te sterowniki to taki sterownik był. Tak więc nie wiem czy ściągać sterownik czy zostawić tak jak jest teraz? To by był pierwszy sterownik z tej strony http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-a75m-s2vrev_10/download/ ?

 

4. Z myszą mam dalej problem, tzn. szukałem ale nie wiem gdzie zmienić, albo znaleźć ustawienia myszy? Wchodziłem w panel sterowania, ale albo coś przeoczyłem, albo jest to gdzieś indziej?

 

5.Z dodatków do Firefoxa zainstalowałem Adblock, nie wiem czy jest coś jeszcze potrzebne? Na razie najbardziej skupiam się na tym by odpowiednio zabezpieczyć komputer, dlatego zainstalowałem tego Adblocka.

 

6.Trochę prostsze pytanie, czyli jaki komunikator moglibyście polecić? :) Zawsze używałem gg, ale jest pewne "ale" ;) Tzn. miałem próbę przejścia na gg10 jednak na starym komputerze nie było to możliwe, po prostu to jak działał to była masakra. Teraz pewnie by poszedł, ale chyba nie potrzebuję tylu dziwnych rzeczy ;) Ogólnie wtedy też wróciłem szybko do gg7 i ten komunikator w zupełności mi wystarcza i bym przy nim z chęcią został, ale nie obsługuje numerów powyżej 17mln, co jest sporym utrudnieniem. I teraz zastanaiwam się czy zostać dalej na tym gg7 mimo tej niewygody, czy jednak zmienić na coś innego? Od paru dni staram się zorientować w temacie i tak przewijają się dwie nazwy AQQ i WTW, choć jest trochę niepewności do tych programów z mojej strony, bo jednak nigdy wcześniej o nich nie słyszałem :)

 

7.Jeszcze przyszło mi do głowy pytanie o te wszystkie pliki temp, ciasteczka itd. Jest jakaś możliwość, żeby to się samo kasowało czy coś? Gdzieś wyczytałem, że te pliki powinno się usuwać, co staram się robić jak sobie przypomnę :)

 

8.Mam ustawione akutalizację Windowsa automatyczną, ale jakoś póki co sam wciskam by aktualizowało, tak więc nie wiem czy coś musze zmienić w ustawieniach?

 

9. Patrzę na zainstalowane programy, i zastanawiam się czy potrzebne są: Splashtop Connect jeden na IE, drugi na Firefox; i właśnie mam pytanie odnośnie FlashPlayera, tzn. mam zainstalowany FP 11 ActiveX i zainstalowany jest także FP 11 plugin, to drugie to jest jakieś uzupełnienie? Miałem problem przy instalacji gg7 (na razie mam i gg7 i Aqq na które będe starał się powoli przesiąść) właśnie z FP, coś tam wyskakiwało, i nie wyświetlało reklam na gg, choć wcześniej zainstalowałem FP. W każdym razie jakoś się chyba udało mi go zainstalować, bo teraz reklamy już są i problem nie występuje. Ale zauważyłem, że w "System i Zabezpieczenia" pojawiła się ikonka FP 32bit, o co tu chodzi? :)

 

10. Czy musze zainstalować jakąś wtyczkę do Firefoxa by podkreślało mi błędy językowe podczas pisania na forach?

 

Na nowego kompa przesiadłem się już całkowicie i nie mogę się napatrzeć na tak fajny ekran, do tego jeszcze wszystko ładnie chodzi :) Dziś zainstalowałem LibreOffice, zobacze jak się będzie sprawował.

Edytowane przez sokrates1906
Link to post
Share on other sites

Ad 1) Grafika ~ jak masz osobną kartę graficzną na PCI to odinstaluj sterowniki od tamtej a zainstaluj te do karty na PCI.

 

Ad 2) To chyba normalne w głośnikach za 50 zł. Pod waruniem że nie buczą podczas słuchania muzyki. Tzn ja mam za 100 zł też buczą, jak są włączy bez dźwięku. (po przystawieniu ucha do nich). Podczas słuchania muzyki tego nie słychać.

 

Ad 5) Avira Free ma dodatek do firefoksa który pomaga chronić przeglądarkę.

 

Ad 6) No to poczytaj http://www.dobreprogramy.pl/WTW.im,Program,Windows,17264.html

http://www.dobreprogramy.pl/AQQ,Program,Windows,13034.html

 

Ad 7) firefox: narzędzia/opcje/prywatność/będzie używał ustawień użytkownika/ zaznacz czyść historię

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...