Skocz do zawartości

i3 2100 vs Phenom 955 vs i5 2500k


Recommended Posts

Mógłby teraz ktoś z fanboy'ów coś napisać, gdyby wynik był inny to w tym temacie panowałaby gorąca dyskusja jaki to phenom słaby.

Przyznam, że ja byłem za i3 2100, a tutaj niespodzianka :P Jedynie dziwi mnie ten minimalny fps... dałbym sobie głowę uciąć, że na i3 powinien być dużo niższy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mógłby teraz ktoś z fanboy'ów coś napisać, gdyby wynik był inny to w tym temacie panowałaby gorąca dyskusja jaki to phenom słaby.

Przyznam, że ja byłem za i3 2100, a tutaj niespodzianka :P Jedynie dziwi mnie ten minimalny fps... dałbym sobie głowę uciąć, że na i3 powinien być dużo niższy.

 

ja poprostu miałem te 3 procki i3 niby sprzedałem juz wczesniej ale koleś z przelewem zwlekał w dodatku zrobił na poczcie :>, to se myślę zrobie teścik który lepszy itp nie jestem fanem żadnej firmy chciałem być pewny który najlepszy :) te gry które miałem to znalazłem najbardziej wymagające miejsca jakieś rozróby itp ogólnie by było więcej fps ale tak jak mówie szukałem takich miejsc gdzie jest ich najmniej

a że porobiłem testy to sobie pomyślałem czego by się nie podzielić

 

wrzucę jeszcze logi wygenerowane przez frapsa

http://www27.zippyshare.com/v/85932276/file.html

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

I tak wezmę i3 2120 bo pod płytkę można z socketem 1155 włożyć później coś z i5 lub i7 i kręcić i grafikę można włożyć nawet jak wyjdzie coś lepszego od gtx 690,ale jeżeli ktoś nie planuje czegoś takiego to phenom do bardzo procek.

A ten i3 to był 2100 czy 2120?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fajny pomysł. Chcę kupić i5 2500k, ale może jednak zaoszczędzę i kupię Phenoma 965...? W sumie ten procek byłby raczej dla mnie wystarczający... Te testy to potwierdzają. Z drugiej strony miałem już Phenoma 955 i sprzedałem go w Maju po to żeby kupić po kilku miesiącach i5 2500k... Przesiadka mi się przedłuża, siano ciągle na coś innego jest potrzebne i już sam nie wiem czy nie wrócić z powrotem do Phenoma II. Dokupić grafikę HD5870 i komp byłby całkiem żwawy...

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Fajny pomysł. Chcę kupić i5 2500k, ale może jednak zaoszczędzę i kupię Phenoma 965...? W sumie ten procek byłby raczej dla mnie wystarczający... Te testy to potwierdzają. Z drugiej strony miałem już Phenoma 955 i sprzedałem go w Maju po to żeby kupić po kilku miesiącach i5 2500k... Przesiadka mi się przedłuża, siano ciągle na coś innego jest potrzebne i już sam nie wiem czy nie wrócić z powrotem do Phenoma II. Dokupić grafikę HD5870 i komp byłby całkiem żwawy...

 

jak chciałbyś zaoszczędzić kaski to nie jest głupi pomysł, bo niedługo phenomy używane powinny być po 200 zł skoro nowe po 300 z groszami

ps. co niedziele mogę zrobić teścik i5 vs phenom także z innych gier jeżeli ktoś by chciał ;]

bo do i5 mam dostęp cały czas ale do phenoma co tydzień/dwa jak jade do domu rodzinnego

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Możesz zrobić jeszcze kilka testów. Ja na pewno poczytam. Jeśli kupię Phenoma II to po wypłacie 10 października więc jest jeszcze trochę czasu. Już wiem prawie na pewno, że na i5 2500k kasy mieć nie będę w tym czasie bo po prostu będzie za dużo do wydania. Sam procek to koszt 800 złotych z czego mogę odjąć ze 120 ze sprzedaży Celerona czyli zostaje mi do dołożenia około 700 złotych. A gdy kupiłbym Phenoma 965 to wyszłoby mi za niego około 350 zł plus płyta 300 tj 650. Sprzedaję Celerona i obecną płytę i mam jakieś 250 zł czyli dokładam około 4 stówki. Jest różnica... Ewentualnie wstrzymuję się kolejny miesiąc i wtedy wrzucam do obecnej płyty i5 i czekam kolejny miesiąc na wymianę płyty na taką, która pozwoli mi cepka podkręcic. A grafikę dokupuję za kolejny miesiąc, a nawet dwa lub trzy...

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

jako że w necie jest duuuuuużo testów procesorów, ktore przedstawiaja nieprawdę a szczególnie polskie strony

Jakieś dowody na poparcie dość śmiałej tezy ? Bo rzucać oskarżeniami na lewo i prawo to może każdy.

Co do samych testów, to brakuje jakiejkolwiek metodologii, nie mówiąc już o zdjęciach, czy screenach. Innych oskarżasz o oszustwa, natomiast sam nie publikujesz absolutnie niczego na poparcie swoich tabelek, którym swoją drogą sporo brakuje w kwestiach estetycznych. Sam nie jestem wielkim fanem i3 i za cenę, za jaką jest sprzedawany w życiu bym go nie kupił, ale fakt, że w większości testów wypada lepiej, a jedynie u Ciebie - jedynego sprawiedliwego - gorzej, raczej nie świadczy o tym, że to ci inni są wrednymi oszustami, pracującymi na zlecenie Intela ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

z tym że po co ja miałbym oszukiwać? co mi po tym by przyszło? no właśnie nic

intel napewno mi nie zapłaci, a co do tych testów benchmarkowskich/pclabowskich jak wytłumaczysz to jak nie fanboy'stwo?

http://www.benchmark...rona/15984.html

w każdym teście i3 jest lepszy o 10 a nawet i wiecej fps co jest jak najbardziej niemożliwe

 

na pclabie ostatnio był test gdzie na phenomie było mniej o 50 fps niz na i5 2500k , co również jest niemożliwe...

później go znajde

 

ale inaczej jak sponsoring lub fanboy'stwo intela - nie wytłumaczysz tych wyników na tych stronach

Edytowane przez dariushundead
  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites

z tym że po co ja miałbym oszukiwać? co mi po tym by przyszło? no właśnie nic intel napewno mi nie zapłaci, a co do tych testów benchmarkowskich/pclabowskich jak wytłumaczysz to jak nie fanboy'stwo?

A po co inni mieliby oszukiwać ? Intel płaci WSZYSTKIM serwisom komputerowym na planecie, a Ty jako jedyny wykryłeś spisek ?

Tak jak napisałem wcześniej, nie można pisać takich rzeczy nie mając absolutnie żadnych dowodów, zwłaszcza, że Twoje testy nie są również niczym poparte, a tabelkę z dowolnymi danymi każdy może przygotować w 10 minut albo i mniej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...