Skocz do zawartości

Pytanie do użytkowników kart z backplatem


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym się dowiedzieć, czy backplate na kartach graficznych, oprócz wizualnego efektu daje coś jeszcze? Czy robił ktoś test temperatur?

 

Zastanawiałem się nad sprawieniem sobie takiej płytki. Tyle, że chyba w Polsce takiego dodatku nigdzie nie ma (???). Znalazłem też od EVGA, ale głupio tak trochę no i nie jest to tanie. Myślałem nad wykonaniem tego samemu, a mianowicie zamówieniu odpowiednio wyciętej płytki z aluminium np w zakładzie od cięcia wodą, albo jakimś laserem. Myślę, że wyszłoby dużo taniej. No i napisałbym sobie na niej co tylko mi się chce :D

 

Czy ktoś z was odkręcał swój backplate np z kart ASUSa i testował? Czy taka płytka jest wykonana "w jednej płaszczyźnie" czy to trochę bardziej skomplikowana konstrukcja? Nie mam pojęcia czy by to wyszło i jak by to wyszło.

 

Zdjęć w necie zbyt dokładnych nie ma. Z tego co widać, jest to po prostu płytka z powycinanymi w niej "wzorkami", nie ma tam żadnej większej filozofii

 

Co o tym sądzicie?

 

P.S. Jeśli zły dział, to proszę o przeniesienie do np Modding czy tam Worklog.

 

Zapomniałem ważnej rzeczy, mam GTX 670 Gigabyte Windforce 3

Edytowane przez OneManShow_w0w
Link to post
Share on other sites

Backplate jest kompletnie płaski. Odizolowany jest gumeczkami w miejscu skręcenia śrubami. Zmiana temperatury? Żadna. Ale efekty wizualne, że hoho :rotfl:

 

Eee? Sam posiadam backplate od EK i nie do końca tak jest... po pierwsze odbiera on ciepło z rewersu sekcji zasilania, posiada więc w tamtym miejscu specjalnie dopasowaną podstawę, gumowe podkładki jako izolacja byłyby głupotą bo błąd montażowy uwaliłby kartę. Backplate od EK ma specjalnie wyprofilowane "nóżki".
Link to post
Share on other sites

Mówimy o samoróbce, więc chyba tego typu "nóżki" trzeba byłoby zastąpić jakimiś dystansami albo gumeczkami.

 

No widzisz, czyli jednak ma to jakąś swoją funkcję. Tego sam nie zrobisz niestety...

 

@gtxxor:

Czy robiłeś testy temperatury z i bez płytki?

 

Plexi to raczej nie :D Połysk nie do końca fajnie wygląda i z pewnością jest izolatorem przy odprowadzaniu ewentualnego ciepła.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...