Skocz do zawartości

Jakie kolumny podłogowe ~1800 zł


Recommended Posts

Witam, prosiłbym o poradę w wyborze kolumn podłogowych od pokoju ok, 25m2. Interesuja mnie przede wszystkim kolumny nowe, jednak mogę rozpatrzyć także używane. Zastanawiam sie nad następującymi modelami:

Wharfedale Diamond 10.6

Yamaha ns-555

Altus 300 (troche inna beczka)

ewentualnie Klipsch Rf-52

Muzyka różnego kalibru od elektrnicznej do instrumentalnej.

Na początek bedą napędzane Unitra ws432, ale to tylko do czasu wygrzewania później pomysle o czymś lepszym.

Za wszelką pomoc dziękuje :)

Link to post
Share on other sites

Zakup kolumn zależy od muzyki jakiej słuchasz. Pomyśl o Magnatach z serii 1000 lub wyższych, tyle, że WSk'ą to ich specjalnie nie napędzisz. Altusy odpadają jeśli cokolwiek słyszysz, wbrew opiniom fanów dalej grają jak kolumny z lat 80tych, budowa samego pudła wszak nei specjalnie się zmieniła a jakość głośników pozostawia także wiele do życzenia.

Link to post
Share on other sites

Wiem że ta unitra nie zasili nic poważniejszego bo ma tylko 35 watt RMS na kanał, jedyne co mnie skłoniło do kupna atusów to sentyment. Może znajda sie jeszcze osoby posiadające któreś z tych kolumny i dadzą jakaś opinie o nich, chociaż zdaje sobie sprawę że musze sam ich przesłuchać.

Link to post
Share on other sites

Mógłbyś coś polecić, czy po prostu jest to wyrównana półka ? Zapewne każda para tych kolumn ma inna charakterystyke i dużo zależy również od wzmacniacz, jednak ciężko mi sie na coś zdecydować chyba jedynym słusznym rozwiązaniem będzie ewentualny odsłuch.

 

Mógłbym ci wymienić dużo,b.dobrych głośników różnych firm (nowe/używki) tylko nie widzę sensu tego robić.Każdy ci zaproponuje jakieś kolumny no dobra i co dalej ? (chociaż wcześniej polecałem kolumny użytkownikom ale tylko do własnego odsłuchu,nigdy w ciemno i nie rozumię tych którzy polecają coś kupić z góry). Przecież ty będziesz tego słuchał,nikt z nas.Jak nie będziesz zadowolony do kogo będziesz miał pretensje ? do pana X bo takie ci polecił pięknie grające głośniki/kolumny.Wstawiane tu opisy,recenzje,testy itp. różnych kolumn też nie są na miejscu bo każdy interpretuje to na własny sposób i inaczej odbiera jakość dzwięku i sporo będzie zależeć od wielu czynników jak akustyka pomieszczeń własnych,dobre głośniki,czym to jest zasilane itd.

Jednym skutecznym lekarstwem przy kupnie nowych kolumn to umówienie się w najbliższym salonie czy też studio na odsłuch kilku par kolumn (to nie markt dla idiotów :) i w tej cenie ile chcesz przeznaczyć wybierzesz coś na bank ewent. robisz przesłuch i szukasz gdzie taniej ;).

Mała porada:

Jak będziesz chciał w najbliższym czasie zmienić wzmacniacz np: od 1000-2000zł każ sobie przy odsłuchu podłączyć w studio kolumny do takiego sprzętu o tej samej wartości.Bo większość ludzi (przykładowo) idzie słuchać kolumny za 2tyś zł a że w studio na środku stoi już klocek za 8tyś zł to do takiego podpinają bo jest im najwygodniej :D a w domu dlaczego u mnie tak pięknie nie gra :rotfl: to tak dla rozeznania byś miał większą swobodę manewru w swoim budżecie.

 

W przyszłości wzmak analog,Pozostałą gotówkę wydajemy na płyty, kobiety i wino

Śpiew mamy za darmo :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z używek do stereo poleciłbym ci Eltax Liberty 5+, mają troszkę wycofaną średnicę ale grają bardzo ładnie niemal w każdym gatunku muzyki i mimo dość niepozornego wyglądu potrafią pokazać pazur. S608 bym odradzał, jeśli mają być do stereo. Głównie ze względu na konstrukcję boczną głośnika niskotonowego.

Link to post
Share on other sites

Wiem że ta unitra nie zasili nic poważniejszego bo ma tylko 35 watt RMS na kanał, jedyne co mnie skłoniło do kupna atusów to sentyment. Może znajda sie jeszcze osoby posiadające któreś z tych kolumny i dadzą jakaś opinie o nich, chociaż zdaje sobie sprawę że musze sam ich przesłuchać.

 

To jeszcze wzmak technicsa, korektor na "V" i krew z uszu ;)

 

Do 25m2 bedzie ciezko w tej cenie, a o nowych to w ogole zapomnij. Jezeli nie masz jakichs sprecyzowanych wymagan to po prostu idz do jakiegos salonu audio i posluchaj roznych na swoich plytach z muzyka. Wybierzesz to co Ci sie podoba. Mozesz tez wziasc swoj wzmacniacz, pewnie nie beda robic problemow by odsluchy robic na nim, ale jezeli docelowo i tak chcesz inny to lepiej odsluchiwac na docelowym.

Link to post
Share on other sites

Mam S608 HCS3 i bardzo je sobie chwale, szczegolnie jak fronty podlaczylem Bi-AMP :)

 

Amplitunery H/K to syf kompletny, zostaw to w spokoju :)

Polecam Yamaha lub Onkyo :)

 

Słychać aż taką różnicę w bi-amp na budżetówkach?. Zastanawiam się czy jest sens bawić się właśnie w tego typu podłączenia, na moich 3+ oraz M653 nie słyszałem żadnej różnicy, a podpinane były pod dwa różne dość dobrze okablowane ampli hmm.

 

H/K taki zły nie jest, aczkolwiek wymagany jest bardzo poprawny dobór kolumn pod sprzęt jankesa. Dla mnie wygląda to tak (amplitunery): do kina z niedużym naciskiem na muzykę Yamaha, Onkyo, H/K, Sony zaś nieco kina a więcej muzyki Marantz, Denon, Pioneer, Technics.

Link to post
Share on other sites

Mam S608 HCS3 i bardzo je sobie chwale, szczegolnie jak fronty podlaczylem Bi-AMP :)

 

Amplitunery H/K to syf kompletny, zostaw to w spokoju :)

Polecam Yamaha lub Onkyo :)

 

H/K to bardzo dobry sprzęt akurat ty miałeś pecha co również dobrze może się trafić innym znanym producentom audio.W tej sytuacji należy mieć pretensje tylko i wyłącznie do samego serwisu,niefachowość,ignorancja,oszustwo tak należy nazwać większość działających serwisów.

 

@mistrz nastawiałbym się na muzykę.

Jest jeszcze rozwiązanie żeby do stereo podrzucić wzmacniacz np. NAD, jednak wtedy zablokowałbym sobie możliwość dalszej rozbudowy kina, na cóż za te pieniądze trzeba starać sie wybierać "najmniejsze zło" ;p

 

Jak muzyka to zapomnij o amplitunerach tyle w temacie.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie , tak jak poprzednik mówi.

Jeśli interesuję cię głównie muzyka to nastaw się na jakiś wzmacniacz, bo żaden amp nawet za 7 tysi nie zagra tak jak wzmag za 1000 zł.

Osobiście znam parę osób którzy mają H/K i bardzo się go chwalą, nie mają z niczym problemów, przypadek GreQoena jest rzadki ale zdarzają się niestety takie przypadki, ale nie należy od razu skreślać tej firmy bo jest dobra.

Pozdro

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za liczne odpowiedzi w temacie. A jaki wzmacniacz polecalibyście ?? Może NAD C-316, słyszałem już kilka opinii o tym, że wzmacniacz zagra dużo lepiej od ampli, jednak chciałbym żeby był on również funkcjonalny, nastawiłem sie np. na Onkyo TX-NR579, który dzięki możliwości podłączenia internetu odbiera stacje radiowe. Czy istnieje taki wzmacniacz z tak licznymi funkcjami ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...