Skocz do zawartości

Zasilacz modularny do Fractal Design Define R4 , cichy do 300zł


Recommended Posts

Cześć

 

 

Nie wiem, jaki wybrać zasilacz modularny do 300zł:

 

Zasilacz do delikatnego OC (do 4,5GHZ CPU), musi być cichy, mieć długie kable do Fractal Design Define R4

 

 

-Do obudowy Fractal R4 w BeQuiet! Purepower BQT L8-CM-530W moga być za krótkie kable,

 

-OCZ ZT 550W podobno jest głośny, z długością kabli nie wiem jak jest

 

-Thermaltake Smart 550W podobno nie zasili Asusa HD7870 (potrzeba 2x 6+2 pin, przejściówek nie chcę.)

 

-Ludzie polecaja jakiś modularny Corsair. Nie wiem jak z głośnością i grubością kabli

 

 

Zasilacz do delikatnego OC (do 4,5GHZ CPU), musi być cichy, mieć długie kable do Fractal Design Define R4

Link to post
Share on other sites

Cześć

 

 

Nie wiem, jaki wybrać zasilacz modularny do 300zł:

 

Zasilacz do delikatnego OC (do 4,5GHZ CPU), musi być cichy, mieć długie kable do Fractal Design Define R4

 

 

-Do obudowy Fractal R4 w BeQuiet! Purepower BQT L8-CM-530W moga być za krótkie kable,

 

-OCZ ZT 550W podobno jest głośny, z długością kabli nie wiem jak jest

 

-Thermaltake Smart 550W podobno nie zasili Asusa HD7870 (potrzeba 2x 6+2 pin, przejściówek nie chcę.)

 

-Ludzie polecaja jakiś modularny Corsair. Nie wiem jak z głośnością i grubością kabli

 

 

Zasilacz do delikatnego OC (do 4,5GHZ CPU), musi być cichy, mieć długie kable do Fractal Design Define R4

 

L8 bq no kable moga nie styknąć , a co do OCZ ZT to raczej najlepszy wybór nie jest w cale głośny

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

http://allegro.pl/za...2606907418.html

 

Coś takiego będzie ok

 

Nie będzie, ponieważ wybór zasilacza z czterema liniami +12 V po 18A każda (czyli jedna ma 216W) nie jest dobrym pomysłem.

 

Osobiście proponuję Thermaltake Smart 630W z jedną mocna linią +12V 45A (540W) oraz przewodem zasilania procesora 60cm. Zasilacz ten nie jest głośny. Wadą może być oplot tylko na wiązce 20+4pin. (błąd, nie jest modularny :/)

 

Dobrym rozwiązaniem może być modularny OCZ MK III 500W o realnej mocy 480W (nie znalazłem tylko info, ile ma linii +12V). Jest bardzo dobry elektrycznie (Seasonic M12II) oraz posiada dość długi przewód zasilania procesora (55cm). No i mieści się w budżecie, co nie jest bez znaczenia.

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Czytam o OCZ modxstream pro 600W i widzę negatywne komentarze odnośnie długości kabli i tego, że zasilacz wdmu****e powietrze do środka obudowy. Czyli odpada.

Chieftec- Nie wiem, czy firma robi porządne zasilacze, poza tym 600W to za dużo, w dodatku podejrzanie za tanio.

OCZ PPCMK3S500-EU wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

 

-Długość przewodu zasilania proca wydaje się wystarczająca (właśnie tyle szacowałem, że będę potrzebował do obudowy o wysokości 46cm, by zmieścić kabel z tyłu obudowy), natomiast ciekawi mnie jak z długością kabla zasilającego płytę.

 

-Czy taka moc nie będzie zbyt mała do zestawu i5 3570K + HD7870?

 

-Zasilacz nazywa się Silencer, jednak wentylator (120) ma mniejszy od OCZ ZT 550W (140). Czy faktycznie jest tak cichy? Czy gdzieś jest haczyk, że kosztuje mniej od ZT?

 

Wciąż zastanawiam się nad tym: http://www.morele.ne...550w-eu-433642/

Czy ktoś miał z nim styczność? Czy faktycznie jest głośny? Może w obudowie wytłumionej matami (R4) nie będzie go słychać?

 

Zaznaczę jeszcze, że zasilacz ma być bezgłośny w stanie używania komputera bez obciażenia- filmy, internet, praca biurowa. W czasie grania w gry cały zestaw będzie się pocił, więc może być w miarę głośno.

 

Mam bq i R3, kable są ok

R3 jednak jest trochę miejsza od R4. Czy kabli starcza, by zamieścić je z tyłu obudowy, od dołu w bok, do góry z tyłu i od góry do zasilania płyty? Edytowane przez HiszpańskiInkwizytor
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

A reszta osprzętu jaka będzie ? Ja bym się nie martwił o jego głośność, bo ile zasilaczy miałem to nigdy nie wybijały się hałasem ponad resztę wentyli w kompie. Nie patrz na długość kabli tylko po prostu kup sobie jedną przedłużkę do CPU - bo tylko ta będzie potrzebna. Reszta na pewno sięgnie.

Link to post
Share on other sites

effendi360- A co z kablem od zasilania płyty? Chce go poprowadzić za płytą, a będzie szedł od samego dołu do samej góry. A przedłużka do niego kosztuje 59zł. To sprawia, że już zakup takiego zasilacza z krótkimi kablami staje się nieopłacalny.

 

Osprzęt:

i5 3570K

ASUS HD7870

 

Buda Fractal Design Define R4

 

CPU będzie kręcone maks do 4,5 GHz

Edytowane przez HiszpańskiInkwizytor
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jak za płytą. Normalnie wsadzisz do dziury na dole, i wypuścisz tą wyżej. MUSI sięgnąć. Jak mi w HAF-X sięga to nie wydaje mi się aby to był jakikolwiek problem w R4. Jak piszę - jedynie zasilanie CPU będzie wymagać przedłużenia, jeśli chcesz je ładnie ukryć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak masz Fractal Design Define R4 to ona ma wszystko co potrzeba dużo dziur ma itp :D nawet jak nie będzie modularny to i tak ładnie wszystko poukładasz. modularny 50-80 zł droższy wybieraj. Możesz mieć lepszy nie modulowany lub na odwrót.

 

be quiet miałem są niesłyszalne.

 

http://allegro.pl/be-quiet-bequiet-pure-power-l7-630w-sklep-wawa-i2607153813.html

Edytowane przez kamar59
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

-Zasilacz nazywa się Silencer, jednak wentylator (120) ma mniejszy od OCZ ZT 550W (140). Czy faktycznie jest tak cichy? Czy gdzieś jest haczyk, że kosztuje mniej od ZT?

120mm może być ciche i głośne, podobnie i 140mm - zatem wszystko zależy od producenta wentylatora oraz od konkretnej użytej sztuki.

ZT ma 540W (na +12V) a MK III 480W (na +12V). MK III jak sama nazwa wskazuje to Silencer. Tu masz recenzje Silencera http://www.pcpower.com/products/description/Silencer_Mk_III_500W/index.html a tu tego OCZ'a http://www.anandtech.com/show/5707/corsair-tx550m-vs-ocz-zt550w-550w/5

 

Zaznaczę jeszcze, że zasilacz ma być bezgłośny w stanie używania komputera bez obciażenia- filmy, internet, praca biurowa. W czasie grania w gry cały zestaw będzie się pocił, więc może być w miarę głośno.

W takim razie wybierz coś półpasywnego... hmm... Tacens Valeo, Fractal Design Tesla lub Seasonic X? Ale to powyżej założonego budżetu.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czytam o OCZ modxstream pro 600W i widzę negatywne komentarze odnośnie długości kabli i tego, że zasilacz wdmu****e powietrze do środka obudowy. Czyli odpada.

jakim niby cudem wdmu****e powietrze do środka, to technicznie niemożliwe, kto takich bzdur nagadał?

natomiast tych idiotycznych legend na temat długości kabli już mi się nie chce słuchać,

to prawda, że nie są szczególnie długie natomiast poza 4 i 8 pinowym, które są za krótkie, by podłączyć je pod tacką reszta sięgnie ci wszędzie, porównaj sobie te długości z innymi modelami i jak trafisz na dłuższe to na pewno będzie luźno

http://www.ocztechnology.com/res/manuals/OCZMXSP500-700.pdf

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak za płytą.

 

MSI Z77A-G43

 

 

nawet jak nie będzie modularny to i tak ładnie wszystko poukładasz.

W jaki sposób? Przypinając wszystko w dole obudowy?

 

 

Silencer ma głośność 10dbi. Głośności ZT niestety nie widziałem w żadnej recenzji...

 

drachenfeles'">

to prawda, że nie są szczególnie długie natomiast poza 4 i 8 pinowym, które są za krótkie, by podłączyć je pod tacką reszta sięgnie ci wszędzie, porównaj sobie te długości z innymi modelami i jak trafisz na dłuższe to na pewno będzie luźno
Podany przez Ciebie zasilacz ma 18 cali, czyli 45cm. BeQuiet! 45cm. Może być i będzie za krótko dla zasilania CPU. A chce koniecznie zmieścić kabel za tacką.

 

Przedłużacz nie wchodzi w grę. Dodatkowe 36zł wydane na niego wole dołożyć do zasilacza takiego, w którym nie będę się musiał martwić o długość kabla... W OCZ ZT długość kabla CPU, to 60cm. Bajecznie długie, tylko ta głośność, której wartości nigdzie nie mogę znaleźć.

http://www.pcpower.c...500_3888.pdf��W Silencerze długość kabla 4 pin, to 55cm. Wystarczy?

 

W tym momencie zostaje wybór pomiędzy OCZ Silencer MKIII 500W,a OCZ ZT 550W.

Pierwszy- cisza. Drugi- moc i długość kabla. Dobrze piszę, czy jest jeszcze jakaś przewaga ZT550W? Ludzie piszą, że w trybie cichym go nie słychać, natomiast w czasie gier już daje o sobie znać.

Edytowane przez HiszpańskiInkwizytor
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Silencer ma głośność 10dbi.

Nie wydaje mi się to dużo, tym bardziej że najcichsze wentylatory są dużo głośniejsze: http://infobit.pl/kategoria/hardware/wielki-test-120-i-140-milimetrowych-wentylatorow/24

 

Pierwszy- cisza. Drugi- moc i długość kabla.

Gdybyś jeszcze podał konfigurację to można by policzyć ile potrzebujesz prądu z linii +12V.
Link to post
Share on other sites

Igorrodz- 10dbi nie wiem czy jest nawet słyszalne gołym uchem:) Zapomniałem napisać, jak bardzo podoba mi się ta wartość. To zaleta.

 

Konfiguracja- i5 3570K + SPC Fortis, mobo MSI Z77A-G43, GPU ASUS HD7870, Ram Kingston 2x4 1600 CL9 Grey Edition, dysk SSD + talerzowy.

CPU będzie za rok- dwa kręcone do 4,5 GHZ, GPU również, ale póki co zostawiam to na czasy, gdy będę to wykorzystywał.

Wszystko do grania w FullHD.

Link to post
Share on other sites

I to jest solidna odpowiedź:) Gdybym chciał niesłyszalny zasilacz, zostałby pasywny lub BeQuiet!, ale ani nie chcę tyle wydawać, ani nie mogę sobie pozwolić na krótkie kable.

 

Co prawda karta graficzna powinna być wytłumiona w stanie normalnej używalności przez maty w obudowie, natomiast zasilacz ma bezpośredni kontakt z otoczeniem, ale delikatny szum spod biurka nie powinien przeszkadzać.

 

Dzieki za odpowiedź!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...