Skocz do zawartości

Radeon HD 7850 problem


Recommended Posts

Witam.

Mam następujący problem. Wymieniłem niedawno cały sprzęt. Podczas grania w bardziej wymagające tytuły komputer się zawiesza, a dokładniej znika obraz i pojawiają się paski po czym się resetuje.

Stąd moje pytanie. Czy to jest wina karty graficznej czy też może niewystarczającej mocy zasilacza?

Sprzęt:

Procesor - i5 3570k

Karta - Gigabyte HD 7850 OC 2GB

Płyta - Gigabyte GA-Z77X-UD5H

PSU - OCZ ZT Series 550W fully Modular 80 Plus Bronze

Link to post
Share on other sites

Ja bym dla pewności wyczyścił sterowniki driver sweeper'em i wgrał je na "czysto" od nowa. Istnieje też możliwość zajścia konfliktu software pomiędzy sterownikiem karty, a jakąś inną aplikacją. Można spróbować wrzucić sam sterownik obrazu bez oprogramowania Catalyst Control Center (w przypadku serii HD 58xx często rozwiązywało to powyższy problem).

 

Zbadaj także temperatury, nie tylko karty ale i procesora. Bo CPU z linii Ivy lubią się grzać, więc jeśli bawiłeś się w jakiekolwiek OC istnieje duże prawdopodobieństwo że twój sprzęt się przegrzewa.

 

OCZ ZT 550W moc powinien mieć wystarczającą, o ile oczywiście to on nie jest uszkodzony...

 

Btw. fabrycznie podkręcone karty Gigabyte czasem sprawiają problemy, więc możliwości ew. usterki jest tutaj naprawdę sporo i trzeba by nad tym usiąść :P

Link to post
Share on other sites

na forach można przeczytać ,że obecnie serwis Gigabyte się spiął i te karty które obecnie wracają z naprawy są ok , i nie każdy kto kupił 7850 , bo nie chodzi o wade układu , tylko jak już to dany producent nabroił i bardziej chodzi o wer. z fabrycznym OC , co przypomina mi podobną sytuacje swojego czasu dotyczącą gtx560ti , w szczególnośći Gigabyte i najcześciej wer. OC

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

Tak to wina karty, prawie każdy kto kupił hd 7850 ma z nią taki problem jak ty, oddanie na gwarancje też nic nie pomogało, chociaż można próbować.

 

 

nie pisz tak bo ja tak pisalem i zostalem tutaj zwyzywany od najgorszych przez jakiegos Pajaca co wsyztskie rozumy pozjadal na forum...

z kolesiem tylko ze na 7870 poradzilismy juz sobie z tym problemem w taki sposob ze w sterach podkrecilismy karte na ile tylko powalaly suwaki i odpalismy Heaven ktory sie zawiesil. porestarcie kompa i powrocie do normalnych taktowan dawanych przez producenta karty wiecej nic takiego nie mialo miejsca. dziwne troche ale zadzialalo

obroty wiatraka tez na max

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...