Skocz do zawartości

Partycje - Jak wy dzielicie swoje dyski?


Recommended Posts

Formatowanie nieco niszczy HDD, lepiej nie robić tego za często.

Ja staram się to robić co tydzień, wiadomo 2-3 dni różnicy zawsze będzie ale przeważnie w weekendy o tym pamiętam, kolejność taka: oczyszczenie tego co trzeba (jeśli trzeba np. pulpit, ew. oczyszczanie dysków), defragmentacja i skanowanie AV ;)

Link to post
Share on other sites

Ja staram się to robić co tydzień,

Formatujesz dyski co tydzień? Możesz się nazwać hardcore'm ;).

 

Tydzień w tydzień? Ja nie pamiętam kiedy mój komputer przeszedł taki zabieg, wolę zainstalować co roku od nowa system.

Automatyczny harmonogram i jazda. Tak więc pracujesz ~9 miesięcy na zajeżdżonym systemie.
Link to post
Share on other sites

Defragmentuję, nie formatuję :sciana:

 

http://img21.imageshack.us/img21/2927/asdayc.jpg - przed tym defragmentacja ;)

 

Kolejność taka, a nie inna, gdyż najpierw wywalam co nie potrzebne, to co zostaje uporządkuję, a skanowanie AV szybciej trwa po defragmentacji i sprawdza tylko to co zostało :sciana:

 

@torture, defragmentacja jest znacznie szybsza od XP, a dysk mam zawalony i to mocno :cry:

Link to post
Share on other sites

obecnie zmieniłem dysk na Samsunga F3 500GB....i postawiłem na nim system

jakieś niecałe 70GB zostawiłem systemowego + soft i inne takie bajery, reszta to reszta

poza tym mam jeszcze 2 stare dyski, ale to już trochę inna bajka

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja obecnie na dysku 250GB mam 3 partycje

C:\System - 37,4GB

D:\Programy_Gry - 73,2GB

E:\Dane - 122GB

I obecnie posiadam na kazdej partycji po ~200MB wolnego :)

 

Na nowym kompie z 2xF3 raid0 mam zamiar zrobic tak:

C:\ 5%

D:\ 20%

E:\ 75%

system/programy/dane :)

 

EDIT:

Co do defraga - Win 7 chyba robi to automatycznie i dość sprawnie, że tak powiem. Nie widać, ni nie czuć tego, a pliki są zawsze zdefragmentowane.

Dzieki stary :) nawet o tym nie wiedzialem :), zrobilem sobie w miedzy czasie defraga i patrze ze byly one ostatnio defragmetowane wczoraj :)
Link to post
Share on other sites

a ja kiedys też taki byłem że co tydzień defragmentacja, scandisk, szukanie strasznych wirusów itd. Teraz dopóki mi system startuje i odpala mi się to co chce to nic nie skanuje, od kiedy mam 4gb ramu defragmentacji nie robie bo i tak nie czuje róźnicy w działaniu dysku. Jakiś eset działa w tle i tylko taki problem że co miesiąc trzeba sciagać 35mega i instalować bo to trial (ale za to legalny). Antywirus działający w tle jest a jakoby go nie było, taki fajny. Ja się taki leniwy zrobiłem od kiedy do pracy poszedłem :)

Inna sprawa że żeby cos znaleźć na dysku to często korzystam z wyszukiwania po nazwie pliku ale ja nigdy przesadnie porzadkowy nie byłem. Ja mam 500tki to zawsze 2x200 i reszta jekieś 75 na system.

Link to post
Share on other sites

Pytanie o partycje, wcześniej wszystko robiłem instalując system, teraz zapomniałem i zrobiłem jedną partycję C, czy to podzielić? Bo jakoś w XP nie ma opcji zmiany wielkości partycji jak w Viście i 7, a muszę jutro oddać klientowi komputer. A PartitionMagic mam jedynie w wersji demo, a znalezienie Crack do wersji 8 jest trudno.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc lepiej zgraj co trzeba na pendrive i zainstaluj od nowa system.

 

Ew. na płytę CD/DVD.

 

IMHO zmiana rozmiaru istniejącej partycji nie jest bezpieczna i mimo tego, że są do tego programy to nie znaczy, że wszystko będzie OK.

Racja, może nawet dysk paść, tzn. umrze.

Link to post
Share on other sites

A ja wolę wbudowane narzędzia, jestem świeżo po reinstalacji i wystarczyło się nie spieszyć a wszystko jest dobrze. Co do softu to wszystko zależy od tego czy potrafimy się nim odpowiednio posługiwać, już niejeden "pokaleczył" się np. SwissKnife lub PartitionMagic. Wszystko kwestia doświadczenia i odrobiny ostrożności bo stracić dane nie jest trudno.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...