Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam pytanie które wymaga pewnego wyjaśnienia, mianowicie są pewne 2 budynki, pierwszy z nich posiada podłączenie do internetu wraz z modemem, w drugim internetu nie ma, dostałem zadanie żeby "przeciągnąć" internet z pierwszego budynku do drugiego, pytanie która metoda będzie najlepiej ? zastanawiałem się czy nie przeciągnąć po prostu skrętki ale odległość między tymi domami to 117m. więc wpadłem na pomysł zastosowania SF/FTP czyli kabla o zasięgu 250 m ale przeczytałem że przez ekranowanie sa czasami problemy z kablem, więc może WiFi ? pytanie następujące jeśli chciał bym połączyć 2 domy przez wifi to jak to najlepiej zrobić (odległość około 117m) jakie urządzenia będą m potrzebne i co muszę o tym wiedzieć ? zastanawiałem się czy nie dało by się kupić 2 porządnych routerów (wraz z dodatkowymi antenami) i jakoś to podłączyć ? jeśli ktoś wie jak takie coś wykonać prosił bym o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz po wifi to nie rób nic po antenach dookólnych tylko bym radził jak już to na antenach panelowych bądź kierunkowych (są efektywniejsze). Ma to sens jedynie gdy nie ma nic między budynkami.

 

Jednak moim zdaniem nic nie pobije kabla. Jak się boisz że zwykły kabel miedziany nie wystarczy to poprostu pociągnij światłowód.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zastanawiam się bo teoretycznie kabel miedziany działa do 100 m a tu jest o 17 m za dużo,

Kiedyś łączyłem na switch-ach 3COM prawie 130M i działa już kilka lat całkiem sprawnie. Nawet znajomy wziął tester z firmy i wszystkie parametry były w normie. Jednak może działać a nie musi. Może jest możliwość wpiąć swicha np. na środku odległości ?
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...