Skocz do zawartości

i7 3770k temperatura w spoczynku


Recommended Posts

Złożyłem wczoraj nowego kompa. i7 3770k z chłodzeniem boxowym na msi z77a g-43. Mam pytanie odnośnie temperatury pracy. Nie instalowałem jeszcze windowsa (brak czasu :) (co będzie w stresie - strach pomyśleć...) ale zastanawia mnie temperatura w biosie - waha się od (na starcie) 39 stopni po czym po 4-5minutach sięga 44-45 stopni i na tym poziomie się utrzymuje. Mam pytanie, czy to normalne? Czy warto serwisować taką rzecz? Dodam jeszcze że fabrycznie położoną pastę na boxowym radiatorze wytarłem i położyłem na procesor Arctic Cooling MX2 1g Mile widziane opinie użytkowników nowej serii ivy bridge. Z góry dzięki za porady.

Link to post
Share on other sites

No i masz jedną zaletę boxowego chłodzenia (wysokie temperatury). Drugą jaką mogę Ci wskazać jest głośny wentylator, a jedyną wadą jest mała ilość zajmowanego miejsca, dlatego na Twoim miejscu kupiłbym jakieś inne chłodzenie.

 

Fortis 1225 na przykład

Edytowane przez vilgefortz_pl
Link to post
Share on other sites

No i masz jedną zaletę boxowego chłodzenia. Drugą jaką mogę Ci wskazać jest głośny wentylator, a jedyną wadą jest mała ilość zajmowanego miejsca, dlatego na Twoim miejscu kupiłbym jakieś inne chłodzenie.

 

Fortis 1225 na przykład

 

dzięki za porady ale w chwili obecnej nie będę kręcił procka, także dodatkowe chłodzenie nie jest mi potrzebne. Problem i zarazem pytanie dotyczy temperatur na boxowym chłodzeniu i czy jest to normalne.

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem windowsa, poniżej wyniki:

 

i7 3770K boxowe chłodzenie, płyta główna msi z77a g-43, obudowa fractal design r4

 

Prime stress test 15 minut:

maxymalna temperatura była 71 stopni, a tak to utrzymywała się w okolicach 68 stopni.

 

Stan spoczynku: max 32-35 stopni.

 

Także proszę Was o informację czy takie temperatury są ok (szczególnie stress)

 

Ps. Zauwayżłem jeszcze jedną rzecz. Niepokoi mnie rozbieżność temperatur pomiędzy corami w stanie spoczynku (w stresie bardziej równo idą), która momentami wynosi 6 stopni, a tak to stale prawie jest w okolicach 4. Najbardziej gorący jest Core 0 i im dalej tym zimniej, czy jest to normalne? :)

Edytowane przez Pocotokomu
Link to post
Share on other sites

1. Sprawdzanie max temperatury CPU to nie prime95 tylko Intel Burn Test ( nie radze przed wymiana chlodzenia)

2. Spoczynek temperatura ok

3. Max jakie podaje intel 67.4°C

4. Rozbieznosc miedzy rdzeniami normalna

 

Generalnie to co masz jest "normalne" na boxowym chlodzeniu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...