Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie i przepraszam za niejednoznaczną nazwę tematu, ale nie wiem jak to ubrać w słowa :P

 

Gdzieś tak od tygodnia spotykam się z następującą sytuacją. Siedzę sobie w necie, w tle włączone WTW. Pokazuje się przy nim dymek "Multilogowanie" podany adres IP, data, godzina. Po niecałej minucie kolejny dymek "rozłączenie" i znów podany wyżej adres IP. Myślę sobie, że ktoś zna moje hasło, no to zmieniłem je, ale nic to nie dało.

To ta najmniej uciążliwa część problemu.

Gram sobie w Guild Wars 2, instancja. Nagle 10-sekundowy lag a potem network error. Sprawdzam stan sieci - nie ma połączenia. Router pokazuje problem z modemem ADSL. Trwa to jakieś 15 sekund, pomaga opcja "Rozwiąż problemy" w systemowym tray'u, ew. restart routera.

Innym razem, już przy logowaniu prosi o dodatkową autoryzację, bo logowanie jest z innego adresu IP. Patrzę, a tam raz Bychawa, raz Sosnowiec mi pokazuje - mieszkam w Lublinie. Z ciekawości wpisuję wyświetlone adresy IP w przeglądarkę i wyskakuje okienko logowania do mojego routera.

Powtarza się to ze 2 razy dziennie, w najmniej oczekiwanych momentach niestety :(

 

Mój router - Netgear DGN2200

Netia 20Mb/s, łącze asymetryczne.

 

Proszę o pomoc, może to kwestia ustawień?

Link to post
Share on other sites

Ustaw recznie DNSy bo mozliwe ze tam gdzies masz jakies konflikty.

 

Ok, znalazłem takową opcję w panelu. Nie mam natomiast pojęcia, gdzie mogę znaleźć te adresy... Mam do wyboru " Uzyskaj automatycznie od dostawcy internetowego" oraz "Użyj tych adresów DNS: podstawowy i pomocniczy"
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dzięki za pomoc, jak na razie śmiga ;D Najwyżej potem będę się skarżyć

Niestety... gdzieś po 2 dniach wszystko od początku...rozłącza na minutę i łączy ponownie z innego adresu IP, zazwyczaj też pokazuje inną miejscowość.

 

W ustawieniach routera przy adresie IP mam zaznaczoną opcję

"Uzyskaj dynamicznie od usługodawcy internetowego"

ale jest też do wyboru

"Użyj statycznego adresu IP:"

 

Jak myślicie, czy jeśli wpiszę jeden z tych adresów z których się łączę jako statyczny, będzie działać? Czy na prawdę pozostał mi kontakt z Netią? :(

 

PS. Przepraszam za niecnego up'a, jeśli trzeba, warna przyjmę na klatę

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...