Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Build log Biafry

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
611 odpowiedzi w tym temacie

#1 Biafra

Biafra
  • Nothing shocks me.

• 6458 postów
  • Miejscowość:Antwerpia

Napisano 07 wrzesień 2012 - 20:38

*
Popularny

Nadejszła wiekopomna chwila ;)
Temat o pseudomoddingu mojego CMa uważam za otwarty!

1) PRZEPROWADZKA
Zaczniemy od tego, że w zeszłym tygodniu zakończyłem przeprowadzkę do nowego lokum. W związku z tym zmieniło się moje centrum sterowania wszechświatem. Nim zaprezentuję uprzejmie informuję że moja kobieta przebąkuje coś o przemeblowaniu więc nawet nie brałem się za organizację kabli pod biurkiem. Obecnie miejsce pracy wygląda tak:
cdhQM.jpg

2) SCYTHE KAZE MASTER PRO ACE (dobrze że nie jeszcze SUPER UBER HIPER MEGA)

W przypadku tego ustrojstwa zdjęcia powiedzą więcej niż tysiąc słów ale muszę podać trochę konkretnych informacji gdyby ktoś był zainteresowany sprawieniem sobie takiego. Ja wybrałem właśnie ten kontroler bo kręci mnie lekko "analogowy" feel metalowych gałek.

Powierzchnia wykonana jest ze szczotkowanego metalu i trudno nie pochwalić ogólnego uczucia obcowania z produktem bardzo wysokiej jakości. Pachnie mi tu starymi wzmakami unitry :D

UeUJ1.jpg

Kontroler pozwala na obsługę 6 wentylatorów i 6 dołączonych do zestawu czujników temperatury. Pokrętła w wyższym rzędzie pozwalają na przełączanie się pomiędzy czujnikami temperatury i odczytami prędkości obrotowej obsługiwanych wentylatorów.
Niższy rząd to pokrętła regulujące prędkości podłączonych pod kontroler śmigieł. Pokrętła stawiają lekki opór bez wyczuwalnych skoków. Wartości regulujemy z dokładnością do 30 rpm. Kontroler pozwala także na wyłączenie danego wentylatora.
Jak dla mnie piękny kawałek elektroniki.

3) PANEL BOCZNY I KATODY

Na dobre nocne fotki musicie poczekać aż odzyskam aparat :) Obecnie tylko poglądowo zaprezentuję jak to wygląda w świetle dziennym.

Ze względu na bardzo przystępną cenę zaopatrzyłem się w 2 pack białych katod sharkoon i zamontowałem je na górze i dole budy. Gotowy panel zakupiłem z CMstore Europe. Dlaczego? Bo jestem leniwy i na wygnaniu nie posiadam narzędzi które pozwoliłyby na samodzielne wycięcie okna w budzie (a ceny usług tutaj powalają).
Katody mają wystarczającą moc. Dobrze oświetlają wnętrze i właściwie nie widzę powodu do przesiadania się na paski LED (czytaj- nie chce mi się w to ładować więcej kasy). Jako że moja kobieta szczerze nienawidzi podświetlania w komputerze i przy oglądaniu filmów udaje że wypala jej ono oczy zamontowałem pstryczek elektryczek widoczny na zdjęciu z kontrolerem.
0xXFs.jpg

Starsze zdjęcie:
9yjfZ.jpg?1

Co w planach i ogólne uwagi.
-Gwałt na darmaczu aby zrobił przedłużki w kolorach moro. Zielone, piaskowe i brązowe nitki do 24pin, proca i grafiki. Chcę zachować kolorystykę radiatorów na sekcji płyty. Wydaje mi się że to jedyne rozsądne wyjście przy kolorystyce wentyla macho. Przynajmniej ja jeszcze czegoś takiego w akcji nie widziałem.

-Staram się przekonać siebie że potrzeba mi czegoś więcej niż 6950. Na ten moment wygrywam. Zobaczymy co z tym zrobię.

-Koszyk na dyski zostaje bo dysków mam bardzo dużo. A potrzebuję jeszcze więcej. (Na zdjęciach część wyleciała do serwera żeby zabrać tony danych które potem obrabiam na swoim kompie. To tak w ramach pracoholizmu.

-Jeśli w długim poście zrobiłem błąd ortograficzny--> PW. Poprawię i podziękuję. To tak aby nie śmiecić w temacie.

-Czekam na komentarze i sugestie. Inteligentne byłyby szczególną uciechą.

EFEKT KOŃCOWY

R50of.jpg

xvX6E.jpg

kXsSy.jpg

gqxqn.jpg

XYujj.jpg
HSQym.jpg

WODOWANIE:

UGbX6je.jpg

PRZESIADKA DO ENTHOO PRIMO

yVd3xO4.jpg

h66lOWI.jpg

CRZOc4K.jpg

zQ0kgaB.jpg

Stan obecny:

mXXh8KJ.jpg

• 26
Phanteks Enthoo Primo/Koolance LC
Widzisz coś łamiącego regulamin? Kliknij przycisk "Zgłoś".

#2 Kubuś_73

Kubuś_73
  • GUBERNATOR

• 2460 postów
  • Miejscowość:Nowy Jork

Napisano 07 wrzesień 2012 - 20:42

GOOD!
Zrób coś ciekawego to może mnie zainspirujesz jakoś :rotfl:
ps: moja propozycja: nie myślałem żeby dać tego ohydnego CM na stolik?; stealth mode napędu

Użytkownik Kubuś_73 edytował ten post 07 wrzesień 2012 - 20:44

• 0

PC II Phenom X6 1100T II Fortis 1225HE II GIGABYTE 990XA-UD3 II Kingston HyperX 2x4GB II EVGA GTX570 II Dell U2312HM

APPLE II iPhone 5 II iPad 2 II MacBook Pro II iPod Classic 80GB

#3 Sony156

Sony156
  • Maniak

• 5000 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 20:42

Woow, amazing. Piękne stanowisko.
P.S
biurko z ikei?:D

Użytkownik Sony156 edytował ten post 07 wrzesień 2012 - 20:50

• 0

#4 Biafra

Biafra
  • Autor tematu
  • Nothing shocks me.

• 6458 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 20:55

Chciałem dać na stolik (tak sony- promocja w ikei €10 więc kupiliśmy dwa %-))ale jest szklany i tafla za bardzo się ugina pod kompem. Słowem myślę że by dupła ta szyba. Komp jest jednak strasznie ciężki.
  • 0

#5 philips

philips
  • Entuzjasta

• 673 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 21:42

Eleganckie stanowisko :) Poza tym mam pytanie odnośnie kontrolera obrotów, jak długo jest on już w Twoim posiadaniu i czy sprawdziłeś obecnie jak intensywnie świeci prawy status RPM wentylatorów w porównaniu z innymi statusami w tej kolorystyce?

Posiadam Scythe Kaze Master Pro 5.25 Black i będę musiał już drugi raz go reklamować z tego samego powodu co wcześniej, tzn do czwartego kanału miałem podłączony tylko czujnik temperatury (podobnie jak u Ciebie), a gdy już chciałem zrobić z niego użytek to się okazało, że świeci zdecydowanie intensywniej w porównaniu z pozostałymi informacjami w tej samej kolorystyce. Teraz niestety jest to samo, rzadko kiedy wentyl pracuje na 1xxx RPM i gdy go podkręcę to "jedyneczka" bije po oczach jak za nowości... Niżej zdjęcia choć na żywo wręcz rzuca się to od razu w oczy.

Spoiler

• 0

#6 Biafra

Biafra
  • Autor tematu
  • Nothing shocks me.

• 6458 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 22:31

Faktycznie widać to u Ciebie! U mnie ta pierwsza cyfra ma taką samą intensywność jak cała reszta. To musi być jakaś wada Twojej sztuki chyba :( Zrobię Ci zdjęcie mojego jak odzyskam aparat ale problem tu nie występuje.

Edit:
Kontroler mam dopiero od miesiąca.

Użytkownik Biafra1987 edytował ten post 07 wrzesień 2012 - 22:34

• 0

#7 Sony156

Sony156
  • Maniak

• 5000 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 23:01

ja mam scythe kaze master od okolo roku bodajze i wszystmo ladnie swieci, poprzedni wlasciciel reklamowal wlasnie na ten obiaw i dostal nowke a ja odkupilem od niego :D
  • 0

#8 philips

philips
  • Entuzjasta

• 673 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 23:56

No właśnie, jakaś trefna sztuka i to już druga u której występuje taki objaw mniej więcej w tym samym czasie. Kontroler kupiłem 19.07.2011 i jakoś pod koniec stycznia oddałem go na gwarancję, a dnia 08.02.2012 odebrałem już nówkę sztukę więc liczmy ~6miesięcy, i teraz znów po 8miesiącach ;/ Dodam, że kontroler działa 24h/7d ale nie spotkałem się nigdy wcześniej by tego rodzaju wyświetlacze elektroniczne się "wypalały".

Mam nadzieję, że u Was coś takiego nie wystąpi i nie okaże się to typową wadą tych kontrolerów.

PS: Przy okazji "Pro Ace" nie dosyć, że wygląda wyśmienicie to jeszcze z CM'ką prezentuje się znakomicie :) Szkoda, że rok temu jeszcze go nie było, właśnie czegoś takiego mi brakowało w ofercie Scythe'ka :)

Użytkownik philips edytował ten post 07 wrzesień 2012 - 23:57

• 0

#9 DomiHD2

DomiHD2
  • One Love...Chelsea <3

• 4803 postów
  • Miejscowość:Jadowniki
  • 3DMark 06:Benchmark.pl

Napisano 08 wrzesień 2012 - 10:02

Hej :) GPU z czarnym PCB lub Backplate koniecznie oplot na 24atx bo PCI-E od zasilacza wygadają bardzo fajnie oploty na kable od power restet itd, oraz czemu kabla od usb ( z przodu ) nie dałes za tacka tylko tak przez środek ? Ogólnie fajnie nie, masz chyba założonego jakiegoś danego koloru tylko tak by było ładnie ?
  • 0

#10 Biafra

Biafra
  • Autor tematu
  • Nothing shocks me.

• 6458 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 20:40

Faktycznie kabel od usb3.0 z przodu wygląda na tych zdjęciach dziwnie, ale taki nie jest. Idzie za tacką i wychodzi z przepustu pod kablem 24atx. Te czerwone kable to są tasiemki sata.

Jeśli chodzi o kolorystykę to po pierwsze ma być elegancko. Chciałbym przedłużki zachować w kolorach tych radiatorów na sekcji. Darmacz miał kiedyś zdjęcie takich idealnych na swojej stronie ale nie mogę tego już znaleźć.

Albo miałem szczęście albo w Ace poprawili problem z różnicą w intensywności wyświetlacza w różnych punktach.
Dołączona grafika
  • 0

#11 Tarrok

Tarrok
  • Znajomy tranzystora

• 1247 postów
  • Miejscowość:Lubelskie
  • 3DMark 06:Gdzieś tak będzie :)

Napisano 08 wrzesień 2012 - 20:54

Dopisuję by śledzić

Polecam wywalenie tego krzyża na Front panelu przed wentylatorem
  • 0

Moje Worklogi: Red Drake(zakończony) ; Caeme(anulowany)
i7-3930K@4,2GHz(EK Supremacy)|GTX 970 MSI 100ME@1470 Mhz(Swiftech MCW60) |16GB DDR3 2133Mhz|EVGA X79 Dark|Samsung SSD830 128GB|Samsung SSD 840 Pro 256GB|Seasonic Platinum 1000W|AIM SC808 |HAF X MOD.|HP ZR2740w v2 (2560X1440)|Beyerdynamic DT 860|alphacool vpp655(rebrand Laing D5)|logitech G602|Corsair K70 LUX RGB

#12 Saiya-jin

Saiya-jin
  • Maniak

• 3573 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 20:59

Moim zdaniem znacznie ładniejsze kontrolery robi Lamptron (aż ośmiu gałek też nie potrzeba).
  • 0

#13 Nerwus__2

Nerwus__2
  • Pecetowy Maniak

• 475 postów
  • Miejscowość:Lębork

Napisano 08 wrzesień 2012 - 20:59

dokładnie ,
  • 0

#14 jodla94

jodla94
  • Dyskutant

• 217 postów
  • GG:6256770

Napisano 08 wrzesień 2012 - 21:05

A mam pytanko co to za włącznik pod kontrolerem?
  • 0
Spoiler

#15 Biafra

Biafra
  • Autor tematu
  • Nothing shocks me.

• 6458 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 21:07

Ten kontroler obsługuje 6 wentylatorów. Ja mam podłączone 5 z budy (front, dwa na górze, tył, dół). Jedno miejsce wolne gdybym chciał dodać jeden na panel boczny. Pojemność więc moim zdaniem idealna. Pozostałe 2 pokrętła przełączają odczyty prędkości wentyli i z czujników temperatury. Co do lamptrona to... kwestia gustu. Ja osobiście nie lubię świecidełek z ekranami dotykowymi a te "analogowe" (jak pisałem to właśnie taki look mnie kręci) które miałem w rękach nie są wykonane z tak fajnego metalu (szlify na połysk na każdej krawędzi są zabójcze). Także jest to kwestia gustu a o nim jak wiadomo się nie dyskutuje ;)

Edit
@up- pisałem już- pstryczek elektryczek od katod :)

Użytkownik Biafra1987 edytował ten post 08 wrzesień 2012 - 21:07

• 0

#16 Nerwus__2

Nerwus__2
  • Pecetowy Maniak

• 475 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 21:11

http://www.angela.pl...5v2-czarny.html - mam taki i szczerze polecam , mon na wyjściu to 30W , więc do 5 wentyli na jednej Lini. Testowałem na 16 wentylatorkach , i nic się nie działo. 4 wentyle na kanał i nawet się nie nagrzał.
  • 0

#17 mynameisBON

mynameisBON
  • Modding

• 503 postów
  • Miejscowość:IE

Napisano 08 wrzesień 2012 - 21:14

Dawaj kompa na biurko! :) Ja specjalnie na ta okazję kupiłem większe biurko... które i tak okazało się nieco za wąskie na korsarza. Nie po to się modzi, by to chować.

Również boję się intensywnego oświetlenia, dlatego zdecyduję się chyba na diody led uv.
  • 0

Asus Sabertooth Z77 // Intel i5 2500K @4.3GHz +Corsair H100i +pasta Arctic MX-2 // Corsair Vengeance White 2x4GB - Evga GTX 670 +Backplate // Samsung 840 Pro 128GB // WD Blue 500GB // OCZ ModXstream Pro 700W // Tp-Link TL-WN751ND // Corsair 600T White + Clear side panel // Corsair AF120 QE 120mm + Bitfenix Spectre Pro 200mm // Windows 7 x64

Corsair 600T White - B&W modding

#18 Biafra

Biafra
  • Autor tematu
  • Nothing shocks me.

• 6458 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 21:21

Problem z długimi postami jest taki że ludzie ich nie czytają %-)

@up
Komp za bardzo wygina szybę na biurku, więc pewnie dupnąłby z całym osprzętem na ziemię gdybym go tam wstawił. Myślę o osobnej szafeczce biurowej, ale to na przyszłość i również w celu uniknięcia ssania kurzu z ziemii przez zasiłkę i BQ na spodzie budy.

@nerwus
Też ładny, ale: 1) mój bardziej mi się podoba, 2) wolę 6 kanałów osobno niż łączyć wentyle w tandemy (zwłaszcza że nawet obecnie kontroluję nim 5 sztuk 3) ponad wszystko- swój już mam więc wymiana na taki jak Twój byłaby zwyczajnie głupia :D
  • 0

#19 Nerwus__2

Nerwus__2
  • Pecetowy Maniak

• 475 postów

Napisano 08 wrzesień 2012 - 21:26

tylko podałem propozycje , każdy ma swój góst i tyle :) nie mowie że twój zły ale taki błyszczący się nie rysuje szybko ?
  • 0

#20 jodla94

jodla94
  • Dyskutant

• 217 postów
  • GG:6256770

Napisano 08 wrzesień 2012 - 21:27

Sam zastanawiam się nad zakupem kontrolera i szczerze mówiąc bardziej do gustu przypadł mi SCYTHE KAZE MASTER PRO ACE
  • 0
Spoiler

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych