Skocz do zawartości

G530 i Radeon 6770 lub 7770


Recommended Posts

Chciałbym kupić kartę graficzną do swojego "potężnego" komputera (g530, 8GB RAM-u, gigabyte z h61, zasilacz jest enermaxa 450 lub 500 W - nie pamiętam jaki i teraz tego nie mogę sprawdzić - ale jest ok bo sugerowałem się tym forum przy zakupie). Pierwotnie chciałem wydać do 400 zł i już się prawie zdecydowałem na radka 6770 od Gigabyte (399 zł), ale zobaczyłem, że za 450 można już kupić 7770 (też od Gigabyte) co mnie kusi. Nie ukrywam, że niski apetyt na prąd jest dla mnie plusem.

 

Pytanie jest takie: Czy mój procesor nie będzie zbyt drastycznie wąskim gardłem dla 7770? Chciałbym, wymienić go na i3 2120 ale to raczej pod koniec roku. Nie jestem maniakiem gier ale chciałbym mieć możliwość pogrania od czasu do czasu i zagrania w World of Tanks z ilością klatek większą niż mam teraz (czasem spada do 4 na niektórych mapach w niektórych sytuacjach).

 

Wybaczcie tak długi opis, ale chciałem abyście wiedzieli maksymalnie dużo i mnie dobrze zrozumieli.

Link to post
Share on other sites

Jako użytkownik Celerona G530 nie polecam Ci łączyć go z takimi kartami. Miałem porównanie Phenom II X4 955 + 8800GTX vs Celeron G530 + 8800GTX. Na platformie z Phenomem zdecydowanie lepiej gra się w nowe gry typu BF3 aniżeli na Celeronie. Są spadki spowodowane przez procesor.

Link to post
Share on other sites

Nie mam zamiaru zmieniać platformy. BF3 mnie raczej nie kręci (rozumiem, że to taki odnośnik wymagań jakie stawiają przed sprzętem gry), a nawet jeśli miałbym w to zagrać to spadek do 25 kl/s to dla mnie pryszcz. Problem polega na tym czy kupno 7770 zamiast 6770 będzie dla mnie opłacalne i da się odczuć w postaci większej wydajności w grach. Widzę, że zdania są podzielone.

 

Pozostaje mi doprecyzować moje pytanie:

Czy 7770 ma dla mnie sens, a jeśli nie to jaka karta? Oczywiście nie zakładajmy tutaj, że za miesiąc zmienię procesor - to może nastąpić najszybciej pod koniec roku.

 

Wielkie dzięki za zainteresowanie, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Pozostaje mi doprecyzować moje pytanie: Czy 7770 ma dla mnie sens, a jeśli nie to jaka karta? Oczywiście nie zakładajmy tutaj, że za miesiąc zmienię procesor - to może nastąpić najszybciej pod koniec roku.

Ma sens jeśli zamierzasz wymienić procesor, nie koniecznie za miesiąc, ale w najbliższym czasie, wtedy karta rozwinie skrzydła, chodzi o to że dokładając trochę kasy masz lepszą i wydajniejszą kartę ale aby było to widoczne procesor musi dawać radę. Nikt ci nie zabroni też używania lepszej karty na gorszym procku ale jak kupisz kartę tańszą a z czasem nowy procek to znowu karta będzie ograniczać, więc to nie jako zakup przyszłościowy

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj lub jutro będę już miał GV-R777OC-1GD i jeśli kogoś interesują wyniki jakie osiągnie w połączeniu z g530 to jestem gotów go przetestować i podzielić się wynikami. Piszę ten post bo dla samego siebie pewnie by mi się nie chciało tego sprawdzać za pomocą 3DMark itd.

Edytowane przez Webitus
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

G530 wszędzie daje sobie radę z tą kartą po za bf3, gta 4, nfs most wanted i innych frost bite'owych lub wymagających 4 rdzeni grach- miałem właśnie takie combo g530+ 7770. 2 rdzenie to już teraz przymało do grania, chyba że mowa o szybszych pentiumach lub i3.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...