Skocz do zawartości

ASUS GTX 560 ti vs GTX 670. Którą wybrać?


Recommended Posts

Mógł byś mi wysłać jakiś link do takiego testu ,bo nie mogę znaleźć.To tak ,jak karta jest wykorzystywana w pełni ,to jest ona słaba ,czy procesor nie daję rady i wszystko przechodzi na kartę,bo nie rozumiem .Bo ,ja i tak kupie gtx 670 i pewnie będzie dużo lepiej ,a jak różnica nie będzie ,aż tak odczuwalna to po prostu kupie procek od intela i5 i będę miał z głowy dużo nie będę musiał dołożyć jakieś 300zł,ale widziałem to w testach to buldek ,aż tak źle się nie spisuje ,jeśli chodzi o bf3,

 

Więc tak.

Tu daję filmik z yt z testu gtx 560 ti i intel i5 ,szczerzę powiem ,że jestem mile zaskoczony z wyniku mojego kompa .Wynik jaki uzyskałem proszę porównać z tym na filmiku.Na rozdzielczości 1600x900 ustawienia:niskie:80+,minimalne 80 + .wysokie ,60 +,ultra 40 + ,rozdzielczość, 1920x1080 niskie :80+,minimalne 79+,wysokie 50 +,ultra 30 -50 .3 razy się zdarzyło ,że było 28 ,a testowałem dosyć długo biegając ,po całej mapie ,a własnie gra była testowana na tej samej mapie i w tych samych miejscach co na filmie i nie tylko,więc tak myślę ,że wymiana procka nie ma sensu i raczej nie w chodzi w grę i na koniec autor napisał ,żeby grać na ultra to trzeba kupić gtx 580 i dokładnie widać ,ze na filmie autor miał spadki fps i gra spowalniała.
Link to post
Share on other sites

Bo sprawa wygląda tak: jeśli masz procesor który ogranicza kartę to przy graniu msi afterburner pokazywał by wykorzystanie karty na mniejszym stopniu niż np 95% był nie dawno na tym forum temat gdzie użytkownik miał dobrą kartę i sprzęt a kiepski procesor i dziwił się że bf3 mu się ciął, jego wykorzystanie grafiki w grze było na poziomie 55%, karta chciała przetwarzać więcej informacji natomiast procesor nie był w stanie takiej ilości dostarczyć.

 

U ciebie jest wykorzystanie na dobrym poziomie, czyli karta nie jest bardzo ograniczana przez procesor, jednak jest drugi parametr decydujący o komfortowym graniu czyli minimalna ilość fps. O ile maksymalnie możesz mieć np 80fps o tyle poważne spadki minimalnej ilości fps są bardzo odczuwalne. Teoretycznie oko nie widzi zmian ilości fps powyżej 25fps, spadek poniżej tej liczby daje nam wrażenie przycięć czy zamuleń. stąd moja sugestia aby sprawdzić i porównać te wartości. Buldożery to dobre procesory jednak amd za bardzo skupiło się na czystej matematyce niż na normalnych użytkownikach, przez co przy teoretycznie dobrej wydajności w grach wypadają przeciętnie, a do tego praktycznie większość użytkowników wykorzystuje kompa, bo nie oszukujmy się - ilu na 100 użytkowników potrzebuje kompa np do szyfrowania i deszyfracji...

Link to post
Share on other sites

NO masz racje ,więc jak to jest nie muszę zmieniać procesora wystarczy ,że kupię kartę graficzną ,bo wynik porównany do tego filmiku jest bardzo podobny .

 

//Po co cytujesz cały post poprzedzający? Odsyłam do regulamin pkt 2 j //Igorrodz

Edytowane przez Igorrodz
usuwam zbędny długi cytat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...