Skocz do zawartości

ASUS GTX 560 ti vs GTX 670. Którą wybrać?


Recommended Posts

Witam.Mam taki problem z moim komputerem.Zakupiłem go miesiąc temu z myślą,że prawie każda gra pójdzie mi na full detalach bez problemów i rozczarowałem się.

A chodzi o to ,że np ,jak gram w Battlefielda 3 na ultra ,zależy od mapy ,zazwyczaj gra chodzi płynnie ,to na bardziej wymagających mapach takich ,jak ,np,Złomowisko z dodatku QC gra sie przycina ,oczywiście grać się da ,ale bardzo mnie to denerwuje na takiej mapie ,jak Ziba Tower gra chodzi płynnie 35 -70 fps.

Moja specyfikacja komputera to:

ASUS GTX 560 TI 830/4008 mhz Direct CU II

Procesor:AMD FX-8120 z 3.1 na 4.5GHZ 8 rdzeni OC

Pł.GŁ ASUS MOTHERBOARD M5A97

RAM:x2 4gb GOODRAM=8gb 1600mhz

Chłodzenie procka:XIGMATEK PRIME SD1484

DYSK SEAGATE BARRACUDA 7200.14

Zasilacz be quiet 450 W

I teraz tak ,pytałem się na innym forum czy to może być wina karty graficznej ,bo mogą się trafiać po prostu nieudane egzemplarze,ale inni twierdza ,że karta jest w porządku ,że procesor słaby .No ok ,ale podkręciłem go do 4.5 i jest lepiej w Call of Duty Black ops multi stałe 91 fps.Podkręciłem minimalnie kartę i też jest lepiej ,ale to jeszcze nie ten zamierzony efekt.Ludzie pisali mi ,żebym, zmienił procek na i5(w testach widziałem ,że i5 2500k miał 3fps więcej w bf3 ,więc to raczej nie przez procesor) ,ale jednak ,to jest trudniej sprzedać niż karte i teraz pytanie czy GTX 670 rozwiązał by ten problem ,jest to karta o około ponad 60% mocniejsza od mojej ,więc problem powinien zostać rozwiązany.Bo widziałem ,że ludzie też mieli problem z taką kartą ,jak moja ,może na wersji TOP było by inaczej,ale w to już nie chcę wnikać .Po prostu chcę ,aby bf3 i przyszły medal of honor warfighter chodził mi na ULTRA i full hd bez zająknięcia,a dla informacji gram teraz na rozdzielczości 1600x900 i chcę jeszcze dokupić dysk ssd ,więc też kilkanaście fps przybędzie.Proszę o rozsądne odpowiedzi.Pozdrawiam

 

//Poprawiłem tytuł. Odsyłam do regulamin pkt 2 g //Igorrodz

Edytowane przez Igorrodz
poprawa tytułu tematu
Link to post
Share on other sites

Zaraz ci fapboty wypomną, że to przez "procesor i trzeba go niezwłocznie wymienić na 2500k" -_-

 

 

Co się dziwisz, że na ultra ci ścina? Ziba, Złomowisko (ogólnie all mapy CQ) są bardzo małe i dużo się na nich dzieję, dlatego tak jest, a nie inaczej.

 

Wymiana na 670 ofc ma sens, bo to prawie 2x lepszy FPS w grach.

Edytowane przez Anoizmrox
Link to post
Share on other sites

Dzięki ,więc zdecyduję się na kupno gtx670 ,bo na stronie gametrade .pl (forum) pisali mi ,że mam tak ****owy procesor (sory za wyrażenie) ,że nawet ,jak bym 2x gtx690 wsadził to by nic nie pomogło ,a na yt widziałem ,jak na moim procku grają bez problemu ,więc dzięki za pomoc ,a zapewne pisałem z fanboy'ami INTELA.Pozdrawiam

 

A tu podaje link do filmu na yt ,gdzie koleś testował gry na dysku ssd i twierdzi ,że jest przyrost FPS

http://www.youtube.com/watch?v=_AMdZBnaqcs&feature=plcp

Link to post
Share on other sites

Jedni twierdzą, że SSD nic nie daje, jedni twierdzą, że klatek doda. Jedni testowali, jedni nie... To jak to w końcu jest?

 

Osobom, które nie są zainteresowane oglądaniem całego filmu proponuję przewinąć go do 4.00 i poświęcić minutę.

 

Sony, czekamy na Twój teścik :) mst już zrobił, ale to wciąż 1:1 haha

Link to post
Share on other sites

Koledzy koledzy drodzy. Przede wszystkim zacznijmy od tego że trzeba wiedzieć jakie gry bierzemy pod uwagę.

 

1.W grach które wczytują świat na bierząco fps wzrosną i nie będzie freezów (np. minecraft, Lineage II)

2. W grach w których jest coś doczytywane (np. na przybliżeniu lepsze tekstury) lecz świat się ładuje przed wzrosną fps delikatnie i tylko w pewnych momentach. (np. dead island, arma II)

3. W grach w których wszystko jest wczytywane na raz fps nie wzrosną. (np. call of duty), bądź wzrosną minimalistycznie.

 

Lecz we wszystkich przypadkach jakiekolwiek ładowanie będzie o wieele krótsze. Tak więc skończcie rozczulać te brednie że ssd nic nie daje. Trzeba brać pod uwagę różne kwestie, kategorie i silniki gier.

 

Idealnym przykładem zawsze podaję Lineage II i porównanie HDD vs SSD (bez problemu znajdziecie na yt)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rexlu prawda, tyle że autor pisał o BF3, więc odpowiedziałem, że w tym tytule dodatkowych fps nie wyciągnie.

 

Nie wiem u kogo Ty widzisz "brednie", o tym że dysk SSD nic nie daje - nikt nic takiego nie napisał. Oczywiście, że daje, ale my tutaj rozmawiamy o fps w danym tytule, więc nie wyskakuj tutaj z bełkotem informacji.

 

Więc kończąc: w tytułach, które interesują autora, po kupnie SSD przyrostu FPS nie zauważy. W wczytywaniu różnica będzie. W innych tytułach to już inna bajka, a ogólnie SSD to bardzo rozsądny zakup.

Edytowane przez mst
Link to post
Share on other sites

że mam tak ****owy procesor (sory za wyrażenie)

 

procka zmieniać nie musisz , na tym co masz OC-niętego na 4.5Ghz , możesz spokojnie dać jakąś mocniejszą grafe , od siebie polecam za 1540 pln , HD7970 wer. 1GHZ Gigabyte Radeon HD7970 3GB DDR5/384bit , karta posiada dobre chłodzenie WindForce X3 , jak również dysponuje jeszcze zapasem mocy w postaci OC

Link to post
Share on other sites

Sorki ,ale zdecyduję się na Gigabyte GTX 670 WINDORCE 3X ,własnie zastanawiałem się też nad hd 7970 ,ale w testach GTX670 wychodzi lepiej ,myślałem też ,żeby trochę poczekać i dopłacić do gtx 680 ,ale zdecydowałem ,że się nie opłaca ,bo dużego aż tak bardzo skoku mocy bym nie zauważył ,a jednak jest to różnica ok 400-500 zł zależy od wersji ,a na razie mam kasę tylko na gtx 670 .A na kupno produktu od nvidi oczywiście przekonuje mnie PhysX i nie tylko ,bo karty od firmy Nvidia mam od kilku lat i raczej przy nich zostanę,Więc dobrze ,że nie muszę procka zmieniać,bo już się trochę przestraszyłem po ostatniej rozmowie na forum.Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Więc tak ,prosił bym aby ktoś na poważnie mi doradził czy dokupić gtx 670 ,czy wymienić mojego fx 8120 na i5 3570k ,bo oglądałem testy mojego procka i i5 to widać ,że w grach i5 lepiej wychodzi w fx 8120 jest większy spadek fps np.jak fx miał najmniej 10 w danej grze to i5 w tej samej grze ponad 30 lub ,jak i5 miał najwięcej 108fps0 to buldek miał ponad 70 fps,wiec proszę o radę.

Link to post
Share on other sites

tak jak @delfinn napisał z powodu większego narzutu sterowników nvidii na cpu do fx-a lepiej brać radeona

 

do podkręconego fx-a to raczej lepiej kupić HD7950 http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd7950-3gb-ddr5384bit-dvihdmimdp-pci-express,30167.html

 

 

co do zmiany podzepsołów , to chcesz kupić na raz nową płyte+i5 3570k+nową karte ?

Edytowane przez ken26
Link to post
Share on other sites

Witaj

Upewnij sie ze inne podzespoly dzialaja poprawnie (np.dysk) a jesli tak to wymien karte grafiki i zostaw procesor na @4.5GHZ

Tak i5 SB/IB bedzie lepsze do gier od FX-8120 ale najwiekszego kopa dostaniesz po wymianie karty . Zmia a na i5 i zostawienie 560ti to bledna decyzja.

Link to post
Share on other sites

Nie nie ,zamierzam zrobić tak ,kupić i5 3570k i zobaczyć ,jak będzie chodził ,a później sprzedać 560 ti

 

troche bez sensu , tak jak @batdal napisał najlepiej procek zostaw a zmień grafe , tylko do niego lepiej brać jakiegoś radka , nie patrz się na marke , tylko na wydajność a w twoim przypadku lepiej wyjdziesz kupując radeona

 

osobiście zmieniam karty to raz na gf-y , a innym razem na radki , (obecnie mam gtx-a ) , zależnie od tego co będzie w danym segmencie wydajniejsze i pod dany konfig , i tobie na przyszłość radzę robić tak samo

Edytowane przez ken26
Link to post
Share on other sites

czyli grafika jest w pełni wykorzystywana, więc sprawdź minimalne, średnie i maksymalne fps-y, na necie wiele testów jest z różnych konfiguracji z tą kartą i można porównać, jeśli minimalne fps-y są mniejsze niż na konfiguracjach na innych procesorach to będziesz znał odpowiedź co do twojego procka

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...