Skocz do zawartości

Smartfon do 600zł (nowy, bez simlocka)


Recommended Posts

Witam, mogę wydać 600zł na nowy telefon. Aktualnie mam samsunga galaxy mini z lipną baterią i uszkodzonym slotem na karty pamięci...

 

Na czym mi zależy:

 

- Bateria na minimum 2 dni lekkiego użytkowania (żadnych gier czy filmów)

- Ekran na tyle duży, że można w miarę wygodnie napisać smsa czy maila.

- Telefon ma być nowy, na gwarancji i bez simlocka.

 

 

Przy telefonie nie będę nic grzebał, wgrywał itd. nie mam na to czasu. Tak naprawdę to na oku miałem Xperię Arc, ale 1000zł to dla mnie za dużo, żeby dać za słuchawkę.

 

Proszę o realne oferty, najlepiej linki do aledrogo. Zaraz posypią się odpowiedzi w stylu Xperia Neo V, ale ja nie widzę nigdzie oferty poniżej 750zł na ten telefon. A jak miałbym już wywalić prawie 800zł to dopłaciłbym już do Arc. Z kolei SE Live ma dla mnie za mały ekran, żeby odpowiedzieć na SMSa...

 

Co powiecie na Nokia Lumia 610? 500zł, 3,7" 480x800...

Link to post
Share on other sites

Lumia 610 odpada, 256MB RAMu to za mało, sporo aplikacji (głównie gier) nie działa. Dokładając kilkadziesiąt złotych kupisz Lumie 710. To już całkiem sensowny telefon.

Pokaż mi tą lumię 710 za 500+kilkadziesiąt złotych.

 

Telefonu nie będę używał do grania w gierki. Ale miło byłoby gdyby przeglądarka działała w miarę płynnie przy włączonym w tle mailu.

Link to post
Share on other sites

Jeśli pominiesz funkcję nagrywania filmów i nie będziesz używał smartfona do gier, bardzo fajny jest Samsung Galaxy GIO. Na androidzie 2.3, aparat 3,2 MPix, bateria starcza mi na około 3 dni, niewielka pamięć, ale mozna wsadzic kartę do 32 GB. Chciałem wydać nawet 1200 zł, ale przekonał mnie znajomy do zakupu tego modelu i naprawde nie żałuję.

Edytowane przez mw1975
Link to post
Share on other sites

se live with walkman na stockowym androidzie 2.3.4 kupisz na allegro nówke z salonu z gwarą za ok 500 zł na stockowym andku nie cina przy niczym. procek 1 gh i andreno 205 daje rade. Mi sie pisze smsmy wygodnie choć łapy mam duże ; d ale to ekran 3.7 więc może za mało dla Ciebie ; )

 

bebechy ma takie same co se arc tylko ekran mniejszy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zyskujesz lepszy ekran (65K vs 16MLN), więcej RAMu (256MB vs 512MB), lepszy procesor (800MHz z Adreno 200 vs. 1.4GHz z Adreno 205), lepszy aparat z nagrywaniem HD, szybszy internet HSDPA.

Moim zdaniem zdecydowanie warto dopłacić.

Link to post
Share on other sites

Dobra, ale jak ja mam wykorzystać te megaherce? Telefonu będę używał do dzwonienia i pisania smsów, maili, sprawdzania pogody, rzadko map, cykania zdjęć i słuchania muzyki.

 

Są jakieś alternatywy, które mieszczą się w budżecie max 600zł?

Edytowane przez wallhack
Link to post
Share on other sites

Jako użytkownik lumii 710 i SGS+ powiem, iż jeśli nie zamierzasz bawić się w zmiany softów, rootowanie itp., a telefon ma służyć do dzwonienia, pisania sms, maili, przeglądania internetu to lepszym wyborem będzie lumia.

Minusem przynajmniej dla mnie jest zamkniętość systemu, ale jego płynności działania android nie dorównuje nawet w połowie. W WP nie ma różnicy w działaniu systemu pod obciążeniem, system jest w 100% gotowy do działania od razu po wpisaniu pinu, nie ma żadnego skanowania multimediów.

Jak jednak wiadomo nie ma róży bez kolców i są to - wyświetlacz, który ma co prawda 16mln kol. i gorilla glass , ale bardzo słabe kąty widzenia ( nawetmój poprzedni galaxy mini miał lepsze) oraz bardzo miękkie plastiki i słabej jakości powłoka - po upadku z ok. 20cm na parkiet obudowa się w dwóch miejscach ukruszyła, nie mówiąc już o schodzącej farbie z tylnej części obudowy przy jakimkolwiek kontakcie z szorstką powierzchnią.

Link to post
Share on other sites

tez tak mysle ze lumia w tej cenie będzie rozsądnym wyborem lecz to decyzja nalezy do Ciebie.

jesli mialbys dolozyc to za 750 zł mozesz tez wyrwac nowego LG L7 --wiem wszyscy narzekaja bo grafika lecz jemu jest potrzebny tylko do psiania wejscia na strone www i maile itp. po co wiecej pakować, za tą kasiore masz andka Ice cream sandwich gdzie u konkurencji zaplacisz grubo ponad tysiaka. nie jestem fanem lg lecz mozna by sie zastanwoic. pozatym podaje linka tu masz porownanie 4 w tej kwocie telefonow

--> http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/6256/6204/5476/5982/

 

a tu samego LG L7 -->> http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lg/optimusl7/LG-Optimus-L7.html

Edytowane przez Mandriv19
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie będę zakładał nowego tematu tylko podbijam bo budżet ten sam a chciałbym coś na androidzie.

Funkcje, które są dla mnie priorytetem to sprawnie i szybko działający net, dobre odtwarzanie muzyki i wiadomo - jakieś gry.

Budżet nie jest sztywny ale bez przesady.

 

Kiedyś byłem strasznym zwolennikiem Sony Ericssona ale oni coś w ogóle mają na androidzie teraz w tym przedziale cenowym ?

Link to post
Share on other sites

Mają SE Live wspomniany już w tym temacie i telefon wydaje się spełniać twoje oczekiwania, dla mnie miał za mały ekran (3,2"). O ile nie zależy ci na większym ekranie z dobrą rozdzielczośćią to trudno o lepszą propozycję w tym przedziale cenowym.

 

Dzisiaj dojechała ta lumia - jestem zachwycony. Ekran jest duży, ma świetną rozdzielczość, przez co czcionki są gładkie, ale najlepszy jest system. *****isty minimalistyczny design, w dodatku działa bardzo płynnie i ma intuicyjne rozmieszczenie funkcji, 100x lepsze to jest niż android :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...