Skocz do zawartości

Czy 660Ti to dobry wybór?


Recommended Posts

Chciałbym abyście pomogli mi wybrać kartę graficzną za mniej więcej 1000 do 1300zł. Myślałem o 660Ti bo cenowo mi pasuje i patrząc po różnych testach na necie, działa bardzo dobrze w grach, lecz nie wiem czy to dobry wybór. Szyna pamięci to tylko 192 bity i podobno karta w ogóle nie nadaje się do OC. Nie bedę raczej swojej karty podkręcać, chyba że lekko, ale czy ta szyna pamięci może mnie kiedyś zaboleć?

 

Jakie mam jeszcze alternatywy? Zależy mi na tym, aby karta miała 2GB pamięci i raczej była od nVidii. Oczywiście chciałbym (tak jak wszyscy) nie przepłacić i aby karta starczyła na te kilka lat. Procesor mam i5-2500K, reszta sprzętu również mocna.

Link to post
Share on other sites

Alternatywą ze strony ati jest 795, ma on 2GB pamięci tak jak chciałeś. Ale skoro wolisz coś od nvidi to 660ti będzie dobrym wyborem a szyna 192 spokojnie wystarcza ;) i będzie jeszcze sporo czasu starczać ;) Jeśli chodzi o oc to tak. 660 się do niego nie nadaje, jesli o to chodzi to 7950 jest lepszym wyborem bo spokojnie wyciszniesz tyle co 7970 stock a nawet więcej ;D

Link to post
Share on other sites

Dobra, dzięki. Karta jest nowa na rynku, a ja specem nie jestem, więc wolałem się upewnić czy to dobry wybór :) Poza tym moja aktualna karta ma przepustowośc pamięci 256 bit więc taki spadek może sprawiać wrażenie dziwnego :)

 

Jeszcze tak się zapytam dodatkowo, aby poszerzyć swoją małą wiedzę w tej działce - co powoduje że jedna karta nie nadaje się do OC a druga tak? Dlaczego 660Ti się do tego nie nadaje i co się stanie jak spróbuję go podkręcić?

Link to post
Share on other sites

Możliwe , że to po prostu mocno wykastrowana już wersja GTX680 .... i dlatego... To znaczy kartę da się podkręcić ale nie tak mocno jak radeony z serii 7xxx , które po OC dostają mocnego kopa :D

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

jest cienko z tą szyną na rozdz. 1920 + MSAAx8 , min FPS leci na łeb , dodatkowo pocięty rop też niestety robi sowje , szkoda że w większości testów nie przyjrzano się temu bliżej

gtx660ti 192bit vs HD7850 256bit - oglądać od 35 sekundy , widać jak fps leci do poziomu HD7850 256bit , HD7950 384bit miałby tu sporo większe pole do popisu

http://www.youtube.com/watch?v=lH9u-sgSHcc&feature=player_detailpage

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
wyżyłowany gtx660ti vs stock HD7950 i gtx670 , widziałem już wiele podobnych manipulacji , tylko znowu szyna i pocięte rop-y w 660ti , dadzą o sobie znać w wielu grach przy MSAAx4 i MSAAx8 strata z 15% nawet do ponad 20%

 

http://img94.imageshack.us/img94/8786/zz192bitvs256bit.gif

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

Tylko, że kilka nowych gier plus niektóre co istnieją korzystać ma z TXAA, które mniej obciąża kartę niż MSAA. Tutaj gdzieś jest o tym kawałek http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-660-ti/strona/18067.html . Zresztą w Full HD gry i tak ładnie wyglądają nawet bez MSAA (ewentualnie x4). Poza tym kwestia tego jaka jest natywna rozdzielczość danego monitora (tak mi się przynajmniej wydaje).

Link to post
Share on other sites

Ale ślicznie radeon dostaje zadyszki tam, gdzie 660 trzyma jeszcze ~40fps

 

Fajny filmik w poście #7

 

Radeon stock i to z innej półki także lekko nietrafione :)

Jakby to był Radeon 7950 którego również poleciłbym to by była zupełnie inna sprawa

Link to post
Share on other sites

Heh, jak to się człowiekowi może zmienić. Jeszcze wczoraj myślałem, że zdecyduję się na 660Ti, ale dzisiaj po jeszcze intensywniejszym przeszukaniu neta doszedłem do wniosku, że HD 7950 wcale nie jest gorszą, a nawet jest lepszą kartą. Cena tej karty ostatnio ostro spadła, a w przypadku 660Ti płaci się pewnie jeszcze "podatek od nowości". Do tego trochę się chyba pobawię w OC, więc tym bardziej to dobry wybór i to juz chyba postanowione. Chyba że zaraz znowu mnie ktoś od tego pomysłu odwiedzie :)

Link to post
Share on other sites

7950 to jednak nieco wyższa półka niż 660Ti, ten pierwszy z założenia szedł w high-end - konstrukcja nV to już raczej taka wyższa partia segmentu mainstream. I co z tego że 660Ti na @stock nie jest zły, jeśli ma tak wypiłowane zegary że więcej się nic z tego nie zrobi, a 7950 po OC idzie jak burza.

Link to post
Share on other sites

Np. tak idzie:

 

http://www.3dmark.com/3dm11/4287885

 

 

choć generalnie idzie jeszcze lepiej bo 1230MHz na rdzeniu (ok. 9050pkt w teście) niestety nowe sterowniki + afterburner dają limit 1200MHz. Kombinowanie w pliku cfg celem zwiększenia limitu coś niepomaga. Napięcie 1.25v

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

I co z tego że 660Ti na @stock nie jest zły, jeśli ma tak wypiłowane zegary że więcej się nic z tego nie zrobi, a 7950 po OC idzie jak burza.

Jakie "wypiłowane" zegary? przecież 660ti ma takie same zegary jak 670 czyli 915/980 boost a przecież te karty robią spokojnie do 1100-1200 boost więc jest jeszcze sporo miejsca na OC.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...