Skocz do zawartości

Z czym wam się kojarzą i z czego słyną, bądź jakie macie wrażenia z użytkowania notebooków (i netbooków) producentów obecnych marek na rynku?!


Recommended Posts

Witam! Pod uwagę brane są sprzęty różnych marek: począwszy od Pacard Bella, eMachines, HP, Acer do Toshiby, Asusa, Lenowo, MSI itp. Przedział obejmuje nie tylko nowe maszynki, ale też te wieloletnie - by mieć pogląd jak dani producenci dbali o jakość i cenę lub zaczęli lekceważyć klienta. Liczę na wiele przykładów. Topic, ma na zadaniu zebrać opinie użytkowników - może pomóc niektórym w wyborze, ale głównie, będzie on stanowił część materiału do artykułu na temat wyboru laptopa oraz porównania Desktop vs Notebook. Nie chcę wygłaszać tylko swoich opinii, więc czekam na wasze głosy!

 

Zacznę od siebie:

 

Toshiba (sam mam model L750 - 12U)

Jeden z uznanych i "markowych" producentów laptopów na świecie! Zajmuje jedne z czołowych miejsc w rankingach niezawodności sprzętu. Ma na swoim koncie wiele dobrych i wytrzymałych modeli. Słynie z jakości,wytrzymałości i długotrwałości produkowanych przez siebie urządzeń. Jednak wadą jest to, że sprzęt porównywalny do konkurencji jest zazwyczaj o 200 - 300 zł droższy. Ponadto wiele modeli ma obniżone taktowanie GPU, co nie jest uczciwe w stosunku do konsumenta (w moim wypadku GT 525M ma obniżone taktowanie o 25% - referencyjne przywrócone za pomocą MSI Afterburner) oraz instaluje na swoich laptopach dużo oprogramowania - co nie zawsze podoba się klientom, same programy są dobre i intuicyjne - lecz nie zawsze potrzebne. Liczba portów USB nie zawsze zachwyca - często są to 2 porty, gdzie u konkurencji występuje minimum 3 - oraz jak pisałem - gorsze parametry w wyższych cenach niż u konkurencji (Trudno trafić na opłacalną Toshibę w dobrej cenie). Modele, które przeszły do historii? Choćby Tecra, Portage (R500), oraz modele Satellite i inne. Producent kamer, sprzętu RTV (TV itp)

- To tak z grubsza, zawsze coś można dopisać w trakcie.

 

ASUS - sprzęt równie dobry co Toshiba, o dobrych parametrach w przystępnej cenie. Również jedne z czołowych miejsc w rankingach niezawodności. Na wyposażenie nie ma co narzekać, jednak trafiają się modele z "latającą klawiaturą" lub cała seria z "piszczącymi cewkami - jak w zeszłym roku. Sprzęt godny polecenia.

 

MSI - kojarzone głównie z wydajnymi laptopami dla graczy.

 

Lenovo - dobry i solidny sprzęt w przystępnej cenie.

 

IBM - legendarna jakość, trwałość, bezawaryjność i wydajność np. modeli T43. Sprzęt głównie biznesowy.

 

HP - sprzęt niższej klasy choć wart uwagi, to awaryjny (zarówno note jak i netbooki) - głównie seria "Pavulion" lecz nie tylko. Stosunkowo tani i często dodawany do ofert operatorów. Produkuje bardzo dobry sprzęt peryferyjny.

 

Acer - podobnie jak HP, wiele modeli przyczyniło się do złej sławy i opinii o tej marce. Choć są też modele, co służą dobrze po wiele lat, bez awaryjnie (j.w.). Oferuje stosunkowo wydajny sprzęt w korzystnej i przystępnej dla klienta cenie. Pod względem wydajności za tę samą cenę wygrywa z innymi. Często dodawany do ofert operatorów.

 

eMachines - podobnie jak Acer, tylko półka klasowo, jakościowo niżej.

 

Samsung - dobra relacja wydajność/cena/jakość. Marka jedna z grona czołowych. Producent wielu podzespołów do laptopów (matryce, RAM - np. u mnie w Toshibie są właśnie od Samsunga) przez co ma niższe ceny. Stosunkowo dobra bezawaryjność. Znany, z rynku mobilnego (smartphony) oraz foto i video.

 

Apple - dobry, choć pieruńsko drogi sprzęt dla Kowalskiego. - chyba mam kosę od fanów...

 

Z czasem można dopisać więcej - to jest taka moja pierwsza myśl.

Link to post
Share on other sites

Toshiba - dobra jakość materiałów, choć przeciętne spasowanie ( nierówny napis na obudowie, lekko krzywa klawiatura w netbooku)

Bardzo dobry serwis i gw. - nie wadziło im, że jest wgrany Open SUSE zamiast preinstalowanego win. 7. Spora ilość oprogramowania seryjnego.

 

HP - bardzo adekwatne do ceny. Zazwyczaj wysoka jakość materiałów, jak i wykonania.

Ciągle użytkuję hp bodajże z końca 2008 lub początku 2009, dałem za niego co prawda wtedy ok. 5k, ale miał w zasadzie wszystko co było wtedy potrzebne ( Core 2 Quad, nagrywarka Blue-Ray, 9800m gtx) Konkurencja o podobnych parametrach była wyraźnie droższa, a podobnej cenie - słabsza.

Dodatkowo HP lubi dorzucać do swoich laptopów mnóstwo bajerów np. czytnik linii papilarnych

.

Samsung - najlepsza relacja cena/jakość/możliwośći.

Jakość materiałów i wykonanie przeciętna. Parametry dobrze odpowiadające cenie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...