Skocz do zawartości

Zestaw do oceny (główne przeznaczenie - rozrywka, Gry)


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Postanowiłem poskładać sobie zestaw, który będzie wykorzystywany głównie do grania ;-) Uprzejmie prosiłbym o ocenę tego zestawu.

 

Procesor: Intel Core i7-3770K 3,5 GHz 8MB cache s. 1155

Wentylator na procesor: Zalman CNPS10X Extreme.

Płyta główna: MSI Z77A-GD80 Intel Z77 LGA 1155 (ze względu na łącze Thunderbolt - potrzebne mi do podpięcia monitora)

RAM: Patriot Viper 3 Intel Extreme Masters DDR3 2x8GB 1866MHz CL10 XMP PVI316G186C0K

Karta graficzna: MSI GTX690 4096 MB DDR5 512bit PCI-e

Dysk Twardy 1: Samsung 128GB SSD830 SATAIII MZ-7PC128B/WW 2.5'' Retail

Dysk Twardy 2: Seagate ST2000DM001 2TB sATA III 64MB

Zasilacz:OCZ ZX Series OCZ-ZX850W-UN 850W

 

To są kluczowe komponenty. Dodatkowo podaję link do konfiguracji w sklepie, w którym ją przygotowałem:

LINK

 

Z góry dziękuję za wszystkie uwagi i opinie ;)

Link to post
Share on other sites

http://proline.pl/?id=konfigurator&0:CORE+I7-2600K;1:MSI+Z77A-GD80;2:SCY+MUGEN+3+RB;3:KHX24C11T2K2%2F8X;4:EVGA+02G-P4-2682-KR;5:SEAGATE+ST2000DM001;5:MZ-7PC128B%2FWW;6:SPC+L50+PURE+BLACK;7:XFX+XXX+650W;8:NAPLG-BLU0020;13:ASUS+PCE-N15;24:ZLOZENIE+1DZIEN;25:TEST+VISTA64

Trochę przerobiłem i zaoszczędziłem 3000zł

Do gier spokojnie starczy 8GB ramu,póki co nie warto brać lepszych I7 bo gry ich nie wykorzystują,Gtx690 nie warto bo drogo trzeba poczekać aż wyjdzie 7990.Nie wiem po co taka droga obudowa?

I po co ci testowanie pod 7 i złożenie?

Edytowane przez Djmnich
Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to wyszło ci 10 tyś złotych, ja kupie sprzęt za 3 tyś złotych i będzie mi tak samo chodziła w tym momencie każda gra na max detalach w Full HD jak na twoim sprzęcie. Mówię to wiele razy bez sensu jest kupować sprzęt na zapas. Do tego obudowa nie dość, że brzydka to jeszcze droga. Wystarczy, że kupisz np. GTX 670 sprzedasz go za 2-3 lata np. na allegro i kupisz coś nowego co będzie dużo lepsze niż jest teraz ten GTX 690 którego sobie wybrałeś. Ale to twoje pieniądze i twój wybór więc kupuj co chcesz, dla mnie jest to strata około 5 tyś złotych.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Rozumiem opinie o obudowie, szczerze mówiąc nie przyłożyłem się do jej wyboru za bardzo, taka mi się rzuciła w oczy z miniaturki, stwierdziłem, że wyborem porządnej zajmę się jak już będę wiedział dokładnie jakie będą bebechy, przepraszam za to ;)

 

@Djmnich:

Niekoniecznie będę tam akurat zamawiał ten zestaw, ale uznałem, że fajnie by było jakbym miał pewność, że części, które przyjdą będą wolne od wszelakich wad fabrycznych, żebym nie musiał się bawić w odsyłanie, czekanie, tylko dostanę sprzęt gotowy do akcji ;-) Dziękuję za poprawienie konfiguracji. Czy mógłbyś jeszcze jakoś skomentować przejście wstecz na Sandy Bridge? Różnica cenowa (pomiędzy 3770k) relatywnie niewielka co do kosztu całkowitego (100pln), a jednak zawsze to nowsza architektura, ciut (jakieś 10%) szybsza. W grach różnica będzie niezauważalna?

 

Pozwolę sobie doprecyzować kilka rzeczy. Ten komputer będzie służył tylko i wyłącznie do grania (do pracy używam innego). Od zawsze miałem taką małą fanaberię (dziecięce marzenie, jakkolwiek), żebym mógł kupować najnowsze gry, nie bawić się ustawieniami graficznymi tylko wszystkie ustawienia wywalić na maks absolutny (wszystkie, bez kompromisów), rozdzielczość zostawić nominalną, bo czemu nie, (w moim wypadku 2560x1440) i czerpać przyjemność z grania przy 60+fps bez spadków. Myślicie, że GTX680 albo 670 mi też na to pozwolą? Jeśli tak, to rezygnuję z 690, bo faktycznie bez sensu przepłacać jeśli różnica jest niewielka.

Link to post
Share on other sites

Dj mnich dlaczego proponujesz mu EVGA gtx 680 widziałeś jakie to gorące i ile głośniejsze od ASUS GTX 680 TOP??? EVGA w stresie 14 stopni cieplejsza i 12 decybeli głośniejsza od ASUSA także do takiego sprzętu nie warto kupować EVGA.

Szejker GTX 680 wystarczy w większośći gier i do takiej rozdzielczośći BF3 50 fps batman arkham city 57 fps stalker call of prypet 66 fps, cod 4 dirt to wszytsko ponad 100 klatek ale jeśli masz 30 cali na biurku i pieniądze to możesz wziąc GTX 690 i do tego mocny procesor bo karta przekozak, jednak ja b ym wybrał rozsądek kupił gtx 680 bo między full hd a wyżej nie widze różnicy wielkiej osobiście. pozdro

Link to post
Share on other sites

A trzeba było pisać że do takiej rozdzielczości.To tylko Gtx690 lub radeon 6990.W grach to może będzie z 1-4Fps więc nie wiem czy warto dopłacać do I7 3770K,ale za to ma mniejszy pobór prądu.Zmieniłbym ram na tańszy.

http://proline.pl/?id=konfigurator&0:CORE+I7-3770K;1:MSI+Z77A-GD80;2:SCY+MUGEN+3+RB;3:KHX16C10B1RK2%2F16X;4:VGAGIGNVD0269;5:SEAGATE+ST2000DM001;5:MZ-7PC128B%2FWW;6:SPC+L50+PURE+BLACK;7:XFX+XXX+650W;8:NAPLG-BLU0020;13:ASUS+PCE-N15;24:ZLOZENIE+1DZIEN;25:TEST+VISTA64

To wychodzi około 9000zł ale pewnie montaż i testowanie dostaniesz gratis.

 

Nie wiem czy GTX680 starczy:

BF3-34FPS

Crysis-30Fps

Crysis2-28Fps

Deus Ex-61Fps

Hard Reset-31Fps

Metro 2033-15Fps

Shogun 2-32Fps

 

Evge wybrałem bo ufam tej firmie.

Jak kupić to coś na lata.

Edytowane przez Djmnich
Link to post
Share on other sites

DJ mnich tu masz test AsusA gtx 680 MA WIĘCEJ KLATEK w 2560x1440 niż piszesz nie wiem skad te testy wytrzasnąłeś http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_680_Direct_Cu_II/14.html tu jest dobrze to zobrazowane

Ale ja nie pisałem średniej ilosci klatek tylko minimalna bo przecież autor napisał że chce spadków.

,,czerpać przyjemność z grania przy 60+fps bez spadków."

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...