Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Rozważam zakup dysku SSD pod system, programy oraz kilka gier. Rolę magazynu na spełni 1 HDD sata3.

Na obecną chwilę moimi faworytami są:

Samsung SSD 830 256GB oraz OCZ Vertex 4 256GB

 

Samsung 830 - 920zł, 3 lata gwarancji, bardzo atrakcyjny wygląd, czołówka w testach. Nie znalazłem info aby ktoś na niego narzekał.

OCZ Vertex 4 - 840zł, 5 lat gwarancji, 80zł tańszy niż samsung, podobno znacznie spada wydajność gdy zapcha się więcej niż 50%, natykałem się na problemy ludzi z aktualizacją firmware lecz podobno na najnowszym jest świetny powala resztę. Czy wszystkie obecnie sprzedawane mają firmware 1.4.1.3 ?

 

Myślałem także nad zakupem 128GB ze względu że jest praktycznie 2x tańszy co by mi bardzo odpowiadało ale wtedy niestety trzeba było by się pilnować z miejscem a i tak pewnie miał bym pewnie 100gb zawalone więc nie wiem czy miało by to w takiej sytuacji sens a pieniądze nie były by zmarnowane.

 

Co powinienem wiedzieć przed/po zakupie SSD? Coś ustawić? bo czytałem coś o AHCI oraz tym ze defragmentacja uśmierca SSD. Co powinienem dokładnie zainstalować ze sterowników?

 

Co doradzicie?

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Kurde teraz jeszcze biorę pod uwagę 128GB i znowu dylemat.

W przypadku 128GB wyraźnie wszystko przemawia za vertexem 4 no ale też dochodzi taka kwestia że 128GB będzie dosyć zapchana. Jeśli chodzi o 256GB pewnie brał bym samsunga.

 

Kolejną sprawą jest to że na obecną chwilę wychodzi:

128GB - 420zł

256GB - 920zł

Nasuwa się tu taka rozkmina czy bardziej opłaca się kupić 128GB i ewentualnie po 2 latach jeśli by się okazało że to już za mało kupić wtedy 256GB czy od razu 256GB.

 

920zł to dla mnie nie mało a różnica w cenie pomiędzy 128GB a 256GB jest duża.

 

Obawiam się trochę tego że przy 128GB ciągle będzie mi brakować miejsca a taki steam sam z siebie nie pozwala wybierać miejsca instalacji danej gry.

Załóżmy że będę miał stale zainstalowanego Battlefielda 3 + Skyrim a do tego zainstaluję takiego Max Payne 3 to 60Gb nagle poszło.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...