Skocz do zawartości

Czy moją kartę może blokować słaby procesor ?


Recommended Posts

Nie grasz w takie wymagajace gierki , a co BF3 to wystarczy p4 ?

Jest to wina procka ze fps ci skaczą bo do BF3 potrzeba dobrego procka , najlepiej 4 rdzeniowego (i5)ale dobre 2 rdzenie (i3) tez wystarcza.Ogólnie gry multi potrzebuja dobrego procka. Miałem c2d e4500 @3ghz i 6770 i w saints row 3 miałem spore spadki , ale w lolu stałe 60fps na max w fullHD .

Masz zamiar cos wymieniac? Jeśli tak to podaj budżet ;)

 

A może wcześniej nie był mu potrzebny wydajniejszy procek?

Link to post
Share on other sites

Dobrze mysli na jego miejsu to Phenom x4 965BE jest najlepszym rozwiazaniem i taka gra jak bf3 bardzo lubi 4 rdzenie niezaleznie od tego ze ktos mi powie iz intel i3 jest lepszy...

 

Yhym, najpierw sprawdź, później wystawiaj oceny...

i3-2100 (i inne modele i3 różniące się +100MHz) spisze się identycznie jak PII 965BE.

http://static.techspot.com/articles-info/458/bench/CPU_02.png

http://img.inpai.com.cn/article/2011/11/11/9d50954d-b18d-4f92-ab21-869c8f74b0ea.png

 

Na benchmark.pl zrobili test na i5-750 wyłączając rdzenie...Ten procesor nie ma HT - nie zrobili testu jak HT wpływa na procesory 2 rdzeniowe w grach obsługujących do 4 rdzeni %-) Wyniki podaję w linkach powyżej.

 

Nie będzie żadnych strat na i3 względem PII 965 Be - nie z racji posiadania 4 fizycznych rdzeni przez PII.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP przeczytaj uważnie wszystkie posty i zedytuj swój :) pozdrawiam ogara !

 

A co mnie obchodzi, że masz AM3 ? Gość napisał bzdurę, to sprostowałem JEGO wypowiedź (stąd cytat ?), co by inni nie pomyśleli, że PII jest lepszy od i3 tylko i wyłącznie dlatego, że ma 4 jaja fizyczne.

 

Bywaj, nieogarze :]

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

PII jest lepszy od i3 dla mnie i nie zmienię zdania niektórzy też psychofanie intela :)

 

Żyj sobie w niewiedzy i z klapkami na oczach, nic mi do tego. BTW: nie jestem fanem żadnej z marek. Ogarnij się sucharze.
Link to post
Share on other sites

i3 to praktycznie czterordzeniowiec, więc Phenom X2 mu nie podskoczy.

Inna sprawa, że do tej pory widziałem tylko jedną grę, która by potrzebowała lepszego proca.

 

Niedowiarki mogą sobie poszukać na YT jak bf3 na takim sprzęcie śmiga.

Link to post
Share on other sites

PII jest lepszy od i3 dla mnie i nie zmienię zdania niektórzy też psychofanie intela :)

To żadna psychofania tylko suche fakty.

 

Tam gdzie gra korzysta max z 2 rdzeni to i3 będzie zawsze szybzy z racji wydajniejszego od Phenoma pojedyńczego rdzenia.

 

Sytuacja się zmienia gdy gra wykorzystuje minimum 3 rdzenie a najlepiej to 4. Wtedy Phenom będzie górą.

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

Sytuacja się zmienia gdy gra wykorzystuje minimum 3 rdzenie a najlepiej to 4. Wtedy Phenom będzie górą.

 

Nie do końca górą - i3 ma HT. Nie jest to rdzeń fizyczny, ale umożliwia to nadrobienie braków względem 4 rdzeni. Potwierdzają to tety które zamieściłem na poprzedniej stronie.

Dla przykładu - BF3. Korzysta z 3 / 4 rdzeni, a konfig na i3 kompletnie nie odstawał od konfigów z 4 jajowcami :)

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

w moim starym zestawie chcę zmienić tylko karte graficzną, chyba na coś w rodzaju GeForce GTX 550 Ti, jest jakaś szansa że ten procek to pociagnie?

oto zestaw:

Intel Core 2 Quad Q6600 2,4GHz

Asus P5K

4x1GB Kingston PC2-5300 (333MHz)

Antec TP-550 (550W)

 

może inaczej, jaką maxymalnie karte mogę w to włożyć, żeby procek jej nie spowalniał?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...