Skocz do zawartości

Kupujesz nowy komputer? STOP GOTOWCOM!


Recommended Posts

@Prostownik

 

Zobacz jak te liczby biją po oczach: http://allegro.pl/devil-fx-6-x-3-9ghz-8gb-1500gb-grafa-gt-630-i2509986148.html

 

W 99% przypadków składak złożony (np. przy pomocy tego forum) będzie wydajniejszy od gotowca z allegro.

 

Za niektóre gotowce które na allegro kosztują 1700zł, nie dałbym nawet 1000zł bo szkoda kasy po prostu.

 

PS. proszę moderatora o skasowanie spamowych postów.

Link to post
Share on other sites

Dlatego celem projektu StopGotowcom.pl jest poszerzenie ogólnej wiedzy o gotowych złomach.

 

Kto przeczyta i się zastanowi, a później nie kupi gotowca (np. z allegro) jest odratowany.

 

Kto nie przeczyta i chce kupić zestaw, to jest stracony. Przynajmniej do czasu kolejnego ewentualnego zakupu.

 

Ale kto przeczyta i kupi gotowy zestaw z cyferkami i gruszkami na wierzbie, to jest faktycznie "łosiem" i nie ma sensu dalej go "ratować"

Link to post
Share on other sites

w 100 % popieram taką akcję, sam kiedyś jako młody i niedoświadczony użytkownik dałem się nabrać na takie chwyty na liczby, znam masę ludzi którzy się nabrali i tego żałowali wielu z nich miało problemy z takimi gotowcami, dlatego popieram taką akcję w której można uświadamiać ludzi o tym jak nie dać się "zrobić w balona", bo to nie dotyczy oczywiście tylko komputerów, ale przynajmniej tu mogę ludziom doradzić czego unikać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to było by bardzo dobrym pomysłem, ale zaraz zleci się masa ludzi którzy zarzucą że to zmowa i polecasz wybranych sprzedawców w zamian za kasę żeby ludzie myśleli że oni sprzedają dobre zestawy, to by musiało być jakoś oddzielone

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites

Prostownik zachęcam do zmiany sygnaturki :)

 

Jeżeli chodzi o Twój pomysł to naszym teraz celem jest promocja strony.

Twój pomysł jest fajny, jednak problem polega na tym (jak słusznie zauważył ProXimo), żę wtedy strona zostanie posądzona o stronniczość.

 

A jeśli chodzi o to, że polecamy "dobrych sprzedawców" to nie do końca jest widoczne.

Nasza strona skierowana jest głównie na edukację początkujących. Osoby te niezbyt znają się na komputerach (dlatego dla nich powstał ten poradnik) i nie do końca zaufają nam jeśli zaczniemy reklamować sprzedawców.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry projekt. Teraz wszystkim kolegom którzy chcą nowego kompa mówię żeby powiedzieli mi jaki mają budżet i ja im złoże bo aż mi szkoda żeby się pakowali w jakieś gówniane gotowce. A mi to przyjemność sprawia więc jest git majonez :D

Edytowane przez patrick25567
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kurde chłopaki ta akcja przywodzi mi na myśl pewien sklep z mojego miasta. Pan, który prawdopodobnie mógłby być moim dziadkiem. Składa właśnie wspomniane gotowce ... Athlon II X2 na AsRock N68, do tego oczywiście 8GB RAM i GTX 670. A całość pod kontrolą zasilacza marki Tracer, w obudowie producenta podobnej klasy. Kiedy stwierdziłem że to bezsensowne zasłonił się 30 letnim stażem w branży i testerem zasilaczy, na którym "Tracer trzyma napięcia jak skała"...

Link to post
Share on other sites

Akcja super. :) Nie myślałeś, żeby napisać do redakcji, może zgodzą się na banner na głównej? Nie wszyscy wbijają na forum, a w ten sposób dowiedzieliby się czegoś. Z tym pomysłem na allegro jestem jak najbardziej za.

 

 

Kurde chłopaki ta akcja przywodzi mi na myśl pewien sklep z mojego miasta. Pan, który prawdopodobnie mógłby być moim dziadkiem. Składa właśnie wspomniane gotowce ... Athlon II X2 na AsRock N68, do tego oczywiście 8GB RAM i GTX 670. A całość pod kontrolą zasilacza marki Tracer, w obudowie producenta podobnej klasy. Kiedy stwierdziłem że to bezsensowne zasłonił się 30 letnim stażem w branży i testerem zasilaczy, na którym "Tracer trzyma napięcia jak skała"...

 

Jak Ci się będzie kiedyś na zakupach nudzić to idź do kompusronika i poproś o złożenie zestawu. Zależy jaki Ci się sprzedawca trafi, ale jak złożysz lepszy sprzęt od niego to mina czasem bezcenna. ;)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że dla redakcji jesteśmy zbyt małym pionkiem.

Jeżeli chodzi o odbiorców to benchmarka (raczej) czytają osoby które posiadają już taką wiedzę, aby nie kupować gotowców z allegro/marketów. A na forum wchodzą osoby szukające pomocy.

 

Nie mniej jednak napiszę w najbliższych dniach do redakcji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do wniosków dodałem sondę... Co o tym myślicie?

 

Prosimy o oddanie głosu w sondzie na temat naszego projektu:

http://StopGotowcom.mojasonda.pl

Dziękujemy za oddane głosy. Każdy pozytywny głos mobilizuje nas do dalszej pracy.

 

Może być?

 

edytka:

Proszę także o komentarze :)

 

Co powiecie na temat tych grafik na header strony (a po zmniejszeniu baner)

 

http://zapodaj.net/15f6b8a06a196.jpg.html

 

http://zapodaj.net/8e508bc63d9bb.jpg.html

Edytowane przez bukmacher
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...